کفش اسپرت نیو بالانس NEW BALANCE


پیاده‌ روی با کفش های نیو بالانس از شدت راحتی و سبک بودن، حس پرواز را برای انسان تداعی می‌کنند. در این قسمت به بررسی تکنولوژی های موجود در کتونی های اصلی این برند محبوب می‌پردازیم.

 

بهترین های کفش اسپرت اورجینال را از اینجا بگیرید.

بررسی تخصصی فناوری‌های پیشرفته موجود در کفش‌های اورجینال نیو بالانس

 

  • رویه کفش

 

در سال‌های اخیر بهبود چندانی در قسمت رویه کفش اسپرت نیو بالانس ایجاد نشده است به جز افزایش تنفس پذیری و دوام! تنها تغییر جدیدی که درساختار رویه‌های کفشهای برند نیو بالانس (New Balance) انجام گرفته است، رویه‌های جدید فانتوم فیت می‌باشد.

 

فانتوم فیت

فانتوم فیت (Fantom Fit) یک ایده کاملا جدید برای طراحی و ساخت نسل جدیدی از کفش‌های اورجینال ورزشی کمپانی نیو بالانس  می باشد. این رویه شامل ترکیب یک لایه پارچه مش (Mesh) و یک لایه پارچه چرم جیر می ­باشد. این نوع به هم آمیختن شامل هیچ گونه دوختی نمی­شود. همانطور که می‌دانید وزن کتونی یکی از مهم ترین شاخصه‌های حفظ سلامت در انجام حرکات ورزشی می‌باشد و درصورت عدم رعایت این نکته عارضه‌های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

کتانی اصلی نیو بالانس و فناوری فانتوم فیت

 

از این رو، رویه­ کتانی‌های نیو بالانس به اندازه‌ای سبک و ساده می‌باشد که به سختی می‌­توان گفت که شما کفشی به پا دارید،  ولی در عین حال به خوبی از پا در انجام ورزش محافظت می‌کند و محیط مناسب و راحتی برای پا فراهم می‌کند.

 

  •  لایه میانی

 

راحتی و نرمی که در کتونی احساس می‌کنید، مربوط به لایه میانی کفش می‌باشد. بنابراین می‌توان این قسمت را، مهم ترین بخش در کتانی در نظر گرفت. تکنولوژی‌های مورد استفاده در این قسمت کتونی های اورجینال New Balance عبارتند از:

 

تکنولوژی ابزورب (Abzorb): تکنولوژی ابزورب منحصر به کمپانی نیو بالانس است. ابزورب حاصل یک همکاری مشترک بین برند نیو بالانس و شرکت لاستیک سازی دوپُن (Dupont)، شرکت آمریکایی تولیدکننده­ مواد شیمیایی می‌باشد. فوم‌های ابزورب همانند فوم‌های ایوا (EVA) بسیار سبک و راحت می‌باشد. ولی دوام و ماندگاری آن از ایوا بسیار بیشتر است. زیرا فوم‌های ایوا بعد از مدتی استفاده‌ی مداوم، نرمی و حالت خود را از دست می­‌دهند و مانند روز اول نرم و راحت نیستند. این ویژگی کتانی های نیو بالانس باعث افزایش مقاومت و ماندگاری این کتونی‌هامی‌شود. بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی تا مدت‌ها از این کفش حرفه‌ای استفاده کنید.

 

ابزورب اف ال (Abzorb FL): ابزورب اف ال در ساخت سری‌های دیگری از لایه میانی ابزورب، از لاستیک‌های ایزوپرن (Isoprene) استفاده شده است. این نوع لاستیک که ساختار پیچیده شیمیایی دارد، به شدت در برابر ساییدگی و شکستگی مقاوم می‌باشد. کتونی های ورزشی نیو بالانس به دلیل برخوردار بودن از مقاومت و استحکام لازم، برای کوهنوردی و ورزش‌های سنگین مناسب می‌باشند.

 

اکتیوا (Acteva): اکتیوا از جمله دیگر تکنولوژی‌های بکار رفته در کتونی های پیاده روی نیو بالانس می‌باشد که در قسمت لایه میانی استفاده شده، می‌توان به اکتیوا اشاره کرد که ۱۲% از لایه میانی ابزورب سبک‌تر می‌باشد. این کاهش وزن در بهبود عملکرد بسیار موثر می­‌باشد و میزان خستگی پا را هم کاهش می‌­دهد.

 

اکتیوا لایت (Acteva Lite): اکتیوا لایت جز جدید ترین فناوری‌ها در زمینه‌ی ساختار لایه میانی کفش نیو بالانس اورجینال می‌باشد که ۲۴% از لایه میانی ابزورب سبک‌تر می‌باشد. سبک بودن این کتونی اسپرت ورزشی، آن‌ها را برای ورزش‌هایی همانند دو مناسب می‌کنند. علاوه بر انواع ورزش‌ها، این کفش‌های راحتی اصلی را برای پیاده روی‌های طولانی مدت هم می‌­توان استفاده کرد.

 

اکتیوا آلترا لایت (َActeva Ultra Lite): اکتیوا آلترا لایت موجود در لایه میانی که از لاستیک اِلوالوی (DuPont™ Elvaloy) ساخته شده است، ۳۲% از سایر فوم‌های استاندارد سبک‌تر می‌باشد. این نوع لاستیک دوام، انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری نیز دارد.

 

کاش پلاس (CUSH+): در برخی از کفش‌های اورجینال این کمپانی هم از لایه میانی کاش پلاس استفاده شده است. این زیره ۱۳% نرم تر و سبک تر از سایر زیره‌ها می‌باشد. این لایه میانی در عین سبکی و راحتی بیشتر، همچنان قابلیت استحکام و مقاومت خود را دارد.

 

اِنکپ (Encap): در زیره اِنکپ (ENCAP) یک لایه از فوم EVA به علاوه یک لایه از پلی یورتان سخت برای محافظت و دوام بیشتر می‌باشد.

 کتانی نیو بالانس و تکنولوژی انکپ

 

فِرِش فوم (Fesh Foam): فِرش فوم نسبت به سایر زیره‌های کفش، نرمی و راحتی بیشتری دارد. این نوع زیره کفش برای ورزش‌هایی همانند دو و فوتبال مناسب می‌باشد. طراحی کفشهای دارای این زیره به گونه‌ای است که در طول تمرین‌های طولانی مدت خستگی را از پا می‌زداید.

 

فناوری فِرِش فوم Fresh Foam  در کتانی های نیو بالانس

 

اِندیورنس (Ndurance): اِندیورنس از تکنولوژی‌های جدید این کمپانی می‌باشد که برای زیره کتونی برند اورجینال به کار می‌رود. این زیره برای افزایش دوام کفش می‌باشد. از این نوع زیره بیشتر در قسمت‌هایی مانند پنجه و پاشنه استفاده می‌شود. این قسمت‌ها از پا معمولا بیشترین میزان اصطکاک با زمین را دارند و طبعا بیشترین میزان آسیب پذیری را در کفش­‌های نامناسب دارند که نیوبالانس برای کفش‌های اورجینال خود با استفاده از این تکنولوژی تدبیر اندیشیده است.

 

پروبَنک (Probank): ساختار پروبَنک به گونه‌ای می باشد که انرژی وارد شده به پا را در کل سطح پا پخش می‌کند. در این صورت میزان کل انرژی در مجموع کاهش یافته و آسیب کمتری به پا می‌رسد.

 

رِولایت (Revlite): رِولایت 30% سبک‌تر از سایر فوم‌ها می‌باشد ولی همچنان بادوام و قابلیت برگرداندن انرژی را هم دارد.

 

کتونی اورجینال برند نیو بالانس و تکنولوژی رِولایت

 

Rock Stop (راک استاپ): راک اِستاپ نوعی زیره محافظ در کتانی اورجینال نیو بالانس می‌باشد که از پا در برابر ضربه محافظت می‌کند و فشار را به حداقل می‌رساند. این نوع زیره کفش بسیار بسیار مقاوم می‌باشد و برای ورزش و فعالیت روی سطوح سخت مناسب است.

 

  • زیره کفش

 

این قسمت از کتونی معمولا از لاستیک طبیعی ساخته شده است. زیره‌های لاستیکی از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند. این قسمت از کفش دقیقا جایی است که تمامی تکنولوژی های مربوط به حرکت بهتر پا و نحوه درست قدم برداشتن به کار رفته است.

 

پس اگر به فکر یک کفش بادوام و حرفه‌ای، سبک و با کارایی فوق العاده برای ورزش و پیاده روی هستید و تلاش می‌کنید تاثیر ورزش را افزایش دهید، باید بدانید که نیوبالانس از تکنولوژی‌هایی برای کفش‌های برند اورجینال خود استفاده کرده که همه انتظارات مورد نظر شما را از یک کفش ورزشی خوب، به یک باره فراهم می‌کند و می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشد.

 

 

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید