برند ورزشی پوما Puma


اگر شما هم از کتونی پوش‌های قدیم باشید بدون شک باید برند ورزشی پوما (Puma) را بشناسید! این برند آلمانی همواره سعی در تولید کفش کتونی و لوازم ورزشی اورجینال داشته که تاکنون نیز موفق بوده است. امروز قصد داریم در این پست اورجینال پَل سرگذشت و تاریخچه این برند ورزشی مشهور را به شما معرفی کنیم؛ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ورود به صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی خرید کفش و کتانی اورجینال پَل

لیست قیمت انواع مدل کفش و کتونی اسپرت اورجینال

پوما فعالیت خود را از کجا شروع کرد؟

 

تاریخچه برند پوما

 

از کفاشی تا مشهورترین کمپانی‌ها

رودلف داسلر (Rudolf Dassler) در قرن بیستم در شهر هرتزوگناوراک (Herzogenaurach) آلمان متولد شد. پدر او یک کفاش بود؛ رودلف داسلر بعد از یادگیری حرفه کفاشی در مغازه پدرش که توسط بردار کوچکترش آدولف داسلر (Adolf Dassler) اداره میشد، تصمیم به شروع کار کردن در این زمینه شد.

در ابتدا آدولف داسلر در کمپانی پدرش اولین کفش ورزشی فوتبال را ابداع کرد و پس از موفقیت در این زمینه، سال بعد کفش مخصوص تنیس را طراحی و تولید کرد!

 

رودلف داسلر Adolf Dassler

 

تاسیس کارخانه برادران داسلر

پس از مدتی برادران داسلر با شراکت و همفکری با یکدیگر خیلی سریع به موفقیت رسیدند.

رودلف و آدولف از سال 1919 تا سال 1948 با یکدیگر همکاری کردند و کارخانه کفش برادران داسلر (Gebrüder Dassler Schuhfabrik) را در زادگاه خود شهر هرتزوگناوراک (Herzogenaurach) آلمان تاسیس کردند؛ این دو برادر کاملاً بی خبر از آینده، زیربنای پایتخت کفش ورزشی جهان را بنا نهادند!

 

جهت مشاهده انواع مدل کفش و کتونی اورجینال آدیداس اینجا کلیک کنید!

 

کارخانه برادران داسلر

 

 ناگفته نماند در این شهر، به جز آنها کارخانه‌های دیگری در زمینه تولید کفش وجود داشت و آنها تنها کارخانه‌ی موجود در آن شهر نبودند! اما نکته جالب این است که این کارخانه تا دهه 1950 و دهه 1960 نتوانستند دوام بیاورند و ورشکست شدند. در ابتدا این دو برادر در منزل والدین خود در سال 1919 شروع بکار کردند و سپس در سال 1924 به مکان مناسب‌تر و بهتری جا به جا شدند.

اما از سال 1948 به بعد این دو برادر تصمیم گرفتند شراکت خود را به اتمام برسانند و هر یک راه خود را پیش بگیرد. آدولف که در کودکی او را آدی صدا میزدند تصمیم گرفت مخفف نام و نام خانوادگی خود، آدی داس، را برای کمپانی خود انتخاب کند که امروزه این برند ورزشی به صورتی غوغا کرده است که تمام جهانیان کمپانی آدیداس (Adidas) را می‌شناسند. 

برند ورزشی پوما (puma) در میان سایر کمپانی‌های ورزشی در جهان نیز از شهرت و محبوبیت بالایی میان افراد برخوردار می‌باشد و طرفداران خاص خود را دارد! با ما همراه باشید تا در ادامه سرگذشت این برند ورزشی را برایتان شرح دهیم.

 

کمپانی ورزشی پوما Puma

 

رودلف داسلر که اولین فعالیت های خود را نزد پدرش شروع کرده بود، پس از موافقت با همکاری با برادرش آدولف، به دلیل وجود جنگ جهانی دوم، کارخانه برادران داسلر را به برادرش سپرد و به ارتش نازی ملحق شد. پس از اتمام شراکت با برادر خود، رودلف تصمیم گرفت کمپانی خود را به نام پوما puma با لوگوی Formstrip تاسیس کند.

 

نکته جالب اینجا ببود که این دو برادر در همان سالهای ابتدایی تاسیس کارخانه بردارن داسلر شهرت خاصی کسب کردند. ناگفته نماند در المپیک سال 1928 آمستردام (Amsterdam) اکثر ورزشکاران آلمانی کفشهای برادران داسلر را هنگام بازی به پا داشتند. در المپیک برلین سال 1936 ورزشکار دومیدانی آمریکایی جس اونز (Jesse Owens) در تمام مسابقات خود کفش های داسلر را به پا داشت و لازم به ذکر است او در این المپیک موفق به کسب 4 مدال طلا شد.

علاوه بر این، ورزشکاران دیگری که کفشهای داسلر را به پا داشتند موفق به کسب 7 مدال طلا و 5 مدال برنز شدند. اولین رکوردها با کفش های این کمپانی شکسته شدند و همچنین در دو رکورد جهانی و 5 المپیک نیز مورد استفاده قرار گرفتند که این موارد جزو پیشرفت های بین المللی برادران داسلر به حساب می‌آید.

 

آدولف و رودلف داسلر Adolf Rudolf Dassler

 

سال 1948، آغازی جدید برای کمپانی پوما

پس از 28 سال، برادران داسلر شراکت خود را به پایان می‌رسانند و هر کدام راه خود را پیش می‌گیرد. پس از آن رودلف به ساختمانی که متعلق به خانواده اش بود نقل مکان کرد و به اتفاق 14 کارمند خود، این انبار متروکه را به کارخانه تولید کفش تبدیل ساخت و سرانجام کمپانی خود را تاسیس کرد. آدولف داسلر نیزدر همان سال کمپانی آدیداس (adidas) را تاسیس کرد. لازم به ذکر است که کمپانی ادیداس هم اکنون دومین برند ورزشی مطرح دنیاست!

 

کمپانی کفش ورزشی رودلف داسلر (Schuhfabrik Rudolf Dassler) تحت عنوان RUDA که مخفف نام کوچک او RU و نام خانوادگی DA بود، در ژانویه 1948 به عنوان کارخانه کفش ثبت شد و چندین ماه بعد در یکم ژوئن سال 1948 رسماً شروع به کار کرد. در واقع میتوان گفت چهار ماه طول کشید تا برند پوما (PUMA) به وجود آمد!

 

آغاز کمپانی پوما Puma

 

نام تجاری پوما در یکم اکتبر 1948 در اداره ثبت اختراع و علامت تجاری آلمان (the German Patent and Trademark Office) به ثبت رسید. رودلف نیز در دسامبر 1948 طی نامه ای به همکاران و مشتریانش تصمیم خود مبنی بر تغییر نام کمپانی به پوما را اعلام کرد. همچنین در چهاردهم ژانویه 1949 تمامی جزئیات این کمپانی جدید به ثبت تجاری آلمان اضافه شد.

رودلف پس از جدایی از برادرش مجبور بود دوباره از اول شروع کند، اما در عین حال کمپانی جدید و تازه تاسیس او به سرعت مشهور شد.

 

با وجود تازه تاسیس بودن کمپانی پوما، تا اواخر دهه 1950 کفشهای رانینگ و کفشهای فوتبالی پوما (Puma) به سرعت در بازار جهانی رایج شد؛ کمپانی پوما لوگو Formstrip را در کناره کفش‌های خود اضافه کرده بود. Formstrip لوگوی دوم برند پوما بود که در ابتدا به منظور افزایش استحکام کفش اضافه شده بود.

در میان بسیاری از افراد مشهور و معروف دنیای ورزش در سراسر دنیا، در نهایت ستاره فوتبال برزیل پله (Pelé) از محصولات پوما استفاده کرد، در واقع با این اتفاق کمپانی نوظهور پوما بار دیگر به شهرت بین المللی رسید. همچنین در این زمان پِله عنوان قهرمانی جهان را نیز کسب کرد.

 

لوگوی برند مشهور پوما puma

 

اوج موفقیت برند ورزشی پوما

کمپانی پوما (Puma) همواره برای کسب شهرت و محبوبیت در سراسر جهان در تلاش بود، سرانجام در بین سالهای 1970 تا 1990 کمپانی پوما در سطح جهان به اوج شهرت خود رسید. این برند در تمام سالهای این دهه بسیاری از مشهورترین محصولات خود را در بازار عرضه کرد. ناگفته نماند که پوما از تعدادی از ورزشکاران که از کفش های این برند استفاده کرده و راضی بودند و نماینده puma در برابر میلیونها نفر در دنیا بودند، مورد قدردانی و عنایت خاصی قرار داده است.

ناگفته نماند پوما فقط بر دنیای ورزش تمرکز ندارد! علاوه بر ورزش این برند مشهور در تعدادی از جنبش‌های فرهنگی سازنده، به ویژه در نیویورک، در ظهور سبک هیپ هاپ و زندگی روزمره تمرکز بسیاری دارد.

 

برند پوما تا به امروز

کمپانی پوما از گذشته تاکنون سعی بر توسعه و پیشرفت خود در تمامی بخشهای ورزشی و روزمره داشته است و روز به روز به پیشرفت خود در این صنعت ادامه می‌دهد. لازم به ذکر است این کمپانی نیز مانند دیگر کمپانی‌های مطرح، با ورزشکاران و افراد مشهور همکاری‌های متعددی داشته است.

از جمله همکاری های پوما puma میتوان به خواننده مشهور آمریکایی سلنا گومز (Selena Gomez)، راننده بریتانیایی مسابقات اتومیبل رانی لویس همیلتون (Lewis Hamilton)، دونده جامیکائی یوسین بولت (Usain Bolt)، خواننده مشهور باربادایی ریحانا (Rihanna) و رپرر آمریکایی جای-زد (Jay-Z) میباشد که همگی اینها بخشی از همکاری‌های درخشان کمپانی پوما با افراد مشهور است.

 

کمپانی ورزشی پوما puma

 

لازم به ذکر است همکاری با افراد مشهور برای کمپانی ها بسیار مثمر ثمر میباشد؛ زیرا افراد عادی به اورجینال بودن و با کیفیت بودن این برندها اطمینان میکنند. در حال حاضر دفتر مرکزی کمپانی پوما در شهر کوچک آلمانی Herzogenaurach قرار دارد و حائز اهمیت است که این شهر از قرون وسطا تا کنون مهد تولید کفش باقی مانده است.

 

مواردی که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

 

کارشناسان سایت اورجینال پَل همواره از طریق راه های ارتباطی زیر آماده پاسخگوئی به تمامی سوالات شما عزیزان می‌باشند:

صفحه رسمی اینستاگرام: original.pal

واتس‌اپ: 09120387302

تلفن تماس: 08138283237 - 08138263633

 

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید