میوه و غذاهای سالم در کنار تصویر دمبل، ورزش و کفش ورزشی برای لاغری سریع


این روزها که عده‌ی کثیری از مردم به دنبال راه‌های لاغری و لاغری سریع هستند رژیم‌های غذایی متعددی به بازار آمده است. روزانه شاهد هزاران تبلیغ تلویزیونی با مضمون لاغری در کمترین زمان ممکن، لاغری بدون ورزش و... هستیم. در کنار تمام این بازی‌های روانی، مکمل‌ها و قرص‌هایی نیز وارد بازار شده است که به نام قرص لاغری خرید و فروش می‌شوند. اما آیا این راه‌ها شما را به اهداف لاغری می‌رساند؟

در حالی که استراتژی‌های متعددی برای کم کردن وزن وجود دارد چندین راه تضمین شده و علمی نیز برای لاغر شدن وجود دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی راه‌های علمی و مطمئن کم کردن وزن بپردازیم.

 

با کفش‌های مخصوص پیاده‌روی و رانینگ اورجینال به لاغری دلخواه خود برسید!

رژیم فستینگ یا روزه داری را امتحان کنید!

رژیم غذایی یا روزه داری متناوب نوعی الگوی غذایی است که در آن فرد در بازه‌های زمانی‌ خاصی نباید غذا بخورد. به همین دلیل کالری مصرفی در طول روز کاهش می‌یابد. یکی دیگر از مزایای این نوع برنامه غذایی تنظیم هورمون‌های بدن است که موجب متعادل کردن سوخت و ساز می‌شود. رژیم فستینگ (Fasting) انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به توان بدنی خود می‌توانند یک نوع از آن را انتخاب کنند.

 یک بشقاب غذای سالم و رژیمی با قاشق و چنگال بر آن با طرح قرار گیری ساعت 4

 

 مِتُد 16/8: غذا نخوردن به مدت 16 ساعت در روز

در این نوع رژیم نباید به مدت 16 ساعت چیزی بخورید و در 8 ساعت باقی مانده مجاز به مصرف غذا هستید. مطالعات نشان داده است که بیشتر مردم از ساعت 12 تا 8 عصر را به عنوان زمان مجاز برای غذا خوردن انتخاب می‌کنند. اگر به این شیوه رژیم لاغری می‌گیرید باید بدانید در مدت زمان روزه‌داری اگرچه نباید چیزی مصرف کنید ولی می‌توانید چایی، قهوه و نوشیدنی‌های بدون کالری بنوشید. در تایم مجاز نیز باید غذاهای پروتئینی و مقوی مصرف کنید. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد کسانی که از این نوع رژیم تبعیت می‌کنند بین 7 تا 8 درصد از چربی های شکم خود را از دست داده‌اند.

 

رژیم 5/2 روزه داری

در این شیوه 1 یا 2 روز در هفته را باید به رژیم بپردازید و در زمان رژیم مجاز هستید بین 500 تا 600 کالری غذا مصرف کنید. این شیوه ممکن است برای افراد تازه کار، کسانی که اضافه وزن شدید و یا سابقه افت قند و فشارخون دارند چندان مناسب نباشد. بنابراین در ابتدای مسیر لاغری سریع این شیوه پیشنهاد نمی‌شود.

 

بخور، نخور، بخور!

در این راه باید یک یا دو روز در هفته را به رژیم اختصاص دهید و به مدت 24 ساعت چیزی نخورید. می‌توانید این زمان را از ناهار تا ناهار روز بعد یا بین وعده‌های صبحانه و شام تقسیم کنید. ایراد این رژیم، طولانی بودن زمان روزه داری است. معمولا به افرادی که دنبال رژیم لاغری سریع هستند پیشنهاد می‌شود ابتدا رژیم 8/ 16 را امتحان کنند و در ادامه این الگو را نیز به کار گیرند.

 

برای لاغری سریع ورزش و رژیم غذایی خود را در طول روز یادداشت کنید!

اگر به دنبال کم کردن وزن هستید باید از مواد غذایی که در طول روز مصرف می‌کنید آگاهی داشته باشید. از طرفی باید تمرینات ورزشی و فعالیت های فیزیکی خود را نیز زیر نظر بگیرید. برای شروع بهتر است یک دفتر را به اینکار اختصاص داده و همه چیز را به ریز یادداشت کنید. از طرف دیگر اپلیکیشن‌های متعددی برای گوشی‌های اندروید و آیفون وجود دارد که همین کار را انجام می‌دهند و شما می‌توانید به صورت آنلاین به یادداشت فعالیت‌های خود بپردازید و میزان کالری ورودی و خروجی را حساب کنید.

 نوشتن میزان کالری و فعالیتهای روزمره در دفتر بر روی میز پر از میوه و سبزیجات

 

با آرامش غذا بخورید

از آنجایی که این روزها همه درگیر زندگی‌های شلوغ و پرمشغله خود هستیم، کمترین زمان ممکن را برای غذا خوردن صرف می‌کنیم. این درحالی است که مطالعات انجام شده در دانشگاه بوستون آمریکا ثابت کرده است کسانی که در طول روز زمان بیشتری را برای غذا خوردن صرف می‌کنند نه تنها از سلامت جسمی و روانی بیشتری بهره‌مند هستند بلکه این افراد کمتر به اضافه وزن دچار می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال لاغری سریع بدون ورزش هستید در ابتدا روی عادت غذایی خود کار کنید و سعی کنید با آرامش بدون استرس و با صرف زمان کافی غذای خود را میل کنید.

 

لاغری با نشستن

زمان صرف غذا سعی کنید در محیطی آرام، به دور از تشویش و به صورت نشسته غذا بخورید. برای اینکار ترجیحاً پشت میز بنشینید و از میل غذا لذت ببرید. شاید باورتان نشود ولی یکی از راه های موثر لاغری سریع دوری از استرس و حفظ آرامش است.

 

از حواس پرتی دوری کنید

در هنگام صرف غذا، تلوزیون، لپ تاپ و گوشی را از خود دور کرده و تنها روی غذا خوردن تمرکز کنید.

 

آرام غذا بخورید

به بدن خود زمان کافی دهید تا فرمان سیری را به مغز ارسال کند. تند غذا خوردن اجازه ارسال سیگنال سیری را به مغز نمی‌دهد و پس از خوردن بی رویه ناگهان شما احساس سیری و ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد. بنابراین سعی کنید با ارامش و طمانینه غذا را میل کرده و بدین صورت به فرآیند لاغری خود سرعت ببخشید.

 

برای سریع‌تر لاغر شدن در وعده‌ی صبحانه پروتئین مصرف کنید!

مصرف پروتئین می‌تواند میزان ترشح هورمون‌های متابولیسم را تا حد زیادی تنظیم کند. بنابراین اگر به فکر کم کردن وزن و لاغری بدون ورزش هستید حتما به میزان پروتئین مصرفی وعده صبحگاهی خود توجه کنید. همچنین تحقیقات بیشتر نشان داده است که مصرف غذای مقوی و پروتئینی می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سیر نگه دارد. بهترین منابع پروتئینی برای مصرف صبحگاهی تخم مرغ، دانه های روغنی، آجیل، دانه چیا و... است که می‌توانید در رژیم خود منظور کنید.

 انواع مواد غذایی پروتئینی بر روی میز صبحانه برای رسیدن به کاهش وزن

 

اگر می‌خواهید لاغر شوید باکتری‌های روده را افزایش دهید!

یک بخش مهم از تحقیقات صورت گرفته برای لاغری سریع، نقش و اهمیت باکتری‌های روده در تنظیم وزن و سوخت وساز بدن است. روده‌ی انسان میزبان تعداد زیادی باکتری است که این میزان به طور میانگین در حدود 37 ترلیون باکتری روده است. هر نفر با توجه به شرایط بدنی خود دارای تعدادی مشخصی باکتری از انواع متفاوتی می‌باشد. بعضی از این باکتری‌های روده وظیفه افزایش انرژی دریافتی از مواد غذایی را به عهده دارند که در نهایت منجر به لاغر شدن می‌شود. بعضی از مواد غذایی و تکنیک‌ها هستند که میزان باکتری‌های مفید روده را افزایش داده و در راه لاغر شدن سریع به شما کمک می‌کنند. برای یافتن این تکنیک ها به موارد زیر توجه کنید:

 

برای لاغر شدن سبزیجات به میزان زیاد بخورید

افزایش تعداد وعده‌های مصرف میوه، سبزیجات و حبوبات باعث افزایش فیبر و در نهایت افزایش باکتری مفید روده می‌شود. یادتان باشد که برای نتیجه گرفتن از رژیم غذایی و لاغری در سریع ترین زمان، باید 75 درصد از برنامه غذایی شما از سبزیجات و فیبر تشکیل شده باشد.

 میز پر از سبزیجات رنگی و تازه برای رسیدن به رژیم غذایی سالم

 

از غذاهای مخمری استفاده کنید

غذاهای مخمری عملکرد باکتری مفید روده را افزایش داده و باعث کاهش فعالیت باکتریهای مضر می‌شود. غذاهایی مانند کلم ترش، کیمچی، کفیر، ماست و دوغ همه دارای مقدار قابل توجهی پروبیوتیک هستند که به فعالیت باکتری‌های مفید روده کمک می‌کنند. همچنین تحقیقات نشان داده است استفاده از غذاهای تخمیری تاثیر ضد چاقی دارد و شما را در سریع تر لاغر شدن یاری می‌کند.

 

کم کردن وزن با مصرف غذاهای پرو بیوتیک 

این نوع غذاها به رشد و افزایش فعالیت باکتری مفید روده کمک کرده و در نتیجه موجب کنترل وزن می‌شود. فیبرهای پروبیوتیک در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات خصوصا در سیر و پیاز، موز، آواکادو و غلاتی مانند جو وجود دارد.

 

فراموش نکنید لاغری سریع با ورزش نتیجه بهتری خواهد داشت!

فعالیت بدنی و ورزش یکی از راه‌های مفید و بسیار تاثیر گذار برای کاهش وزن است. سوزاندن کالری‌های مصرفی باعث ایجاد تعادل در متابولیسم بدن شده و در نهایت به لاغری سریع شما کمک می‌کند. ورزش‌های متعددی وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید در خانه و یا پارک به راحتی انجام دهید. دویدن، طناب زنی، حلقه هلاهوپ، دمبل زدن و تردمیل از جمله راه‌هایی است که شما بدون حضور در باشگاه می‌توانید به راحتی انجام دهید.

 

مزایای دویدن و لاغری

دویدن یک ورزش راحت است که نیازی به هیچگونه تجهیزات خاص ندارد و در همه مکان‌ها و زمان‌ها قابل اجراست. تنها کافی است همت کرده و شروع کنید. در هر بار دویدن شما بین 900 تا 1500 کالری خواهید سوزاند که این میزان قابل توجه در راه سریع تر لاغر شدن به شما بسیار کمک خواهد کرد. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید انتخاب کفش مناسب پیاده‌روی است. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی و مصدومیت این نکته حائز اهمیت است که از کتونی های رانینگ استفاده کنید تا تجربه خوشایندی از این فعالیت ورزشی برای خود بسازید. برای اینکه مطمئن شوید چرا انتخاب کفش مخصوص دویدن مهم است مقاله نکات خرید و انتخاب کفش رانینگ را مطالعه کنید.

 

طناب زدن و لاغری سریع

ورزش محبوب بوکسورها! بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای از جمله بوکسورها برای گرم کردن خود از طناب زنی استفاده می‌کنند. طناب نه تنها باعث لاغری و سوزاندن کالری می‌شود بلکه هماهنگی اعصاب و عضلات را نیز بهبود بخشیده و بر تناسب کل بدن تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر در هر ساعت طناب زنی شما چیزی بین 700 تا 1100 کالری می‌سوزانید.

 ورزشکار در حال تناسب زدن و کالری سوزی در فضای باز بر روی پل با کفش های سرخابی و لباس طوسی

 

با پیاده روی سریع وزن خود را کم کنید

یکی دیگر از راه‌های موثر لاغری پیاده روی با سرعت است. در این حالت شما نیازی نیست که بدوید و یا فعالیت خاصی انجام دهید. کافی است با سرعت متوسط به بالا شروع به راه رفتن کنید. میزان کالری که هر فرد در مدت یکساعت با پیاده روی سریع می‌سوزاند درحدود 550 تا 900 کالری می‌باشد. تنها چیزی که در این فعالیت نیز اهمیت دارد انتخاب کفش مناسب پیاده روی است. باید از کتونی هایی که مناسب پیاده روی و راه رفتن طراحی شده است استفاده کنید تا از آسیب به پا و کمر خود جلوگیری کنید. اگر نمی‌دانید که انتخاب کفش نامناسب چه تاثیراتی بر بدن شما می‌گذارد حتما مقاله تاثیر کفش نامناسب بر پا و کمر را مطالعه کنید.

 

لاغری با یوگا و مدیتیشن! 

اگرچه افراد زیادی یوگا و مدیتیشن را ورزش روح دانسته و معتقدند دراین فعالیت‌ها کالری سوزی عجیب غریبی اتفاق نمی‌افتد، ولی انجام این فعالیت‌ها باعث هماهنگی عصب و عضله شده و در ایجاد تناسب اندام تاثیر بسیار زیاد خواهد داشت. از طرف دیگر شما با انجام یوگا ذهن خود را از تشویش‌ها و استرس‌های روزانه رها می‌کنید. استرس، با افزایش ترشح هورمون آدرنالین و کورتیزول که اشتها را افزایش می‌دهد باعث چاقی می‌شود. بنابراین با کنترل تنش‌های روانی خود تا حد زیادی می‌توانید از اشتهای زیاد و درنتیجه پرخوری و چاقی جلوگیری کنید. بنابراین یوگا و مدیتیشن، هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم می‌توانند در لاغری سریع شما تاثیر گذار باشند.

 

لاغری با خوابیدن!

آمارها نشان می‌دهند کسانی که کمتر از 5 تا 6 ساعت در روز می‌خوابند استعداد بیشتری در چاقی دارند. خواب ناکافی و یا بی‌کیفیت فرایند تبدیل کالری به انرژی را در بدن کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر در چنین شرایطی متابولیسم بدن کم شده و کاهش متابولیسم، سلول‌ها را وادار می‌سازد تا کالری اضافی را به صورت چربی ذخیره کند. علاوه بر این دلایل خواب ناکافی، ترشح انسولین و کورتیزول را نیز افزایش می‌دهد که به نوبه خود سبب چاقی و انباشتن کالری به صورت چربی در بدن می‌شود.

 مردی در حال خواب برای حفظ سلامت بدن

معجزه صبر برای کاهش وزن!

زمانی که از کاهش وزن و لاغری سخن به میان می‌آید همه به دنبال یافتن راه‌های سریع کاهش وزن هستند فراموش نکنید هیچ راهی نیست که یک شبه شما را به مقصد برساند. بهترین تکنیک‌ها و متخصصان لاغری نیز توصیه می‌کنند در این مسیر صبور باشید. برای لاغری سریع باید تغذیه مناسب و رژیم غذایی را در کنار ورزش قرار دهید به طور میانگین نیم ساعت ورزش کردن در روز و رژیمی سرشار از پروتئین و میوه و سبزیجات می‌تواند کمک قابل توجهی به شما در مسیر کاهش وزن باشد. رژیم غذایی مناسب به معنای کم خوردن نیست به معنی درست خوردن است. بنابراین در انتخاب وعده‌های غذایی خود توجه بیشتری به خرج داده و پیاده روی روزانه و انجام یک فعالیت ورزشی را نیز مد نظر داشته باشید.

 

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید