ایده ساخت سری کتانی‌های اکویپمنت ساپورت برای اولین بار در ماه مارس سال 1991 مطرح شد و از همان موقع هم مورد استقبال قرار گرفت

در این قسمت به معرفی یکی از مدل‌های این مجموعه به نام کفش‌های آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف می‌پردازیم.


ویدیوی کتانی آدیداس اکویپمنت ساپورت آر اف

 

 

مشخصات کفش ادیداس اکوییپمنت ساپورت

برای طراحی کتونی ورزشی آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) از ایده ساده‌گرایی استفاده شده است، به این گونه که ظاهر کفش دارای ساختار بسیار ساده‌ای می­‌باشد. در سال 2017، Adidas (آدیداس) با ایجاد تغییرات و بهبودهایی در ساختار و ظاهر کتونی­‌های این سری، مدل جدیدی به نام آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) را به بازار عرضه کرد. آر اف مخفف کلمه ی Refine به معنی تصحیح شده می‌باشد. کتونی‌های آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) یکی از مدل‌های این سری می‌باشد که ویژگی‌هایی مثل سبکی، لایه میانی تورشن (Torsion) و رویه‌ی تنفس‌پذیر، آن را به یکی از کفش‌های مورد علاقه ی ورزشکاران تبدیل کرده است.

 

 

لایه‌ی میانی در یک کفش دو کار عمده را بر عهده دارد. ابتدا این که فشار حاصل از وزن شما را کمتر به سطح منتقل می‌کند و دوم ضربات و فشارهای وارد شده از زمین به کفش را تا حد زیادی کم خواهد کرد. برای لایه‌ی میانی کتانی­‌های ورزشی اورجینال آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) از تکنولوژی تورشن (Torsion) استفاده شده است. زیره تورشن (Torsion) از جنس ترموپلاستیک و با هدف محافظت از پا، میزان کشش‌های قسمت میانی پا را در حین حرکت پا کنترل می‌کند. این زیره مانند یک پل ارتباطی بین پنجه و پاشنه پا عمل می­‌کند. هنگام قرار گرفتن پا بر روی زمین این زیره حالت مناسبی برای قسمت میانی پا ایجاد می‌کند به گونه ای که علاوه بر ایجاد استحکام لازم برای انجام انواع ورزش‌ها، از پا نیز محافظت می‌کند. زیره این کتانی اسپرت به گونه‌ای طراحی شده است که قسمت پنجه و پاشنه پا در زمان دویدن و حرکت‌های سنگین به راحتی و بدون هیچ فشاری حرکت و انرژی را در کل سطح پا پخش کنند.

 

در قسمت زیره کتانی برجستگی‌هایی وجود دارد که از مفاصل شما در برابر ضربه محافظت می‌کند و ورزش و حرکت را برای پا راحت‌تر می‌کند. وجود این برجستگی‌ها باعث استحکام بیشتر کفش می‌شود. شما می‌توانید از این کتانی ادیداس اورجینال برای ورزش‌هایی همانند دو و میدانی، والیبال و بسکتبال استفاده کنید.

زیره کفش ادیداس سفید مشکی

 

 

 

داخل کتانی­‌های اسپرت اورجینال آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) از کفی Ortholite (اورتولایت) استفاده شده است. از جمله ویژگی‌های این کفی میزان تنفس‌پذیری بالا، وزن سبک آن، قابلیت شست و شو و محافظت از پا می‌باشد. 

 

از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش مناسب دویدن، قابلیت تنفس در آن است. با توجه به این که در زمان فعالیت‌های ورزشی سوخت و ساز بدن و میزان گردش خون زیاد می‌شود، میزان دما در پا بالا خواهد رفت. به همین دلیل یکی از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش مناسب برای ورزش قابلیت تنفس در آن خواهد بود. تنفس خوب کفش با گردش هوای بیشتر در بخش داخلی، علاوه بر تعرق کمتر پا، به خنک ماندن سطح پوست کمک زیادی خواهد کرد. در ساخت رویه­  کتانی آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) از سه پارچه­ مختلف استفاده شده است: مش، چرم جیر مصنوعی و چرم گاو استفاده شده است. گردش هوا در کفش‌هایی که رویه‌ پارچه‌ای دارند معمولا بیشتر از سایر کفش‌ها است. چرا که منافذ موجود بین الیاف باعث گردش هوای بیشتر در بخش داخلی خواهد شد. 

از ویژگی های ممتاز کتونی ورزشی آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF)، زبانه Burrito (بوریتو) می‌باشد که علاوه بر راحتی، در محافظت از پا نقش موثری دارد. برای راحتی بیشتر این کتونی اسپرت، علاوه بر قسمت زبانه در قسمت پشت پا هم پدهایی تعبیه شده است که علاوه بر راحتی کفش، نقش محافظت از پا را هم دارد.

کتونی آدیداس سفید از بالا

 

 

با توجه به شکل ظاهری و نتوع در رنگ‌های این کفش، می‌توانید آن را با انواع استایل های ورزشی و خیابانی ست کنید. این کفش یکی از آن مدل‌هایی می‌باشد که از خریدن آن ضرر نمی‌کنید، چون نه تنها به عنوان یک کفش ورزشی عملکرد مناسبی دارد، بلکه از آن می‌توان به عنوان یک کفش راحتی برای پیاده روی استفاده کرد. کفش کتانی اسپورت آدیداس اکوییپمنت ساپورت آر اف (Adidas EQT support RF) قیمت مناسبی دارد و برای استفاده‌ی روزانه کاملا مناسب می‌باشد، زیرا از خستگی پا جلوگیری می‌کند.

 

 

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید