فواید ورزش کردن در خانه


شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از ورزش کردن بیزار هستید و حس و حال ورزش کردن ندارید! امروز ما در این پست اورجینال پَل می‌خواهیم به شما تکنیک هایی را آموزش دهیم که به طور معجزه آسایی شما را به ورزش کردن ترغیب کرده و تاثیرات مثبتی برای سلامت روح و جسم شما بر جای می‌گذارد. پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

 

بهترین کفش‌های اورجینال مخصوص ورزش کردن را از اورجینال پَل بخواهید!

اگر پرمشغله هستید و حس ورزش کردن ندارید، تنها 10 دقیقه ورزش در روز کافی است!

معجزه ورزش 10 دقیقه‌ای!

 

ابتدا با یک سوال مهم و اساسی مواجه می‌شویم که: فواید ورزش کردن برای سلامتی چیست؟

1. وزن شما کنترل می‌شود 2. جلوگیری از بیماری‌های قلبی و کنترل فشارخون 3. به بدن کمک می‌کند تا سطح قند خون و انسولین را کنترل کند 4. به شما در ترک سیگار و سایر مواد مخدر کمک می‌کند

5. بر سلامت روح و روان و جسم شما تاثیر مثبت می‌گذارد 6. به افزایش مهارت‌های تفکر، یادگیری و قضاوت کمک می‌کند 7. کمک به کیفیت خواب

8. کاهش احساس اضطراب و افسردگی 9. بهبود درد و سفتی مفاصل 10. مبارزه با خستگی و علائم سرطان.

 

میتوانید مانند تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد در خانه نیز نرمش کنید.

 

10 دقیقه ورزش روزانه

 

حال که برخی از فواید مهم ورزش کردن را فهمیدیم باید بدانیم که بهتر است با چه نوع تمریناتی شروع کنیم؟ حداقل سه بار در هفته، هر بار فقط 10 دقیقه! فراموش نکنید که این ده دقیقه ورزش در نهایت برای شما 30 دقیقه ورزش مفید و پرتلاش را به عمل می‌آورد.

پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند که 10 دقیقه ورزش کردن معادل با همان 45 دقیقه آهسته دویدن است. پس به نفع‌تان است که 10 دقیقه ورزش مفید داشته باشید تا 45 دقیقه آهسته دویدن.

 

فواید ورزش 10 دقیقه ای

 

  • خلق و خو و قدرت ذهنی خود را تقویت کنید

بیشتر از اینکه تحرک جسمانی باشد، ذهنی است. مغز ما از این نظر قدرتمند است که می تواند یک میلیون دلیل برای ما ایجاد کند که چرا ورزش حال ما را خوب می‌کند. با این حال، به محض تحرک، تعداد اندورفین آزاد شده باعث افزایش انرژی، انگیزه و کاهش احساس افسردگی و خستگی می شود.

 

  • از سلامت مفاصل خود اطمینان حاصل کنید

محققان پس از سه سال تحقیق درباره تقریباً 4000 زن در 70 سالگی، دریافتند که کسانی که درد آرتروز را گزارش کرده اند فقط به 75 دقیقه ورزش در هفته نیاز دارند تا کاهش 30 درصدی دردهای خود را ببینند.

 

  • قدرت خود را بیشتر کنید

یکی از مزایای اصلی تمرینات کوتاه و پشت سر هم کاهش خستگی عضلات است که به شما امکان می دهد هر بار عضلات مختلف بدن را هدف قرار دهید.

 

فواید بی نظیر ورزش روزانه

 

 همچنین بخوانید:

 

  • تنظیم و کنترل فشارخون

تقسیم تمرین به چندین جلسه در روز می تواند برای کاهش فشار خون مفیدتر از یک جلسه تمرین طولانی باشد. مطالعات اخیر نشان داد که فواصل 10 دقیقه ای آموزش در روز برای جلوگیری از افزایش فشار خون در آینده و بهبود عملکرد قلبی تنفسی موثرتر از یک تمرین 30 دقیقه ای است. فشار خون از طریق ورزش با کاهش سفتی رگ ها کاهش می یابد تا خون بتواند راحتتر جریان یابد. این اثرات در طی تمرین و بعد از آن نیز بیشتر دیده می شود.

 

  • وزن خود را در دست داشته باشید

اگر از دویدن لذت می برید، مطالعات نشان می‌دهد فقط 40 دقیقه دویدن در هفته کافی است تا تفاوت چشمگیری در اهداف شما برای کنترل وزن داشته باشد. اگر تمرینات HIIT یا دوره ای را ترجیح می دهید، مطالعه این مطلب باعث می‌شود که بدانید چگونه 10 دقیقه ورزش روزانه نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه به حفظ BMI (شاخص توده بدنی) سالم نیز کمک می کند.

 

  • از استرس خود بکاهید

تغییرات مثبت در سیستم عصبی خودمختار می تواند فقط با 70-75 دقیقه ورزش در هفته اتفاق بیفتد. جالب تر اینکه تحقیقات نشان داده است در طول تمرین استرس و تنش را آزاد می کنیم. رها کردن این احساسات قبل از نشستن برای کار روی یک پروژه، ذهن ما را برای تفکر واضح تر و احساس بهره وری بیشتر آماده می کند.

 فواید ورزش کردن در خانه

 

  • شب‌ها بهتر بخوابید

کسانی که حداقل میزان فعالیت بدنی مورد نیاز برای گروه سنی خود را دارند، 95٪ کاهش احساس خواب در طول روز را تجربه می‌کنند. همچنین در کاهش گرفتگی عضلات پا و داشتن میزان غلظت بهبود یافته هنگام خواب آلودگی، پیشرفت های چشمگیری مشاهده شده است. شرکت در فعالیت های بدنی نه تنها به خواب بهتر شب کمک می کند، بلکه به تمرکز و حفظ روز نیز کمک می کند.

 

اگر برای کاهش وزن به دنبال ورزش کردن می‌روید بهتر است بدانید که با 10 دقیقه ورزش کردن هم میتوانید به تناسب اندام برسید! 10 دقیقه ورزش در روز، همراه با کمبود کالری می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند و تفاوت زیادی در سطح سلامتی و تناسب اندام شما ایجاد کند. در تابستان، ورزش در صبح احساس راحتی بیشتری را برایتان فراهم می‌کند، زیرا گرمترین قسمت روز 10 صبح تا 3 بعد از ظهر است. توصیه می شود در این مدت از ورزش در فضای باز خودداری کنید. اگر فعالیت های بیرون را ترجیح می دهید، بهتر است صبح زود تمرین کنید، به خصوص در روزهای بسیار گرم.

 

 

فواید ورزش کردن در خانه تنها 10 دقیقه

تاثیرات مثبت ورزش کردن

 

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پل


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید