پای برهنه بر روی یک جفت زیره طبی برای درمان خار پاشنه از نمای بغل


شاید برای شما هم مهم باشد که بخواهید در رابطه با کفی کفشی که به پا دارید اطلاعات داشته باشید و اینکه چه کفی‌هایی مناسب هستند؟ در این مقاله قصد داریم تا اهمیت و ضرورت وجود کفه طبی در کفش های اصل را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای راحتی بیشتر خود، کفش‌های طبی مخصوص پیاده‌روی و رانینگ را از اینجا بگیرید.

یکی از مهم ترین قسمت‌های کفش های اسپرت ورزشی کفی آن است. برای بسیاری از افرادی که ساعت‌ها سر پا می‌ایستند و یا اهل انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی هستند، استفاده از کفی های طبی به شدت پیشنهاد می‌شود.

یک جفت کفش ورزشی مشکی خارج از پا ورزشکار

 

دلایلی متعددی وجود دارد که شما را ترغیب به استفاده از زیره های ارتوپدی کند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که با مشکلات مختلف پا مانند خار پاشنه، کمر درد و ...دست و پنجه نرم می‌کنید و یا از دردهای این چنینی رنج می‌برد، استفاده از زیره‌های ارگونومیک برایتان امری حیاتی است. از سویی دیگر، برای ورزشکاران و کسانی که به طور مداوم در پای خود احساس خستگی می‌کنند نیز استفاده از کفی مناسب که به خوبی طراحی شده باشد، یک امر ضروری است.

 قرار دادن یک کفی طبی و ارگونومیک در داخل کتونی ورزشی

 

یکی از سوالات مهم و اساسی که هر شخص باید از خود بپرسد این است که آیا من واقعا به کفه طبی برای کفش های خود نیاز دارم یا خیر؟ برای بعضی افراد پاسخ به این پرسش مانند آب خوردن است. شاید این افراد از جمله کسانی باشند که دردهای پا را تجربه کرده‌اند و یا با دیدن برنامه‌های پزشکی به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از زیره طبی در بهبود شرایط آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. اما برای عده‌ای هنوز اهمیت استفاده از زیره ارگونومیک در کفش مشخص نشده است. این افراد که اهمیت چندانی به کفی کفش خود نمی‌دهند از آن دسته‌ای هستند که هنوز دردهای شدید و مزمن پا را تجربه نکرده‌ و خستگی پا و دردهای ناشی از آن را طبیعی به حساب می‌آورند. خصوصا اگر اهل سرپا ایستادن و راه رفتن‌های طولانی باشند. این گروه هرگز نمی‌دانند که استفاده از زیره‌های ارگونومیکی که مخصوص پا طراحی شده‌اند تا حد بسیار زیادی می‌توانند جلوی خستگی و درد های پا و کمر را بگیرند. 

 

براساس یافته‌ها و پژوهش‌های صورت گرفته در مرکز سلامت مرسی (Mercy Health) افرادی که در یکی از دستههای زیر قرار می‌گیرند نیازمند استفاده از کفه‌های طبی در کفش های خود هستند:

 

زیره طبی برای کسانی که بیش از 5 ساعت سر پا هستند

سرپا ایستادن زیاد در طول روز شما را مستعد برای ابتلا به بیماری‌های مختلفی از جمله خارپاشنه می‌کند. برای کاهش احتمال ابتلا به عارضه‌های این چنین، استفاده از کفش ارگونومیک پیشنهاد می‌شود.

 

کفی طبی و کفش های خراب

کتونی‌های خود را به دقت بررسی کنید. اگر یک سمت از کتانی هایتان بیش از سمت دیگر دچار فرسودگی شده باشد به احتمال زیاد نشانه آن است که در حین راه رفتن و یا ایستادن پای شما دچار چرخش می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از چنین اتفاقی استفاده از کفه طبی است.

 

حالت قوس پا و تاثیر آن در انتخاب زیره کتونی

اگر قوس پای شما در حالت عادی قرار دارد مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای قوس پای زیاد و یا کم می‌باشید، کفش‌های عادی برای شما راحتی لازم را فراهم نمی‌کند. بهترین راه برای حل این مشکل، استفاده از کفش اورجینالی است که دارای زیره‌ ارگونومیک باشد.

 

احساس درد شدید در پا یا پاشنه

خیلی از افراد فکر می‌کنند پوشیدن کفش نامناسب و یا پاشنه بلند باعث ایجاد درد پا می‌شود. اگرچه این نظریه درست است اما به دردهای پای خود بسیار دقت کنید چرا که می‌تواند یک نشانه مهم از درخواست کمک بدن باشد. اگر درد هایتان مزمن است و در قسمت پاشنه و پای خود درد شدیدی را احساس می‌کنید بهتر است به فکر تغییر سبک پوششی خود باشید. برای شروع می‌توانید به کفش‌های اسپرت طبی اورجینال فکر کنید.

 

درمان درد کمر و پهلو با کتونی طبی

اگر از درد کمر و پهلو رنج می‌برید و دلیل دردهایتان نامشخص است و یا به تازگی دچار صدمه و یا جراحت در اندام تحتانی خود شده‌اید استفاده از کفش های ارگونومیک به شما توصیه می‌شود. این کفش‌های طبی می‌توانند تا حد بسیار زیادی فشار اضافه بر پای شما را از بین برده  و در بهبود دردهایتان موثر باشند.

 کفش طبی زنانه ورزشی مخصوص کمر درد در پای ورزشکار در حال بستن بندها

 

حتی اگر جز هیچ کدام از افراد بالا نیستید هنوز هم می‌توانید از کتونی طبی استفاده کنید. اگر دارای کف پای صاف هستید یا قوس کف پای شما زیاد است، استفاده از کتونی ارتوپدی تا حد بسیار زیادی می‌تواند به تسکین دردهای شما کمک کند.

 

آیا نیازی به تعویض کفی‌های اورجینال هست؟

به طور معمول کفش های اورجینال و برند، دارای کفه های تنظیم شده و طبی هستند. کتونی‌هایی که کمی گشاد هستند و یا برای افرادی که دچار مشکلاتی نظیر درد در پاشنه یا پنجه پا هستند، باید از زیره های ارتوپدی استفاده شود. چنین افرادی می توانند با تغییر کفه کفش، راحتی بیشتری را برای خود ایجاد کنند.

 

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید