در تمامی فعالیت‌های ورزشی از جمله دویدن، پیاده‌روی، کار با دستگاه در باشگاه ورزشی یا ورزش‌های مختلف، داشتن یک کفش ورزشی اورجینال مناسب الزامی است.

با ما همراه باشید تا کفش همه کاره آدیداس زد ایکس 8000 ZX را به شما معرفی کنیم.


ورزشکاران  نیروی معادل 3 تا  10 برابر وزن بدنی خود را با هر قدم به سطح زمین اعمال می‌نمایند. کتونی‌های نامناسب در بروز پیچ خوردگی  و اسپرین مچ پا و آسیب بافت نرم در قسمت میانی پا موثر می‌باشد. نکاتی که در مورد کفش‌ها بخصوص کفش‌های ورزشی مد نظر است شامل وزن کتونی، راحتی و نرمی و انعطاف‌پذیری و بالشتک‌های هوای مناسب در کف کفش و احساس راحتی در راه رفتن و فعالیت می‌باشد.

 

بررسی کفش آدیداس زد ایکس 8000 | اورجینال پَل

 در ابتدا برای درک بهتر اینکه کفش ورزشی اورجینال (Adidas ZX 8000 (آدیداس زد ایکس 8000) چه قدر می‌تواند از پا شما محافظت کند و در کاهش آسیب‌های پا موثر باشد، نگاهی به ساختار کف پا می‌اندازیم. استخوان هایی به نام تارس و متاتارس به وسیله رباط‌ها و تاندون‌ها، قسمت میانی پا را تشکیل می‌دهند. قسمت میانی پا شامل 3 قوس می‌باشد: دو قوس طولی و یک قوس عرضی فوقانی.

آدیداس zx8000

 

 

زیره Torsion(تورشن) از جنس ترموپلاستیک و با هدف محافظت از پا، میزان کشش‌های قسمت میانی پا را در حین حرکت پا کنترل می‌کند. این زیره مانند یک پل ارتباطی بین پنجه و پاشنه‌ی پا عمل می‌کند. هنگام قرار گرفتن پا بر روی زمین این زیره حالت مناسبی برای قسمت میانی پا ایجاد می‌کند به گونه‌ای که علاوه بر ایجاد استحکام لازم برای انجام انواع ورزش‌ها، از پا نیز محافظت می‌کند.

این زیره به گونه‌ای طراحی شده است که قسمت پنجه و پاشنه پا در زمان دویدن و حرکت های سنگین به راحتی و بدون هیچ فشاری انرژی را در کل سطح پا پخش کنند. تقریبا ۲۷ سال از عرضه اولین کتانی ورزشی Adidas ZX 8000 (آدیداس زد ایکس 8000) می‌گذرد، با این حال هنوز هم این کتونی ورزشی آدیداس به دلیل راحتی یکی از پرطرفدارترین‌ها بین ورزشکاران رشته‌های دو، تنیس و بسکتبال می‌باشد.

 

تکنولوژی‌های بکار رفته در زد ایکس 8000

در قسمت پاشنه و پنجه از تکنولوژی adiPRENE+ برای افزایش نرمی و راحتی کتونی استفاده شده است. adiPRENE+ یکی از تکنولوژی‌های انحصاری Adidas (ادیداس) می‌باشد که نقش موثری در نرمی و راحتی این کتانی اورجینال ایفا می‌کند.

از دیگر تکنولوژی‌های استفاده شده در کتانی ورزشی Adidas ZX 8000 (آدیداس زد ایکس 8000) می‌توان به adiWEAR اشاره کرد. این زیره لاستیکی انعطاف پذیر و بادوام، مخصوص ورزش‌هایی مثل تنیس، دو و میدانی، گلف و بسکتبال طراحی شده است. این زیره در ورزش‌های دو ومیدانی و بسکتبال میزان ضربه و فشاری که به پا وارد می‌شود را تا میزان زیادی کاهش می دهد و در برابر ساییدگی هم بسیار مقاوم می باشد.

 

 

 

رویه کفش:

 ادیداس برای رویه کتونی های Adidas ZX 8000 (آدیداس زد ایکس 8000)  از پارچه‌ی مش استفاده کرده است. این پارچه را می‌توان به دلیل قابلیت تنفس پذیری عالی آن یکی از بهترین انتخاب‌ها در تولید کتانی دانست. این پارچه به دلیل داشتن سوراخ‌های زیادی در سطح آن، هوای داخل کفش را به خوبی تهویه می‌کند. هم‌چنین از عرق کردن پا در فعالیت‌های طولانی مدت جلوگیری‌ می‌کند. این پارچه دارای منافذی می‌باشد که هوای گرم داخل کتانی ورزشی را به بیرون هدایت می‌کند و از گرم شدن محیط داخل کفش جلوگیری می‌کند.

آدیداس زد ایکس 8000

انتخاب کتانی ورزشی مناسب یکی از مهمترین اجزای خرید است که ارتباط مستقیمی با سلامت پاهای انسان دارد، عوارض کفشهای نامناسب مانند آرتروز، دردهای مفاصلی، خمیدگی انگشتها و … در برخی مواقع جبران ناپذیر است. کتانی‌های اورجینال ورزشی Adidas ZX 8000 (آدیداس زد ایکس 8000) می‌تواند یک انتخاب کاملا مناسب برای ورزشکاران حرفه‌ای باشد.

برای تشخیص کفش اورجینال از کپی کلیک کنید

 

خرید کفش‌های زد ایکس 8000

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید