و باز هم اسیکس مارا با یک فناوری خارق العاده ی دیگر سورپراز کرد، یکی از بهترین ابداعات تاریخ کمپانی

با ما باشید تا برای شما فناوری شگفت انگیز فلایت فوم آسیکس Flyte Foam Asics آشنا کنیم.


آشنایی با تکنولوژی FlyteFoam آسیکس Asics

 

یکی از چالش‌هایی که بیش‌تر تولیدکنندگان کتانی‌های مخصوص ورزش با آن مواجه هستند، افزایش طول عمر کتانی می‎‌باشد. در بیشتر مواقع برای افزایش دوام کتونی ورزشی اصل از موادی استفاده می‌کنند که باعث بیش‌تر شدن وزن کتانی می‌شود. در طول سال‌های اخیر و با پیشرفت علوم و تکنولوژی بسیاری از کمپانی‌های تولید کفش‌های مخصوص ورزش راه‌هایی برای برطرف کردن این مشکل یافته‌اند. کمپانی ژاپنی Asics (آسیکس) یکی از کمپانی‌های تولید کفش‌های اورجینال ورزشی می‌باشد. این کمپانی بر این باور است که راه حلی برای این مشکل یافته است. فناوری که Asics (اسیکس) برای حل این مشکل معرفی کرده است، نوعی لایه میانی می‌باشد که از نانوفیبرهای سلولوزی (CNF) ساخته شده است. نانوفیبرسلولوزی ماده‌ای می‌باشد که از نوعی زیست توده گیاهی ساخته می‌شود. نام این فناوری FlyteFoam (فلایت فوم) می‌باشد.

 

فیبر Kelvar (کلوار)

لایه میانی FlyteFoam (فلایت فوم)، بعد از سه سال تحقیق و بررسی و ساخت بیش از سیصد نمونه اولیه، در موسسه علوم ورزش Asics (آسیکس) در اواخر سال 2017 ساخته شد. وزن کتونی‌های اسپرت اسیکس با این لایه میانی نصف کتونی‌های قبلی می‌باشد. لایه میانی FlyteFoam (فلایت فوم) بعد از هر بار کشش و تغییر حالت، دوباره به حالت اول خود برمی‌گردد و از دوام بالایی برخوردار است. 

لایه میانی FlyteFoam (فلایت فوم) از نانو فیبرهای فوق‌العاده سبکی ساخته شده است که هنگام استفاده از کتانی اصل آسیکس برای ورزش و فعالیت، حس راحتی و نرمی را به پا القا می‌کند. برای ساخت لایه میانی فلایت فوم، از نوعی فیبر به نام Kelvar (کلوار) استفاده می‌شود. Kelvar نوعی فیبر می‌باشد که در برابر حرارت مقاوم است و از استحکام بالایی برخوردار است. این نوع فیبر در سال 1965توسط کمپانی Dupont (کمپانی لاستیک سازی و مواد شیمیایی آمریکایی) ابداع شد. وزن نانوفیبرهای سلولوزی برابر با یک پنجم فولاد می‌باشد ولی پنج برابر قوی‌تر و محکم‌تر از فولاد است. نانوفیبرهای سلولوزی نوعی پلیمر خطی هستند که به دلیل ساختار مولکولی و پیوند مولکول‌ها با اتم هیدروژن، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. ویژگی‌های گفته شده، این ماده را به یکی از پراستفاده‌ترین مواد در صنعت تبدیل کرده است.

Asics (آسیکس) اعلام کرد که برای اولین بار در آخرین ورژن از کتانی‌های مخصوص دو GEL Kayano از تکنولوژی FlyteFoam (فلایت فوم) استفاده می‌کند. به دلیل قابلیت این نوع لایه میانی در محافظت از پا در برابر ضربات وارده، قابلیت انعطاف‌پذیری و ارتجاعی، از این ماده بیشتر برای بهبود کتونی‌های اورجینال ورزشی استفاده می‌شود. ورزشکاران درصورت استفاده از کتانی اسیکس با لایه میانی فلایت فوم، به دلیل وزن سبک کفش، تا مدت طولانی‌تری می‌توانند به ورزش بپردازند و مسافت طولانی‌تری را بدوند. لایه میانی FlyteFoam (فلایت فوم) اسیکس، دوام بسیار بالایی دارد و تمام مدت‌ حالت خود را از دست نمی‌دهد. این ماده خستگی پا را در طول ورزش و فعالیت کاهش می‌دهد و از آسیب‌های موجود جلوگیری می‌نماید. این نوع زیره کفش‌های اصل آسیکس به دلیل این‌که از نانوفیبرهای سلولوزی ساخته شده است، میزان استحکام و دوام بسیار بالایی دارد. 

 

اسیکس در فناوری‌های مختلف

بر اساس گزارشات Asics (آسیکس)، تفاوت کتونی‌های اصل آسیکس که برای لایه میانی آنها از FlyteFoam (فلایت فوم) استفاده شده با کفش‌های ورزشی آسیکسی که برای لایه میانی از فوم‌های EVA استفاده شده، بسیار زیاد می‌باشد. قدرت کتانی‌های اصل آسیکس با لایه میانی FlyteFoam، بیست درصد بیشتر و دوام هم هفت درصد افزایش یافته است. وزن کتونی‌های اورجینال آسیکس با لایه میانی FlyteFoam، پنجاه و پنج درصد از لایه میانی ‌EVA سبک‌تر است. در کل میزان عملکرد کتانی اسیکس تا حد زیادی افزایش پیدا کرد. 

ساختار سبک لایه میانی فلایت فوم به گونه‌ای است که نه تنها باعث افزایش سرعت شما می‌شود بلکه خاصیت بازگردانی هم دارد. یعنی قسمتی از انرژی که پا به زمین وارد می‌کند دوباره از طریق لایه میانی به پا برمی‌گردد. این خاصیت مانند این است که در قسمت لایه میانی کفش اسیکس فنر تعبیه شده است.

فناوری FlyteFoam (فلایت فوم) اینکه یکی از بهترین دستاوردهای کمپانی ژاپنی آسیکس در طول سال‌های اخیر می‌باشد. علاوه بر این، با توجه به این که این لایه میانی کتونی اسیکس از مواد طبیعی ساخته می‌شود، میزان کربن تولید شده را تا حد زیادی کاهش داده و از آلودگی محیط زیست هم جلوگیری می‌کند.

 

 

مدل‌های دیگر کفش اسیکس

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید