در سال 1986 محققان و طراحان کتانی‌های اسیکس (Asics) شروع به استفاده از یک فناوری انقلابی کردند

با ما همراه باشید تا شما را با فناوری انقلابی ژل لایت اسیکس Asics Gel Lyte بیشتر آشنا کنیم.


فناوری ژل لایت (Gel Lyte) چیست؟ | اورجینال پَل

 

تاریخچه

در سال 1986 محققان و طراحان کتانی‌های اسیکس (Asics) شروع به استفاده از فناوری تحت عنوان ژل لایت (Gel Lyte) در کفش‌های برند خود کردند. اولین کتانی اسیکس که با این تکنولوژی ساخته شد، کتانی اسیکس GT-II بود که کتانی‌های اسپرت امروزی این برند به نوعی نوادگان این کفش به شمار می‌روند.

 

ژل لایت

 

 

 

آشنایی با فناوری ژل لایت (Gel Lyte)

فناوری ژل لایت (Gel Lyte) مربوط به زیره کتانی اورجینال است. این فناوری نقطه عطفی در تولیدات برند اسیکس بود به‌طوری‌که هم وجود این هسته را در زیره کتانی اسپرت به وضوح می‌توانید حس کنید و هم تغییر در میزان راحتی کفش حرفه‌ای را می‌توانید درک کنید.

پایه کاربردی این فناوری به قدری محکم است که حتی امروز بعد از حدود ۳۰ سال، این شرکت از فناوری ژل استفاده می‌کند و هنوز هم پاسخگویی لازم برای کاربران را داراست. اساس این تکنولوژی گرفتن نیروهایی که در جهت عمودی به کفش مخصوص ورزش وارد می‌شوند و تبدیل آنها به نیروهای افقی است.

 

فناوری ژل لایت (Gel Lyte)

 

 

 

ژل (Gel) چیست؟

 

ژل (Gel) یک متریال بسیار نرم است که در داخل زیره کفش‌های اسیکس به کار می‌رود تا شوک ناشی از برخورد اشیای سخت و حتی نوک تیز به کتونی برند را خنثی کند و از پا محافظت نماید. این متریال هم‌چنین باعث می‌شود خستگی ناشی از پیاده‌روی و دویدن تا حد زیادی کاهش پیدا کند. عملکرد ژل لایت (Gel Lyte)‌های برند اسیکس (Asics) را معمولا با فناوری بالشتک‌های هوای (Air cushioning) کتانی‌های نایک (Nike) مقایسه می‌کنند که آنها هم در دهه ۱۹۹۰ آغاز به کار کردند.

فناوری ژل لایت (Gel Lyte)

 

 

ژل‌ها چگونه عمل می‌کنند؟

ژل (Gel) را معمولا در قسمت پنجه یا پاشنه کتانی مخصوص پیاده‌روی و در بعضی مواقع در هر دو قسمت آن به کار می‌برند تا فرود پای فرد و برخورد با زمین را ساده‌تر کنند و از درد‌گرفتن پا جلوگیری کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که پای یک ورزشکار در هنگام برخورد با زمین وزنی حدود ۳ تا ۴ برابر وزنش را تحمل می‌کند. ژل (Gel) از وارد شدن این میزان فشار به پا جلوگیری می‌کند.

  • نمونه کفش‌های ساخته شده با فناوری ژل لایت:

  کفش‌های ساخته شده با فناوری ژل لایت

 کفش‌های ساخته شده با فناوری ژل لایت

 کفش‌های ساخته شده با فناوری ژل لایت

 

قسمتی از تکنولوژی باورنکردنی ژل را ببینید

خرید کفش‌های فناوری ژل لایت

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید