در این پست به سراغ تاریخچه‌ی کفش های اسیکس (Asics) خواهیم رفت و دستاوردهای آنها را بررسی خواهیم کرد 

با ما همراه باشید تا این داستان جذاب را با هم دنبال کنیم و از آن لذت ببریم.


تاریخچه‌ی کفش های کمپانی آسیکس

 

1966: عرضه کفش‌های Clarino

برای اولین بار در ساخت و طراحی کفش‌های ورزشی از چرم Clarino ( یک نوع چرم مصنوعی که سازنده آن شرکت Kuraray Co. Ltd در ژاپن می‌باشد. به صورت گسترده در ساخت کفش وکتونی و دستکش و کیف استفاده می‌شود) استفاده شد.

 

از ویژگی‌های قابل توجه چرم Clarino می‌توان به این نکته اشاره کرد که این چرم به شدت ضد آب است. در ابتدا استفاده از آن برای ساخت کفش‌های اسپرت به دلیل سفت و سخت بودن این چرم بسیار دشوار بود، اما با پیشرفت‌هایی که تا به امروز در این زمینه انجام گرفته، اکنون از این ماده در ساخت محصولات متفاوتی مثل کفش ماراتون، کفش‌های تمرین و کفش‌های گلف استفاده می‌شود.

کفش کلارینو سفید با خط های قرمز و ابی

1966: رونمایی از خطوط Mexico 

از خطوط Mexico بر روی تمامی محصولات استفاده می‌شود. Onitsuka هر چهار سال یک بار یک لوگوی جدید را برای برند خود انتخاب می‌کند. در سال 1966 از این طرح با نام Mexico line رونمایی شد.

 

1966: عرضه سری کفش‌های Runspark مخصوص کفش‌های دو و میدانی

اولین سری از کفش‌های مدل پین‌ثابت در سال 1964 تولید شد و بین ورزشکاران مورد استفاده قرار گرفت و پس از برطرف کردن نواقص و بهبود کتانی‌ها دوباره در سال 1966 به بازار عرضه شد. این سری از کفش‌های دو و میدانی شامل کتونی‌های RUNSPARK DS-SP می‌شد که این کفش‌ها اولین کتونی‌های دو و میدانی ژاپنی با پین‌های قابل تعویض بودند.

در آن زمان مسابقات دو و میدانی در زمین‌های خاکی انجام می‌گرفت. البته شرایط مسابقه هم با توجه به شرایط آب و هوا تغییر می‌کرد و ورزشکاران مجبود بودند پین‌های کفش‌هایشان را خودشان تیز کنند و برای مسابقه آماده شوند. کفش‌های RUNSPARK DS-SP همانند انقلابی در این رشته‌ ورزشی عمل کرد. این کتونی‌های اورجینال شامل 3 نوع پین با طول‌های متفاوت با قابلیت تعویض می‌باشد که برای انواع فعالیت‌های ورزشی بدون توجه به شرایط آب و هوایی مناسب می‌باشد.

چند کتونی اسیکس از بغل بر روی زمین سفید
 

1969: عرضه کفش‌های تمرین Cortez در آمریکا

کفش‌های Cortez که بعدا به Tiger Cosair تغییر نام پیدا کرد، مخصوص بازار آمریکا طراحی شد. در آن زمان ورزشکاران آمریکایی بیشتر به دنبال کتانی‌هایی با زیره نرم‌تر برای انجام فعالیت‌های ورزشی بودند. زیرا کفش‌های ورزشی آن زمان زیره با ساختار دولایه‌ای داشتند که لایه اول شامل یک لایه اسفنج نرم می‌شد. زیر لایه اول یک لایه لژ کفش قرار داشت در حالی که زیره این کتونی ژاپنی ساختار سه لایه‌ای داشت که شامل یک لایه اضافه‌تر بود به نام "sand sponge" که نرمی و راحتی کفش اصلی را افزایش می داد.

کتانی والیبال اسیکس سفید

1972: استفاده از روش تزریق مستقیم در تولید کفش‌های فوتبال

اولین کتونی از سری Injector در سال 1972 با استفاده از روش تزریق مستقیم تولید شد. این کفش با پین‌هایی در قسمت کف آن برای استفاده در زمین‌های سخت طراحی شده است (چیزی مانند استوک فوتبال). اسم Injector از این جهت برای این کفش انتخاب شد که تا نشان دهنده استفاده از جدیدترین تکنولوژی آن زمان برای ساخت کتونی باشد. بعدا از این تکنولوزی در تولید کفش‌های والیبال و بسکتبال نیز استفاده شد.

 

1972: عرضه کفش‌های والیبال با رویه مش

کفش والیبال Rotation 72 با رویه تنفس‌پذیر مش، به جای کفش‌های مخصوص والیبال قدیمی با رویه نخ و لنین وارد بازار شد.

 

1973: عرضه کفش‌های بیسبال سری GEHRIC

این اولین سری از کفش‌های بیسبال این شرکت می‌باشد. طراحی نوآورانه این کفش اسپرت شامل زیره‌ای از جنس رزین به همراه پین‌های قابل تعویض می‌باشد.

کفش بیسبال اسیکس مشکی با زیره زرد
 

1974: عرضه کفش‌های ماراتون EVA

Onitsuka اولین سری از کفش‌های ماراتون با زیره EVA به نام OHBORI را برای رقابت با بازارهای جهانی عرضه می‌کند. مواد EVA مورد استفاده در زیره کفش بسیار سبک‌تر از مواد قبلی می‌باشد. علاوه بر این نرمی و راحتی کتونی (کفش راحتی) را هم افزایش می‌دهد. امروزه از EVA در ساخت بیشتر کتونی‌ها استفاده می‌شود.  نام OHBORI برگرفته از اسم پارک Ohori در استان Fukuoka ژاپن می‌باشد.

کفش‌ سورمه ای و زرد اسیکس

1974: رونمایی از برندهای PAW  و TIGER PAW برای ورزش‌های دو و میدانی

در سال 1974 برند PAW که فقط مخصوص لباس‌های ورزش دو و میدانی بود به بازار عرضه شد. هم‌زمان با برند PAW، کفش‌های مخصوص دو و میدانی با نام TIGER PAW وارد بازار شد.

 

1974: کفش بیسبال LITTHE HOMER

در ساخت این کفش، تعداد پین‌های موجود در کف کفش افزایش یافته (کفش فوتبال امروزی (استوک فوتبال)) و کتونی را برای استفاده در زمین‌های سخت مناسب کرده است.

کفش بیسبال اسیکس طوسی از بغل و زیر
 

1975: تاسیس Onitsuka Tiger GmbH

کمپانی ONITSUKA Co. Ltd شعبه اروپایی کمپانی خود را در Dusseldorf در کشور آلمان تاسیس می‌کند.

 

1977: تولد ASICS Co. Ltd

سه شرکت ONITSUKA Co. Ltd  و GTO Co. Ltd و JELENK Co. Ltd ادغام می‌شوند و شرکت Asics، یک شرکت ساخت لوازم ورزشی، را ایجاد می‌کنند. اسم Asics از عبارت لاتین "Anima Sana In Corpore Sano" گرفته شده است که به معنای روح سالم در بدن سالم می‌باشد. این عبارت به تنهایی فلسفه ایجاد کمپانی را می‌رساند. در همان سال عبارت "Sport: the Universal Language" به معنای "ورزش: زبان مشترک همه‌ی مردم جهان" به عنوان شعار این کمپانی انتخاب شد. هم‌چنین برندهای Asics و Asics TIGER معرفی و لوگو اصلی کمپانی نیز انتخاب شد.

صاحبان سه شرکت ONITSUKA و GTO و JELENK

 

 

تاریخچه شرکت اسیکس (Asics) بدین شکل بود و ما برای شما گفتیم که چگونه برند اسیکس شکل گرفت.

شما می‌توانید برای دیدن و خرید کفش های اورجینال و اصلی اسیکس (asics) و هم‌چنین سایر برندهای دیگر از وبسایت اورجینال پَل (فروشگاه اینترنتی کفش و کتونی اورجینال) دیدن فرمایید. تمامی کفش‌های اورجینال پَل اصلی بوده و شما با اطمینان از اصل بودن کتونی‌ها از ما خرید کنید.

 

 

تاریخچه کفش‌های اسیکس قسمت اول

 

خرید کفش‌های اورجینال اسیکس 

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید