لازم نیست انرژی زیادی مصرف کنید، جوی راید کار را راحت می کند؛ این شعار کمپانی نایک به هنگام رونمایی از این فناوری بود

اورجینال پَل امروز قرار است که این فناوری فوق العاده را برای شما شرح خواهد داد.


تکنولوژی استفاده شده در کتانی Nike JoyRide

 

فشار و ضربات از سطح زمین مساله‌ای است که هر دونده‌ای با آن مواجه می‌شود

ما برای مواجهه با این مساله به راه حلی جدید نیاز داشتیم، یک راه حل کاملا متفاوت...       

                                                                                                                                               « ویل موروسکی Will Moroski - مدیر ارشد اجراییات در خط تولید نایک »

 

دانه های گرد ابی و قرمز نرم کفش نایک

 

ابداع جوی راید 

 نایک که همواره به نوآوری و خلاقیت در ساخت کفش‌های اسپرت مردانه و زنانه شهرت دارد این بار دست به ابداعی بسیار بزرگ برای کفش‌های اسپرت و رانینگ زد و بسیاری از کارشناسان را غافلگیر کرد. آنها که از ابداعات جذابی مانند  نایک ایر «Nike Air» و یا نایک ری‌اکت «Nike react» در لایه‌ی میانی کفش‌هایشان استفاده کرده بودند به دنبال یک حرکت انقلابی در سیستم لایه گذاری در کفش های رانینگ بودند تا حسی استثنایی را به کاربران خودشان القا کنند. این گونه شد که فناوری جوی‌راید ابداع شد. 

زیره کفش نایک نارنجی و ابی با دانه های ریز

 

هدف از ساخت جوی راید

جوی راید طراحی شده تا پاهای ما را سرحال و آماده نگه دارد و مصرف انرژی آنها را بهینه کند. این کار با تکنولوژی های قبلی روی کتانی‌های اسپرت پسرانه و دخترانه نایک انجام شده بود، اما جوی‌راید به نحوه‌ی دیگری عمل می‌کند. جوی‌راید این کار را با ارائه‌ی یک لایه‌ی میانی به شدت منعطف و نرم انجام می‌دهد، لایه ای که پاهای ما را به طور کامل در بر می‌گیرد و کفش را مخصوص پاهای ما می‌کند. این فناوری دقیقا زیر پای ما را لایه گذاری می‌کند و دارای قدرت جذب ضربات فوق‌العاده بالا، بسیار سبک و دارای قابلیت باز گرداندن انرژی است. در ادامه علت این ویژگی ها را برای شما کاملاً توضیح خواهیم داد.

زیره کفش نایک با دانه های ابی و قرمز از بالا

جوی راید از چه چیزهایی تشکیل شده است؟

نایک جوی‌راید یک فناوری است که به صورت اختصاصی در اختیار کمپانی نایکی است که از هزاران دانه‌ از جنس (TPE) تشکیل شده است. این دانه ها در داخل بالشتک‌های کوچکی قرار گرفته‌اند و فضای اطراف آنها به اندازه‌ی حساب شده‌ای خالی است که به فوم و دانه ها این اجازه را می‌دهد تا آزادانه در زیر پای ما حرکت کنند و به هر سمتی که لازم باشد بروند تا لایه گذاری را به صورت کامل و بر اساس فرم و شکل پای ما انجام دهند. در کمپانی نایکی به این حرکت در اصطلاح جا به جایی چندبعدی می‌گویند.

دانه های ابی و قرمز در محفظه زیره کفش

 

جوی راید چه کار می‌کند؟

سیستم جوی راید در زیر پای ما یک سیستم پویا را می‌سازد که مانند یک بالشت با قابلیت الاستیک و انعطاف بالا عمل می‌کند. این سیستم موجب حمایت کامل کفش از قوس پای ما و فرم گیری لایه‌ی میانی بر اساس شکل پا و حتی استایل راه رفتن و دویدن ما می‌شود. می توان به جرات گفت که این سیستم بهترین و بیشترین تطابق را برای پای شما ارائه می‌دهد. این بالشت ها به شما این حس را می‌دهند که کفش برای خود شما ساخته شده است.

اندازه‌ی این لایه بر اساس استایل حرکتی پا در هنگام دویدن طراحی شده است، در واقع این لایه بعد از آزمایش‌های متعدد روی افراد مختلف در هنگام دویدن طراحی شده و میزان ضخامت آن در جاهای مختلف کم و زیاد می‌شود. برای مثال این لایه در قسمت پاشنه‌ی پا ضخیم‌تر است تا بتواند ضربات و فشاری که زمین به پای ما وارد می‌کند را خنثی کند در حالی که این ضخامت در قسمت پنجه‌ی پا کمتر است و به گونه ای تنظیم شده که حرکت رو به جلو را برای شما تسهیل کند و به پنجه‌ی پای شما آزادی عمل و توانایی خوبی برای استارت زدن و حرکات انفجاری می‌دهد. نایک این لایه را به گونه‌ای ساخته است که برای هر پایی کاملا خوب عمل کند و بهترین نتیجه‌ی ممکن را بدهد. 

 چهار کفش انیمیشن با زیره های دانه توپ در اندازه های مختلف

جالب است بدانید که محفظه‌ی نگهدارنده‌ی دانه های TPE هم دارای فناوری بسیار پیشرفته و خاصی می‌باشند که موجب می‌شود تا مشکلی از بابت حرکت اضافی دانه ها به وجود نیاید و پای شما کاملاً در هنگام فعالیت راحت باشد. این محفظه‌ها به حرکت چندبعدی دانه‌ها کمک بسیار زیادی می‌کنند.

 

جمع بندی

نایکی برای ساخت این کتانی اسپرت تمام قوای خود را به کار گرفته است و یک کفش ورزشی تمام عیار برای دویدن، پیاده روی وبسکتبال طراحی کرده‌است که علاوه بر تکنولوژی ‌های درجه 1 و به روز، ظاهر بسیار زیبا و جذابی نیز دارد که همه‌ی نگاه‌ها را به سمت خود می‌کشد. کیفیت ساخت و مواد اولیه‌ی این کفش همه از بهترین ها در دنیا می‌باشند.

 

 

در پایان امیدواریم که از این مطلب خوشتان آمده باشد، شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اورجینال‌پَل اطلاعات دقیق و قیمت‌های به‌روز برندهای معتبری مثل نیوبالانس، ریبوک، رنوما، آدیداس، نایکی و پونی را مشاهده فرمایید.

همچنین با دنبال کردن ما در صفحات اجتماعی از مطالب مختلف، ویدیوها، عکس‌ها و تازه ترین اخبار اورجینال پَل آگاه باشید.

و در پایان با بهترین آرزوها از طرف اورجینال پَل تا مطلب بعدی شما را به خدا می‌سپاریم.

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید