کتونی جدید نایک Nike shox در پا بر روی سطح فلزی با رنگ طوسی مشکی و لوگوی Nike در دو طرف کفشکفش نایک شاکس سری ار 4Nike shox R4) ) با طراحی منحصر به فرد چشم بسیاری از طرفداران را به خود خیره کرده است. برای معرفی و بررسی کتونی جدید ورزشی نایکی با اورجینال پَل همراه باشید.

آن چیزی که در نگاه اول چشم بینندگان را به خود خیره می‌کند طراحی قسمت پاشنه این کتانی است. نایکی در قسمت زیره از سیستم کوشن (cushioning) جدید بهره برده است.این سیستم جدید درحقیقت چهار ردیف لایه اضافه فنر مانند توخالی است که موجب راحتی هر چه بیشتر زیره‌ی کفش در هنگام انجام فعالیت‌های سنگین و راه رفتن می‌شود. فنرهای به کار رفته دراین قسمت باعث تقسیم فشار به سمت مرکز پا شده تا فشار کمتری را بر پاشنه که محل عبور اعصاب اصلی پا می‌باشد تحمیل کند.

 پاشنه کتونی جدید نایک شوکس با تعبیه فنر برای کاهش فشار بر پا

کفش فنر دار نایک با رویه چرم نقره‌ای مشکی با درج لوگوی Nike در دو طرف در دست

 

کفش‌های سری شاکس

آن چیزی که موجب تمایز این محصولات با سایر کتونی‌های ورزشی می‌شود تکنولوژی به کار رفته در آن‌هاست. نایکی شاکس در حقیقت با ارایه فناوری‌های جدید به کار رفته در ساخت زیره‌ی کفش این خط تولید خود به طرفداران این کمپانی این حقیقت را یادآورمی‌شود که راحتی کفش‌های ورزشی خود را همیشه در الویت قرار می‌دهد. وزن سبک و انعطاف پذیری بالای این کفش ها موجب می‌شود در هر بار قدم زدن و دویدن فشار وارد شده بر پا کاهش پیدا کرده و کمترین استرس ممکن بر زانوها، کمر و پشت وارد ‌شود. براساس یافته‌های واحد تحقیقات کمپانی‌های بزرگی مانند نایک و مطالعات بیومکانیکال انجام شده، یک جفت کتونی مناسب، کفشی است که امکان حرکت پا در تمامی زاویه ها را میسر سازد تا با قرار دادن آن در حالتی بسیار راحت احتمال صدمه دیدن را به حداقل برساند. این همان چیزی ست که نایک در سری Shox درصدد انجام آن است.

کتونی ورزشی نایک سفید و مشکی مدل شاکس آر4 چرمی با زیره فنر دار در پا بر زمینه سفید و قرمز

 

استفاده از چرم مصنوعی در کفش ورزشی Nike SHOX

کمپانی نایکی با استفاده از چرم مصنوعی در تولید رویه کتونی اسپرت دوام و مقاومت محصول جدید خود را به اوج رسانده است. استفاده از چرم مصنوعی نه تنها در حفظ سلامت محیط زیست و رعایت حقوق حیوانات بسیار کمک می‌کند بلکه دوام و ماندگاری کفش را تا حد زیادی بیشتر می‌کند و از طرف دیگر از نظر اقتصادی نیز به صرفه‌تر می‌باشد.

 کتونی نایک ورزشی و اسپرت از جنس چرم نقره‌ای و مشکی با بندهای مشکی با پاشنه فنر دار

 

لایه میانی کتونی اسپرت نایکی شاکس آر4

در ساخت این کتونی از فیلون (Phylon) به عنوان لایه میانی استفاده شده است. فیلون نوعی ماده ایوا (EVA) است که تحت دما و فشار بیشتر قرار گرفته است. ایوا که خلاصه واژه‌ی اتیلن ونیل استات است نوعی فوم در سیستم کوشن کفش های نایک است که به علت سبک بودن و مقاومت بالایی که دارد در تولید کتانی های اورجینال بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. همانطور که گفته شد فیلون نیز نوعی ایوا است. با این تفاوت که سبک‌تر و مقاوم‌تر است و باعث ایجاد توازن و نرمی بیشتر در هنگام راه رفتن و قدم زدن می‌گردد.

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید