اگر از طرفداران پر و پا قرص محصولات آدیداس باشید و با کفش‌های این کمپانی آشنایی داشته باشید حتماً واژه‌ی NMD را زیاد شنیده اید

با ما همراه باشید تا با هم داستان کفش‌های ان ام دی را مرور کنیم و ببینیم که چرا این کتانی در بین همه محبوب است.


آشنایی با کفش های ان ام دی NMD

NMD از کلمه Nomad گرفته شده است. Nomad به معنای صحرانشین و کوچ‌گر می‌باشد.

صحرانشین‌ها افرادی هستند که همیشه در حال حرکت بوده و از مکانی به مکان دیگر درحال جا‌به‌جا شدن هستند و هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی حرکت آنها را بگیرد. آدیداس هم به همین دلیل از این کلمه استفاده کرده چرا که هیچ چیز نمی‌تواند پیشرفت و حرکت رو به جلوی آن را متوقف کند.

 

دلیل محبوبیت زیاد کفش‌های Adidas NMD چیست؟

وقتی برای اولین بار از کفش‌های ادیداس ان ام دی (adidas NMD) در دسامبر 2015 رونمایی شد، به عنوان جدیدترین محصول آدیداس با استقبال شدید مردم مواجه شد. به طوری که صف‌های بلند بالای مشتریان جلوی مراکز خرید و شعبه‌های فروش این برند خبر از این می‌داد که این کفش برند آدیداس قرار است به یکی از پرفروش‌ترین و محبوبترین کفش ها در این دوره تبدیل شود.

این استقبال و این حجم از تقاضای مردم درحالی بود که هیچ تبلیغاتی توسط سلبریتی‌ها و افراد معروف برای معرفی این کفش انجام نگرفت، تنها یک همکاری ساده در زمینه طراحی با Nice Kicks وجود داشت.

اگر که بخواهیم به طراحی کفش اورجینال Adidas NMD نگاهی بیاندازیم اثرات و الهاماتی از مدل‌های قبلی این برند مثل Micro pacer ,Rising star و Boston super را می‌توان مشاهده کرد، ولی این تفاوت‌ها برای طرفداران این کفش اسپرت اورجینال اصلا قابل توجه نیست، چرا که برند NMD به تنهایی یکی از بزرگترین دستاوردها در زمینه تکنولوژی کفش به شمار می‌آید، به گونه‌ای که برای طرفداران اصلا قابل مقایسه با محصولات قبلی نیست.

دلایلی که ممکن است خیلی از افراد امروز از این محصول استفاده کنند، راحتی آن با تکنولوژی‌های زیادی می‌باشد که در ساخت این کفش اورجینال آدیداس استفاده شده است. ولی تنها چیزی که همه مصرف‌کنندگان تا به الان بر روی آن اتفاق نظر داشته‌اند این است که این کفش ورزشی، کفش روز و زمان حال است و با نیاز و سلیقه بیشتر مردم این دوره هماهنگ است.

کفش ادیداس سورمه ای و سفید جفت شده

 

از گذشته تا به امروز آدیداس در فروش کفش و پاسخ گویی به نیاز طرفداران و هم‌چنین طراحی‌هایی با توجه به سلیقه‌های متفاوت بسیار موفق بوده است اما چیزی که در زمینه فروش کفش‌های آدیداس مدل NMD بسیار جالب توجه می‌باشد این است که فروش این کفش شیک اورجینال تا به الان، نه تنها کاهشی نداشته، بلکه روز به روز بر تعداد خریداران و طرفداران این کفش برند افزوده می‌شود و آدیداس هم برای پاسخ گویی به این حجم از درخواست می‌کوشد با توجه به نیاز و سلیقه مصرف‌کننده کفش‌هایش را بهبود بخشد.

همان‌طور که مشاهده می‌شود کفش‌های آدیداس NMD با تغییرات و رنگ‌های کاملا متفاوت هر چند وقت یک بار به بازار عرضه می‌شوند تا پاسخ‌گوی درخواست و نیاز مشتریان متفاوت باشد.

برای بررسی این که آدیداس ان ام دی (Adidas NMD) چه قدر در بین مردم سرتا سر دنیا محبوب است به یک ارزیابی پرداختیم:

سوال اول: فروش کفش‌های آدیدس ان ام دی (Adidas NMD) در فروشگاه‌های کفش چه قدر است؟

 • Julian Kallita از فروشگاه آنلاین فروش کفش Overkill در آلمان:

میزان محبوبیت این کتونی‌های راحتی جدید، در بین مصرف‌کنندگان حد و مرز ندارد. هر بار که سری جدیدی از این کفش‌های ادیداس منتشر می‌‎شود مثل یک انفجار در دنیای کفش ها می‌باشد و این باعث می‌شود که افراد بیشتر و بیشتری برای خرید این کفش‌ها اقدام کنند تا جایی که گاهی نمی‌توانیم نیاز همه مردم را پاسخ گو باشیم.

 

 • Deon Point از فروشگاه کفش Concepts در بوستون، آمریکا:

این یکی از آن مدل‌هایی می‌باشد که می‌توان گفت زندگی من را به جهنم تبدیل کرده چون که تعداد تقاضا برای این کتونی اورجینال آدیداس تا حدی زیاد است که تلفن من دائما برای سفارش این کفش‌های آدیداس از سوی مشتریان زنگ می‌خورد!

 

 • Brendan Denault از فروشگاه Livestock در کانادا:

هر زمان که یک مدل جدید از این کفش توسط آیداس عرضه می‌شود مردم بلا فاصله برای خریدن جدیدترین کفش آدیداس صف می‌کشند.

 

 • James Trivunovic از فروشگاه کفش Size در انگلستان:

اولین هفته عرضه این کفش دقیقا قبل از کریسمس 2015 به بازار وحشتناک بود. در لندن مردم برای خریدن این کفش‌های برند صف می‌کشیدند به طوری که گاهی تعداد افراد تا 150 نفر هم می‌رسید. در فوریه بعد از رونمایی از مدل جدید با رنگ‌های زرد و طلایی حتی در شهر‌های کم جمعیتی مثل Leeds, Nottingham و Middlesborough تعداد افرادی که برای خرید در صف می‌ایستادند به 30 تا 40 نفر هم می‌رسید.

در فروش آنلاین هم محصولات Adidas NMD در عرض چند دقیقه به فروش می‌رفت به طوری که اگر بخواهم دقیق‌تر بگویم برای مدل  Sport white و Black در ماه گذشته، 30000 نفر در سایت ما برای خرید این کفش‌ها منتظر بودند تا به محض انتشار کفش اورجینال آدیداس را خریداری کنند.

کفش آدیداس صورتی روشن جفت شده از پشت

 

 

 • Yana Shebaeva از فروشگاه Brandshop در مسکو، روسیه:

ما قبلا هم صف‌های طولانی جلوی در فروشگاه‌ها را تجربه کرده بودیم، ولی این تجربه کاملا فرق داشت شور و اشتیاقی که مردم برای خرید این کفش‌ها داشتند، کاملا متفاوت بود که قبلا نظیر آن را مشاهده نکرده بودیم. هم اکنون این کفش اسپرت ادیداس یکی از پرفروش‌ترین‌های فروشگاه‌های کفش در سرتاسر روسیه می‌باشد. واقعا چه چیزی باعث می‌شود که آدیداس NMD تا این حد بین طرفداران کفش‌های اسپرت محبوب باشد؟

سوال دوم: واقعا چه چیزی باعث می‌شود که آدیداس NMD تا این حد بین طرفداران کفش‌های اسپرت محبوب باشد؟

 • Overkill:

در حقیقت به دلیل اسفاده از مواد با کیفیت در زیره و لایه میانی NMD این کفش به شدت راحت است، از جمله دلایل دیگری که باعث می‌شود مردم به این کفش‌ها روی بیاورند سبکی و احساس خوشایندی است که بعد از پوشیدن کفش اسپرت ادیداس در پا ایجاد می‌شود.

 

 • Concepts:

هر بار که مدل یا رنگ جدیدی از این کفش اورجینال ورزشی تولید و به بازار عرضه می‌شود مشتریان به شدت مشتاق هستند که محصول جدید را امتحان کنند. این خیلی عجیب و نادر است که ببینیم یک مدل از یک برند خاص این قدر مورد توجه قرار گرفته است.

 

 • Livestock:

کفش های آدیداس NMD به عنوان کفش‌های "راحت و سبک وزن" به سرعت در بین ورزشکاران و عموم مردم به دلیل عملکردش در سطح عالی در مدت کمی بعد از انتشار به سرعت محبوب شد. این کفش برند به عنوان یک موفقیت برای آدیداس تاثیر بسیار زیادی روی صنعت کفش داشته و هم اکنون هم به پیشرف خود ادامه می‌دهد.

 

 • Size:

به طور خلاصه می‌توان گفت که عرضه این کفش جدید آدیداس، در بین مردم با موفقیت بسیار زیادی مواجه شد و دلایل این موفقیت طراحی و شکل کفش است که بسیار تازه و مدرن می‌باشد و این در حالی است که این کفش همزمان با مد روز و تکنولوژی رو به جلو حرکت می‌کند. در نهایت می‌توان این جمله را اضافه کرد که این کفش حرفه‌ای کاملا متناسب با نیاز روز مصرف‌کنندگان می‌باشد. فرقی نمی‌کند که شما دانش‌آموز یا کارمند یا ورزشکار باشید، این کفش آدیداس برای هر سلیقه‌ای مناسب است.

 

 • Brandshop:

NMD بین طراحی هوشمندانه و راحتی کفش ورزشی برند، توانسته به خوبی توازن را برقرار کند. این کفش دقیقا چیزی است که مردم هم اکنون به آن نیاز دارند.

کتانی ادیداس سفید سورمه ای پس زمینه سفید

 

 

سوال سوم : آیا شهرت کفش‌های آدیداس NMD هم اکنون هم وابسته به موفقیت‌های قبلی این شرکت در زمینه Ultra Boost است؟  

 

 • Overkill:

از دلایل محبوبیت آن به شمار می‌رود. شاید کسانی باشند که در مورد رویه کفش اطلاعات زیادی نداشته باشند و همه در مورد فواید زیره BOOST تا حدی اطلاع دارند.

 

 • Concepts:

من فکر می‌کنم که استفاده از این زیره بسیار کمک‌کننده بوده است. زیره BOOST علاوه بر این بسیار راحت است به همین اندازه هم به کفش اصلی آدیداس، زیبایی می‌بخشد. به همین دلیل آدیداس تا این اندازه موفق بوده است.

 

 • Brandshop:

بدون شک Ultra Boost یکی از تکنولوژی‌های بی‌نظیر این کمپانی در زمینه کفش است ولی من فکر می‌کنم شهرت این مدل آدیداس دلایل بیشتری علاوه بر تکنولوژی زیره آن دارد. مدل NMD خود به تنهایی مزایای خیلی زیادی دارد و طراحان این کتونی آدیداس هم با طراحی این چنین محصولی میزان درک خود از نیاز‌های مردم را نشان دادند.

 

سوال چهارم : بعد از مدت کوتاهی از رونمایی از کفش‌های ادیداس NMD طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی از آن به بازار عرضه شد. آینده آدیداس NMD را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟ آیا ممکن است مردم از آن خسته شوند؟

 

 • Overkill:

نه فکر نمی‌کنم! به نظر من این تازه شروع یک موفقیت عظیم است. من مطمئنم که ادیداس چیزهای بیشتری برای عرضه کردن به مشتریان در آینده دارد. Adidas NMD در آینده با رویه‌ی جدیدتر و ترکیب جدیدتری از مواد اولیه وارد بازار خواهد شد. در این صورت می‌توان گفت که آینده درخشانی در انتظار آدیداس است.

 

 • Concepts:

 به نظر من آدیداس در زمینه این مدل کفش‌های ورزشی زنانه و مردانه، تا به الان کاملا عالی عمل کرده است. اینکه شما بتوانی از این کفش‌های شیک دل بکنید کار راحتی نیست! من در زمینه فروش این کفش‌ها نه تنها هیچ کاهشی نمی‌بینم بلکه روز به روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود.

 

 • Livestock:

من فکر می‌کنم که این کفش‌های اسپرت زنانه و مردانه از نظر سادگی مشکلی ندارد و طراحی آن به گونه‌ای می‌باشد که انواع اصلاحات و تغییرات را به راحتی می‌توان روی آن اعمال کرد.

 

 

ویژگی‌های مثبت دیگری از کفش‌های (Adidas NMD)

به عنوان یکی از دلایلی که کفش‌های آدیداس NMD به خوبی بین مردم در سر تا سر دنیا پذیرفته شده است، می‌توان به این دلیل اشاره کرد که این کفش‌های حرفه‌ای یکی از بهترین‌های این برند می‌باشند. این کفش‌ها بخصوص برای افرادی که زیاد مسافرت می‌کنند بسیار مناسب می‌باشد. زیرا تکنولوژی مورد استفاده زیره کفش‌های ان ام دی فوق‌العاده است، هم‌چنین از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های کفش سبک وزن بودن، انعطاف‌پذیری و تراکم‌پذیری می‌باشد. به همین دلیل به راحتی می‌توان این کفش‌های راحتی را همه‌جا با خود حمل کرد.

در مورد ویژگی تراکم‌پذیری یا قابلیت فشردگی کفش‌های ادیداس ان ام دی می‌توان گفت که این کفش‌ها را به راحتی می‌توانید در داخل ساک دستی یا چمدان خود جا کنید. این قابلیت ممکن است برای خیلی از مشتریان قابل توجه نباشد ولی به هر حال جزو ویژگی‌های جالب توجه به شمار می‌رود.

همکاری‌هایی در زمینه ی تولید کفش‌های Adidas NMD

کمپانی‌های بزرگ تولید کفش معمولا از همکاری با سلبریتی‌ها و ورزشکاران برجسته سود و منفعت زیادی کسب می‌کنند. برای مثال از جمله این همکاری‌های Adidas می توان به همکاری با Pusha T و Kanye West اشاره کرد. گاهی اوقات تنها دلیلی که مردم یک مدل خاص را خریداری می‌کنند تنها به دلیل همکاری آن کمپانی با یک فرد مشهور در زمینه تولید و طراحی آن مدل می‌باشد.

 نکته بسیار جالب در مورد کفش‌های اصلی ادیداس NMD این است که این کفش‌ها بدون هیچ یک از این همکاری‌ها و حتی بدون تبلیغ توسط افراد مشهور، به شدت بین مردم محبوب هستند. با این حال آدیداس همکاری با Pharrell Williams، تهیه کننده مشهور موسیقی، را اخیرا آغاز کرده است. نتیجه این همکاری تولید کفش‌های “The Pharrell-X Adidas NMD Hu Collection” در 5 رنگ متفاوت می‌باشد.

 

خرید کفش‌های ان ام دی ادیداس

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید