اسیکس-ژل-لایت


 

تاریخچه کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III توسط شینگیوکی میتسوی (Shingeyuki Mitsui) طراحی و در سال 1990 تولید گردید. این کفش اورجینال آسیکس بسیار سبک‌تر و زیباتر و با عملکرد بهتری از کفش‌های زمان خود بود. این کتونی اسپرت از استایلی استفاده کرد که با سایر طراحی‌های سنتی زمان خود متفاوت بود. در دنیای مد همین استایل به عنوان دلیل اصلی برای فروش این کفش برند اورجینال، به شمار می‌رود ولی برای ورزشکاران 3 لایه متراکم ایوا (EVA) و دو لایه میانی کفش مخصوص ورزشی، بسیار قابل توجه بوده است. طراح این کفش، میتسوی (Mitsui) مجبور بود با مخالفت شدید در رتبه‌بندی پایین کفش حتی قبل از اینکه این کتونی تولید شود مقابله کند. منتقدان در نهایت تصمیم عاقلانه‌ای گرفتند و با تولید و عرضه‌ی کفش اسیکس ژل لایت موافقت کردند. آنان هیچوقت فکر این را نمی‌کردند که این کتونی به پرفروش‌ترین نوع کفش در تاریخچه اسیکس (Asics) تبدیل گردد. وقتی از این کفش پرده برداشته شد باعث ایجاد جنبشی کوچک در دنیای دو و ورزش گردید و این تصور که یک کفش مخصوص ورزش باید چه ویژگی داشته باشد را تغییر داد. برای بسیاری از دوندگان و ورزشکاران این کفش اسپرت حرفه‌ای با ویژگی‌هایی همچون رویه‌ای با ساختار بسیارعالی و زیره‌ای محکم یک سوپرایز بود. این محصول در رتبه‌بندی کفش‌های ورزشی در سال 1990 جزو تاپ‌ترین‌ ها بود که یکی از دلایل مهم آن زیره و داخل کفش آسیکس بود که مطابق با نیاز بسیاری از ورزشکاران طراحی گردیده بود دو سال بعد از تولید اولین کفش برند، Gel-Lyte III در اواسط سال 2000 دوباره به بازار عرضه شد و به سرعت در دنیای کفش‌های ورزشی سروصدا به پا کرد. امروزه به دلیل تنوع رنگ و مواد جدید استفاده شده این کفش به عنوان یکی از محبوب‌ترین کتونی‌های تولید شده توسط اسیکس‌ (Asics) می‌باشد.


 

اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

 

 

ویژگی‌های کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

آمیزه‌ای از مد و تکنولوژی چیزی است که این کتونی اسپرت به خریداران ارائه می‌کند. عدم وجود زبانه دراین کفش باعث شده تا کاملا متناسب پا باشد. کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III برای افراد با پاهای باریک و برای کسانی که پاهایی با سایز متوسط دارند مناسب و راحت است. این کفش راحتی اورجینال، هم برای سایز مردان و هم زنان تولید شده است .دو مورد ویژه و برجسته در اسیکس ژل لایت ||| (Asics Gel Lyte-III) دیده می‌شود. اولین و مهم‌ترین آن حذف زبانه کتونی اسپرت می‌باشد. به ندرت می‌توان کفشی ورزشی با این طراحی پیدا کرد. اما اسیکس (Asics) به طور موفقیت آمیزی از این ویژگی استفاده کرده زیرا طبق طراحی کفش یک نیروی نگه دارنده توسط کناره‌های کفش نبود زبانه را جبران می‌کند. ویژگی دومی که تقریبا غیرقابل مشاهده است سه لایه متراکم در زیره کفش می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود که این کتونی اسپرت آسیکس، بین بسیاری از ورزشکاران به دلیل راحتی وسبکی محبوب شود. وجود این سه لایه فشار و ضربه وارده به پا را تا حد زیادی کاهش میدهد که باعث راحتی بیشتر پاها می‌شود همچنین دوام کفش اورجینال را هم افزایش می‌دهد. ساختمان کفش حرفه‌ای شامل ۳ لایه ی متراکم ایوا (EVA) و رویه‌ای از جنس نایلون و چرم مصنوعی و پارچه ی قابل تنفس مش و نوارهای اسیکس (Asics) روی کناره‌های کفش جدید آسیکس می‌باشد. قسمت خط جوراب که از نوع Lycra می‌باشد باعث می‌شود شما به محض پوشیدن کفش برند، راحتی را احساس کنید.

 

بررسی کفش 

  • رویه کفش:

می‌توان گفت رویه کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III  طراحی منحصر به فردی دارد. از ویژگی‌های عجیب این کفش مخصوص ورزش زبانه آن است که با هدف محافظت بیشتر از پا و اطمینان از امن بودن پاها داخل آن می‌باشد. کاری که زبانه کفش اورجینال انجام می‌دهد اطمینان از راحت پوشیدن و درآوردن کفش است .رویه کفش راحتی اورجینال از نوعی چرم نوبوک (Nubuck) و پارچه مش می‌باشد. منتقدان نه تنها از استایل قدیمی کتونی اسیکس مردانه، بلکه از راحتی و قابل تنفس‌بودن آن هم ابراز رضایت کرده‌اند . تعدادی از منتقدان مشکل سایزبندی کفش و اینکه کفش اسیکس، کمی باریک به نظر می‌رسد را مطرح کرده‌اند. عده‌ای هم طراحی زبانه کفش را ناشیانه و نازیبا دانسته‌اند اگرچه پوشیدن و درآوردن کفش راحت‌تر است اما برای بعضی خریداران غیر طبیعی به نظر می‌رسد. ترکیبی از چرم و مش در رویه کفش راحتی اسیکس، باعث ویژگی تنفس‌پذیری زیاد آن به دلیل وجود پارچه‌ی مش می‌باشد. هم‌چنین پارچه‌ی مش به دلیل دارا بودن خاصیت کشسانی استفاده از کفش اسپرت را راحتتر می‌کند.

 

کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

 

 

  • استایل کفش:

از نظر راحتی و استایل کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III از طراحی‌های دهه ۹۰ الهام گرفته است. ترکیبی از چرم نوبوک (Nubuck) و مش ظاهر این کتونی مخصوص ورزش، را مناسب برای استایل ورزشی و سایر استایل‌های کلاسیک دهه ی ۹۰ میکند. این کتونی برند در سری رنگ‌های متفاوتی ارائه شده که شما میتوانید با توجه به نیاز و سلیقه ی خود انتخاب کنید. تعدادی از خریداران و آنهایی که جذب استایل این کفش شیک شده بودند تعدادی از آن را با رنگ‌های گوناگون سفارش داده‌اند.

 

کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

 

 

  • محافظت از پا:

قسمت رویه این کتونی اسپرت از جنس مش باعث خنک ماندن فضا داخل کفش اسپرت اورجینال، در فصل گرما و لایه ضخیم لاستیکی زیره آن در برابر استفاده زیاد و مکرر از کتونی برند محافظت می‌کند. ساختار لایه میانی ضربات وارده به پا را دفع کرده و به گونه‌ای است که از پا محافظت می‌کند اگرچه کاملا مشخص نیست که ساختار زبانه در این محافظت نقشی دارد یا نه. منتقدان زیادی در مورد شکل زبانه کفش که نا زیبا به نظر می‌رسد با یکدیگر اتفاق نظر داشته‌اند و آنها زبانه کفش به صورت عادی را ترجیح می‌دهند.

 

کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

 

 

 

  • لایه میانی کفش:

علاوه بر الهام گرفتن از سبک و استایل‌های قدیمی استفاده از پدهای ژل (GEL) در کف این کتونی اسپرت یکی از نکات برجسته آن است. هم‌چنین استفاده از سه لایه متراکم فوم ایوا (EVA) در کف کتونی اسیکس علاوه بر استفاده از پدهای ژل (GEL) سبکی و راحتی کفش مخصوص ورزش را دوچندان کرده است. منتقدان احساس خوبی از پوشیدن این کفش راحتی در طول روز داشتند و از اینکه کفش خاص از پا در برابر ضربات و فشار محافظت میکند بسیار قدردان بوده‌اند.

 

  • زیره کفش:

زیره کتونی اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III از لاستیک بسیار سخت و بادوام ساخته شده است. منتقدان هیچ نظر مثبت یا منفی در رابطه با زیره این کفش برند ارائه نکرده اند.

 

  • دوام کفش:

لایه ضخیم لاستیکی زیره کتونی اسپرت توانایی و استقامت بالایی جهت استفاده روزانه از کفش را دارد. پارچه مش دارای خاصیت کشسانی و تطبیق‌پذیری می‌باشد و به دلیل وجود چرم بسیار انعطاف پذیراست. در لایه میانی کفش آسیکس ژل لایت تاثیر پدها به کمک سه لایه متراکم فوم راحتی آن را چندین برابرکرده است.

 

  • استحکام:

طراحی زبانه کتونی اورجینال ممکن است برای عده‌ای عجیب و نا زیبا به نظر برسد ولی این زبانه باعث می‌شود پا در داخل کفش برند مطمئن‌تر و از نظر سایز مناسب‌تر احساس شود.

 

  • انعطاف پذیری کفش:

در رابطه با قابلیت انعطاف‌پذیری کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III انتظار هیچ چیز خارق‌العاده‌ای را نداشته باشید. در حقیقت در ورژن جدیدتر این کفش میزان انعطاف‌پذیری به مراتب افزایش یافته است. زیره کفش مخصوص پیاده‌روی در این سری سخت‌تر و محکم‌تر است.

 کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

 

 

در آخر…

طراحی ویژه‌ی این کفش به همراه نوارهای اسیکس (Asics) در طرفین ارائه دهنده‌ی راحتی و در عین حال استایل آن است. یکی از ویژگی‌های بارز این کفش حرفه‌ای که در عین حال باعث کلاسیک به نظر آمدن کفش هم می‌شود حالت زبانه کفش کلاسیک است. از آنجایی که این کفش جهت دویدن طراحی شده است دارای رویه‌ی تنفس‌پذیر و زیره ی با دوام و ویژگی محافظت از پا می‌باشد. این کتونی اورجینال مخصوص دویدن در فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل موجود می‌باشد و شما می‌توانید این کفش را از این سایت خرید کنید و از خرید خود لذت ببرید.

 

خرید کفش اسیکس ژل لایت H5U3L 9090 III

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید