داستان برندهای معتبر در وبلاگ فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل

تاریخچه کفش اسیکس (Asics)


تاریخچه کفش اسیکس (Asics) قسمت دوم

در این پست به سراغ تاریخچه کفش اسیکس (Asics) از ابتدا تاکنون خواهیم رفت. تاریخچه کفش اسیکس (Asics) در دو قسمت خدمت شما عزیزان قرار خواهد گرفت. پس قسمت دوم را با وبلاگ تخصصی مشاوره کفش اورجینال پَل همراه باشید:

 

1966: عرضه کفش‌های Clarino

برای اولین بار در ساخت و طراحی کفش‌های ورزشی از چرم Clarino ( یک نوع چرم مصنوعی که سازنده آن شرکت Kuraray Co. Ltd در ژاپن می‌باشد. به صورت گسترده در ساخت کفش وکتونی و دستکش و کیف استفاده می‌شود) استفاده شد.

از ویژگی‌های قابل توجه چرم Clarino می‌توان به این نکته اشاره کرد که این چرم به شدت ضد آب است. در ابتدا استفاده از آن برای ساخت کفش‌های اسپرت به دلیل سفت و سخت بودن این چرم بسیار دشوار بود، اما با پیشرفت‌هایی که تا به امروز در این زمینه انجام گرفته، اکنون از این ماده در ساخت محصولات متفاوتی مثل کفش ماراتون، کفش‌های تمرین و کفش‌های گلف استفاده می‌شود.

ادامه مطلب


تاریخچه کفش اسیکس (Asics) قسمت اول

 

در این پست به سراغ تاریخچه کفش‌های اصل آسیکس (Asics) از ابتدا تاکنون خواهیم رفت. این تاریخچه در دو قسمت خدمت شما عزیزان قرار خواهد گرفت. پس قسمت اول را با وبلاگ تخصصی مشاوره کفش اورجینال پَل همراه باشید:

 

1949 - Kihachiro Onitsuka بنیان گذار Onitsuka Co. Ltd

پس از اینکه آقای Kihachiro Onitsuka از جنگ به خانه برگشت، در سال 1949 ONITSUKA Shokai، اولین کمپانی تولید کفش اورجینال خود را، در Kobe، یکی از شهرهای ژاپن، تاسیس کرد. در همان سال این کمپانی پس از سازماندهی مجدد با نام جدید Onitsuka Co. Ltd و با تعداد چهار کارمند و سرمایه اولیه سیصد هزار ین به کار خود در زمینه تولید کفش برند ادامه داد.

پس از مدتی اسم شرکت به نام Asics تغییر پیدا کرد. این اسم از یک عبارت معروف زبان لاتین "Anima Sana In Corpore Sano"  گرفته‌شده و از نویسنده رومی  به نام Juvenal به معنی "روح سالم در بدن سالم " است. این ضرب‌المثل را یکی از دوستان زمان جنگ آقای Kihachiro Onitsuka به نام Kohei Hori، که هم اکنون ریاست بهداشت و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش ژاپن را عهده‌دار است، به عنوان یک نصیحت در زمینه کسب و کار مطرح کرد. این کلمات او تاثیر عمیقی بر Kihachiro Onitsuka گذاشت، تا جایی که این کلمات الهام بخش او شد و تمام سعی خود را کرد که کفش‌های اورجینالی (اصلی) تولید کند که سلامت افراد جوان را در طول انجام حرکات ورزشی حفظ کند.

ادامه مطلب

تاریخچه آدیداس


سفری به گذشته (تاریخ) آدیداس (بخش چهارم)

روی کار آمدن ریبوک برادر آدیداس

30 سال بعد جو و جِف فُستِر (Joe and Jeff Foster) نام كمپانى پدر بزرگشان را عوض كردند. ريبوك (Reebok) لايق اين رهبرى بود.
به دنبال جنبش و پيشرفت سريع و عظيم گرايش سلامتى و تندرستى زنان در سرتا سر دنيا و زمانيكه متخصص حرفه‌اى سلامت جين ميلر (Gin Miller) با طرح‌های ريبوك مواجه شد. سری جدید کفش های اورجینال ريبوك، با نام (Reebok Freestyle) در اوایل سال 1982 میلادی روى كار آمد. این سری از کتونی‌های اسپرت زنانه جز اولین کفش‌های اورجینال طراحی و تولید شده برای زنان توسط ریبوک (Reebok) می‌باشد. البته اين همه چيز نبود. پامپ (PUMP) باعث تغيير بازار و موفقيت ريبوك درسال 1989 و ساخت نام ریبوک به عنوان نام خانوادگی نیز شد.

ادامه مطلب

آدیداس


سفری به گذشته (تاریخ) آدیداس (بخش سوم)

يك توپ برای همه

فقط كفشی برای دارندگان مدال طلا؟
بررسى كنيد آيا فقط پوششى برای دارندگان ركورد بود؟
آنها به چه چيزی پا و لگد می‌زدند؟ اگر بررسی كنيد متوجه می‌شويد كه آن هم انجام شده‌ است. در سال ١٩٧٠ آديداس دوباره شاخه ديگری از صنعت ورزش را فتح كرد. ادیداس (Adidas) برای جام جهانی فيفا در سال ١٩٧٠ توپی با اسم تل استار (TELSTAR) تولید کرد. این کمپانی آلمانی در هنگام تولید این توپ از رنگ‌هایی استفاده کرده که در تلویزیون‌های سیاه و سفید آن زمان راحت‌تر قابل تشخیص باشند. اين شروع مشاركت و همكاری شگفت‌آور و عجيب فيفا با آديداس بود، در صورتيكه كه صاحب توپ در تمام مسابقات جام جهانی فيفا از قوانين آنان (ادیداس) پيروی كند.

ادامه مطلب

...