اگر اهل مد هستید و دوست دارید کفشتان مطابق با به روزترین متد های دنیا باشد، این مطلب را از دست ندهید

در ادامه ما به شما یکی ازجدیدترین مدل‌های کفش های ورزشی Adidas(آدیداس) را معرفی می کنیم.


بررسی کتانی های اصل آدیداس کنسرسیوم

 

کفش‌ها نقش بسیار مهمی در سلامت پاها دارند. به طور کلی، کفش باید از نوع کفش هایی باشد که استانداردهای خود را داشته باشد، امروزه کمپانی‌های بزرگ روز دنیا مانند Adidas (آدیداس) که در کار تولید کتونی‌های ورزشی هستند، به سوی علمی شدن تولید کفش‌ها پیش می‌روند تا بتوانند هرچه بیشتر بر سلامت پاها و سلامت انسان تکیه کنند.

تهیه کتانی ورزشی مناسب که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است،  برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است. به طور کلی عناصر آناتومیک و فیزیولوژیک به طور همزمان سبب حرکت موثر می‏‌شوند. درحرکت سه فاکتور حرکت ایمن، حرکت موثر و حرکت با کیفیت بسیار مهم است.

 

معرفی کفش ورزشی آدیداس کونسرسیوم 93

 

کفش ورزشی آدیداس کونسرسیوم 93 (Adidas Consortium 93) یکی ازهمکاری‌های برند آدیداس با برند معروف استرالیایی Highs and Lows (هایز اند لوز)،  در زمینه‌ی تولید کتونی‌های اسپورت می‌باشد. Adidas (ادیداس) برای طراحی این کتونی اسپرت از شخصیت Max Rockatansky در فیلم Mad Max، با بازی بازیگر معروف تام هاردی، الهام گرفته است. این نکته هم قابل توجه می‌باشد که کفش اورجینال آدیداس کونسرسیوم 93 (Adidas Consortium 93)از نوع کفش‌های کنسرسیوم ( مدل‌هایی خاص از برند آدیداس که تعداد محدودی از آن‌ها تولید می‌شود و فقط برای فروشگاه‌های خاصی در سرتاسر دنیا برای فروش فرستاده می‌شوند) می‌باشد. این کتانی اسپرت می تواند انتخاب مناسبی برای ورزشکاران رشته‌های دو ومیدانی باشد.

 

زیره‌ی کفش: زیره‌ کتانی ورزشی باید کاملا متناسب با ویژگی‌های پا و قوس کف پا باشد. زیره کتانی باید قوس­ هایی داشته باشد که هماهنگ با قوس‌های کف پا باشد. وزن بدن در داخل چنین کفشی به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن توزیع شده و پا در چنین کفی احساس راحتی می کند. مهم‌ترین قوس‌های کف پا، قوس‌های طولی آن است. پس زیره کفش ورزشی مناسب باید در قسمت میانی و داخلی کمی برجسته‌تر باشد. زیره Torsion (تورشن) با هدف محافظت از پا، میزان کشش‌های قسمت میانی پا را در حین حرکت پا کنترل می‌کند. این زیره در قسمت میانی و داخلی کمی برجسته ترمی‌باشد به گونه‌ای که هنگام قرار گرفتن پا بر روی زمین این زیره حالت مناسبی برای قسمت میانی پا ایجاد می‌کند. این طراحی باعث راحت‌تر حرکت کردن پا در داخل کفش می‌شود، به گونه‌ای که در هنگام انجام حرکات ورزشی پاشنه و پنجه‌ی پا به راحتی در کتانی آدیداس کونسرسیوم 93 (Adidas Consortium 93) حرکت می‌کند. قسمتی از زیره از (EVA) ساخته شده است که از این زیره در کفش‌های راحتی بیشتر استفاده میکنند. به علت اینکه EVA در دماهای مختلف تغییر شکل میدهد معمولا با لاستیک و تی پی یو ترکیب می‌شود تا تغییر شکل پیدا نکند. این نوع زیره هم از راحتی و انعطاف زیادی برخوردار است و به دلیل استفاده از تی پی یو مقاومت آن بسیار بالاست.

کفش ادیداس مشکی و طلایی از بغل

 

زیره بیرونی کتونی ورزشی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و بتواند شوک وارده به کف پا را جذب کند. به طور کلی، نیرویی که در حال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل می‌شود، معمولا حدود دو برابر وزن بدن است. این نیرو در حالت دویدن حتی تا 10 برابر وزن بدن هم به اندام‌ها منتقل خواهد شد. بنابراین‌ زیره بیرونی کفش اورجینال می‌تواند نقش مهمی در انتقال و پخش نیرو از زمین به کف پا و در نهایت به بدن داشته باشدزیره‌ی کتانی اورجینال آدیداس کونسرسیوم 93 (Adidas Consortium 93) از لاستیک محکم و بادوام ساخته شده است. زیره‌ی لاستیکی این کفش ورزشی آدیداس اوریجینال علاوه بر قابلیت انعطاف پذیری، در برابر ساییدگی و تمرین های طولانی مدت بسیار مقاوم می باشد. به همین دلیل این کتانی ادیداس برای ورزش‌هایی همانند دو بسیار مناسب می‌باشد.

زیره کفش ادیداس طلایی

رویه‌ی کفش  رویه کتونی ورزشی مناسب باید دارای منافذی برای عبور هوا باشد. استفاده از کتانی‌های ورزشی که دارای رویه هایی با منافذ فراوان می‌باشد در تهویه کفش برای خنک شدن پا و همچنین جلوگیری از بیماری‌های قارچی مناسب‌تر می‌باشد. استحکام رویه کتانی ورزشی باید به نحوی باشد که از پیچ خوردگی پا جلوگیری کند و همچنین در برابر فشار‌های وارده مقاوم باشد و در طی زمان حالت اولیه خود را از دست ندهد. قسمت اصلی رویه‌ی این کفش ورزشی اورجینالاز پارچه‌ی انعطاف پذیر نیوپرین ساخته شده است. این رویه از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است و خاصیت ضدآبی نیز دارد.  قسمت هایی از رویه ی کفش از چرم گاو ساخته شده است که در افزایش دوام و ضدآب بودن کتانی موثر است. همه این ویژگی‌‌ها آدیداس کونسرسیوم 93 (Adidas Consortium 93) را برای استفاده در فصول مختلف مناسب می‌کند.

نمای نزدیک از روی کفش ادیداس اکویپمنت

این کفش ورزشی آدیداس اورجینال با ویژگی‌های مختلف میتواند در سلامت پا نقش موثری داشته باشد و وسیله‌ای باشد برای حفظ از سلامت پا و بدن. خرید کتونی ورزشی مناسب یکی از مواردی است که باید برای سلامتی پا رعایت نمایید. پیشنهاد ما به شما کفش ورزشی اورجینال آدیداس کونسرسیوم 93 (Adidas Consortium 93می‌باشد که علاوه بر دوام و مقاومت بالا می تواند در حفظ سلامتی و کاهش خستگی پا موثر باشد.

 

 

خرید آدیداس کونسرسیوم 93

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید