کفش ماه Moon Shoe


فروش یک جفت کفش نایکی به قیمت 437500 دلار رکورد تاریخ را شکست !!! | اورجینال پَل


چندی پیش اولین کفش مخصوص پیستک نایکی(Nike) مشهور به کفش ماه (Moon Shoe) در ویترین حراج‌خانه ساتبی نیویورک به حراج گذاشته شد.

بعضی از کفش‌ها بسیار گران هستند و ما نیز به خوبی دلیلش را می‌دانیم. اما سوال اینجاست که چقدر گران؟ 1000 دلار ؟ یا شاید 2000 دلار؟ تعریف شما از خیلی گران در چه حدی است؟! نظرتان در مورد حدود 440000 دلار چطور است؟شاید خنده‌دار به نظر برسد، شاید هم برای شما مسخره به نظر بیاید، اما اولین کفش مخصوص پیست دو و میدانی که شرکت «نایکی» آن را ساخته بود در یک حراج آنلاین که توسط شرکت حراج ساتبی ترتیب داده شده بود به قیمت 437500 دلار به فروش رفت و رکورد گران‌ترین کفش ورزشی در یک حراجی را شکست.

آقای بیل باورمن (Bill Bowerman) که یک مربی دو و میدانی و یکی از مؤسسان شرکت نایکی بود این کفش را ساخته است. این کفش برای دوندگان مسابقات انتخابی المپیک ۱۹۷۲ طراحی شده بود.

نوآ وونش مدیر جهانی بخش تجارت الکترونیک شرکت حراج ساتبی می‌گوید: این کفش‌ها توسط بیل باورمن و با دست ساخته شدند. بسیاری فکر می‌کنند بیل باورمن از ابتدا یکی از مؤسسان کمپانی نایکی بوده اما او قبل از آن یک مربی دو و میدانی در ایالت اورگان بوده است.

شرکت حراج ساتبی که بیشتر به حراج جواهرات نادر و آثار هنری نفیس شهرت دارد، اولین بار بود که کفش های ورزشی را به حراج می‌گذاشت. در ابتدا  پیش‌بینی شده بود این کفش‌ها به قیمت ۱۱۰ هزار دلار به فروش برود ولی تقریباً ۴ برابر بیشتر فروخته شد که به گفته‌ شرکت حراج ساتبی در حراج کفش بی‌سابقه بود!

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید