ویژگی کفش دویدن چیست ؟ معرفی تکنولوژی ابزورب


اهمیت استفاده از کفش‌هایی که از دارای فناوری ابزورب (Abzorb) هستند چیست؟ کتونی‌هایی که از تکنولوژی ابزورب استفاده می کنند نسبت به سایر کتانی‌ها چه ویژگی‌های خاصی دارند؟ اگر به دنبال کفش مناسب برای پیاده‌روی های طولانی مدت و دویدن هستید حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

برای خرید انواع کفش اسپرت مناسب برای دویدن و پیاده روی کافیست بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تکنولوژی اَبزورب چیست؟ 

فناوری ابزورب (Abzorb) ترکیبی از لاستیک ایزوپرن (Isoprene) و فوم های خاص است که در لایه میانی، زیره و پاشنه ی کتونی‌های اورجینال برند نیوبالانس (NewBalance) استفاده می‌شود. ایزوپرن در اصل یک مایع بی رنگ و از نوع ساختاری هیدروکربن غیر اشباع است. پلیمرهای آن جزء اصلی لاستیک طبیعی است؛ دلیل استفاده از این نوع لاستیک ارتجاعی بودن، قابلیت پخش ضربه وارده به پاشنه و زیره کفش و کاهش آسیب های احتمالی به کف پا است. 

تکنولوژی ابزورب استفاده شده در کفش های New Balance بسیار شبیه به فوم ایوا (EVA) است. مواد فوم ایوا ساختار سلولی بسته دارند. آن‌ها دارای عملکرد فوق‌العاده هستند، از جمله اینکه در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند، یک عایق حرارتی بسیار عالی به شمار می‌آیند و دارای دوام طولانی مدت هستند،  ایوا در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان آن را در بسیاری از محصولات، مانند کفی کفش، تشک فوم، بسته‌بندی فوم، تخته شنا، کفپوش، فوم‌های سفارشی و غیره یافت.

 

لایه میانی abzorb sbs برای کفش های دویدن

 

تفاوت بین فناوری ابزورب و ایوا چیست؟

ابزورب (Abzorb) بر خلاف ایوا (EVA) مقاومت بهتری در مقابل ضربه های وارد شده دارد. ابزورب همچنین در مقابل تکنولوژی ایوا آسیب‌های احتمالی به پای شما را بهتر کاهش می‌دهد و ناگفته نماند که رشد و پیشرفت با شکوه‌تری نسبت به ایوا داشته است.

 

با شروع دهه 90 میلادی، نیوبالانس رویکرد جدیدی را در ساخت کفش های خود پیش گرفت، این کمپانی به دنبال ساخت زیره هایی با قابلیت بیشتر و مناسب برای دوندگان بود. از این رو با کمک کمپانی Dupont (تولید کننده ی مواد شیمیایی در آمریکا) توانست زیره های لاستیکی ایزوپرن را تولید کند، هر چه زمان جلوتر رفت نیوبالانس نیز توانست این تکنولوژی را بیشتر و بیشتر گسترش دهد و انواع ABZORB - FL - SBS را به جامعه‌ی ورزشی معرفی نماید.

 

انواع تکنولوژی ابزورب (Abzorb)

 

  • ابزورب

استفاده از لاستیک DuPont ™ Engage® ویژگی منحصر به فردی دارد که از جمله آنها میتوان به مقاومت در برابر لیز خوردن اشاره کرد. کتونی‌هایی که دارای این نوع لاستیک در خود هستند قابلیت استفاده در هر نوع شرایط آب و هوایی را دارند. همچنین در این تکنولوژی از یک لایه ی میانی نرم و کفی مقاوم استفاده شده است.

ویژگی هایکفش دویدن نیوبالانس با تکنولوژی ابزورب

 

  • ابزورب اس بی اس

ابزورب اس بی اس (Abzorb SBS) راه کاری است که پس از 3 سال تحقیق کمپانی نیوبالانس به ثمر رسید. فناوری ابزورب اس بی اس در زیره کفش به صورتی است که ضربه وارد شده را از طریق طراحی منحصر به فرد آن، جابه جا می‌کند. این تکنولوژی راحتی و کمک بیشتری به شما در هنگام پیاده‌روی و دویدن می‌کند و از آسیب های احتمالی به کف پا و پاشنه ی پای شما جلوگیری می‌کند.

 

ویژگی های کفش دویدن-نیوبالانس

 

  • ابزورب اف ال

ابزورب اِف اِل (Abzorb FL) از لاستیک DuPont ™ Engage® و Isoprene برای ساخت این نوع لایه میانی استفاده شده است، ویژگی این نوع فناوری به طور دقیق جذب انرژی وارد شده و آزاد سازی انرژی است، با این انتخاب این مدل کتانی ها از پیاده‌روی طولانی مدت خود لذت ببرید. 

 

کتانی مناسب دویدن

 

  • ابزورب دی تی اس

ابزورب دی تی اِس (Abzorb DTS) ترکیبی از فوم های ابزورب و ابزورب اس بی اس تشکیل شده که علاوه بر مقاومت عالی در برابر لیز خوردن و لغزش، از پاشنه ی پای شما هنگام وارد شدن ضربه محافظت می‌نماید به طوری که هنگام دویدن، ضربه وارد شده به پاشنه ی پای شما را کاهش می‌دهد و آن نیز بخاطر حالت ارتجاعی بودن این نوع لایه ی میانی در پاشنه ی کفش است.

 

کفش مناسب دویدن نیوبالانس

 

 

 ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید