راهنمای انتخاب کفش مناسب پیاده روی و رانینگ برای درمان و تسکین دردکمر و ستون فقرات


یک جفت کفش مناسب قطعا میتواند بر کاهش دردکمر شما در طول روز نقش موثری ایفا کند، و همین طور یک جفت کفش نامناسب باعث تشدید درد کمر شما در طول روز شود.


 

کمر درد و دیسک کمر به عنوان یکی از رایج ترین بیماری ها در جهان شناخته می‌شوند، جالب است بدانید در ایالات متحده آمریکا از هر 10 نفر، 8 نفر درطول زندگی خود با این بیماری مواجه می ‌شود. دلایل بسیار زیادی باعث درد کمر یا دیسک کمر در انواع سنین می‌شود. با این حال یکی از مهم ترین دلایلی که باعث ایجاد کمر درد یا دیسک کمر در افراد می شود انتخاب کفش نامناسب در انجام فعالیت های روزانه است.

 

 

از کجا بفهمیم کدام کفش باعث درمان کمر درد، دیسک کمر یا تسکین درد آن در طول روز می‌شود ؟، ما در این مقاله قصد داریم شما را برای خرید یک جفت کفش مناسب برای درمان کمر درد یا دیسک کمر یاری دهیم، با اورجینال پل همراه باشید.

 

 

دلیل اهمیت کفش مناسب برای جلوگیری از آسیب به کمر و ستون فقرات چیست ؟

هنگامی که یک جفت کفش نامناسب به پا می کنید، یک واکنش زنجیره ای در بدن شما شکل می گیرد، این واکنش از مچ پا شروع می‌شود بعد به زانو ها سپس به باسن و در نهایت منجر به درد کمر می شود. شما برای پیاده روی یا دویدن به کفشی نیاز دارید که بتواند وضعیت قدم گذاشتن شما را تنظیم کند چرا که هرگونه لرزش پا هنگام قدم برداشتن می تواند آسیب جدی به مچ پا وارد کند. همچنین کفش پیاده روی و رانینگ باید به فناوری مجهز باشد تا هنگام وارد شدن ضربه از پاشنه ی کفش بتواند آن انرژی را تقسیم کرده یا برای برداشتن قدم بعدی از آن انرژی استفاده کند. اگر نتواند فشار و ضربه وارد شده را در طولانی مدت کنترل کند پاشنه، مچ پا و در نهایت ستون فقرات شما با آسیب جدی روبه رو خواهد شد.

به طور کلی ، یک جفت کفش مناسب میتواند وضعیت پاهای شما را بهبود ببخشد، که مانع از هر گونه آسیب به پا و کشیدگی عضلات و درد در ناحیه کمر شود.

اگر احساس کمر درد می کنید بهتر است همین الان با خرید کفش های پیاده روی و رانینگ مردانه و زنانه 100% اورجینال، درد کمر خود را بهبود یا تسکین ببخشید !

 

کفش پیاده روی و رانینگ زنانه و مردانه مناسب برای کسانی که درد کمر دارند

 

انواع دیسک کمر

دیسک برجسته

به مرور زمان با بالا رفتن سن، کم کم مایعاتی که بین صفحات بین مهره ای وجود دارد تحلیل می‌رود. زمانی که این اتفاق می افتد، صفحات اسفنجی رو هم فشرده می‌شوند (دیسک های اسفنجی بین قسمت های استخوانی ستون فقرات قرار دارد که به عنوان کمک فنر هستند). این اتفاق سبب می‌شود شکل ظاهری ستون فقرات به شکل حلقه در آمده که به این حالت دیسک بر آمده می‌گویند.

دیسک پاره یا فتق شده

با پیشرفت بیماری دیسک، و یا فشار بیش از حد بر روی ستون فقرات، ممکن است هسته پالپوسوس پاره شود که در این حالت این دیسک، دیسک پاره یا فتق است. نتیجه حاصل از این پارگی می توانند بر ریشه های عصبی که پشت فضای دیسک قرار دارند فشار وارد کنند. در این حالت فرد احساس درد، بی حسی و یا ضعف داشته باشد.

 

خطرات دیسک کمر چیست؟

عدم تحرک بدنی میتواند عضلات کمر و شکم را سست کرده و در آنها ایجاد ضعف کند. این امر موجب می شود عضلات به خوبی نتوانند از ستون فقرات به خوبی پشتیبانی کنند. 

علائم دیسک کمر

کمر درد مدام که ممکن است با حرکت، سرفه، عطسه یا ایستادن به مدت طولانی شدید تر شود.

اسپاسم عضلات پشت

سیاتیک، دردی که از ناحیه کمر یا باسن شروع می شود و از قسمت پایین ساق پا به سمت ساق پا یا داخل پا ادامه پیدا میکند.ضعف در پاها، بی حسی در پا، کاهش رفلکش ها در زانو یا مچ پا، تغییراتی در عملکرد مثانه یا روده

 

درد کمر و ستون فقراتتو باید انتخاب کفش پیاده روی و رانینگ مناسب به فراموشی بسپار

 

اگر کمردرد یا دیسک کمر دارید به پزشک مراجعه کنید !

به پزشک متخصص ستون فقرات مراجعه کنید. چرا که پزشک می تواند منبع اصلی آسیب به کمر وستون فقرات شما را شناسایی کند، همین طور میتواند کفش مناسبی را، مناسب با ساختار بدنی شما پیشنهاد دهد. هنگامی که پزشک معالج تشخیص داد که کفش شما در آسیب رساندن به ستون فقرات شما نقش مهمی دارد، وقت آن است که خود را برای خرید کفش پیاده روی مردانه طبی نرم و سبک مناسب برای درد کمر و ستون فقرات آماده کنید.

 

قیمت کفش مناسب برای درمان کمر درد یا ستون فقرات !

آیا تا به حال شده است، هنگام ورود به خانه با بیرون آوردن کفش ها از پا احساس آرامش یا راحتی بکنید. یا بعد از پیاده روی یا ورزش کردن درد کمر به سراغ شما آماده است !

هنگام خرید کفش اسپرت پیاده روی یا رانینگ به دنبال کفش های ارزان قیمت نباشید. به جای نگاه به قیمت آن به راحتی، کیفیت، و فناوری های بکار رفته در آن دقت کنید. چرا که زندگی بدون درد، پیاده روی بدون خسته شدن ، ورزش کردن بدون آسیب رساندن به پا را نمیتوان با چیز دیگری عوض کرد.

 

چرا قوس کف پا در انتخاب کفش طبی مناسب برای درمان کمر درد مهم است !

طراحی کفش مناسب برای درمان کمر درد به گونه است که با قوس کف پای شما سازگار می شود، افرادی هستند که با مشگل کف پای صاف یا قوس رو به بالا در گیرند، این افراد برای درمان کمر درد و انجام فعالیت های روزانه به کتونی های طبی مناسب احتیاج دارند.

برای تعیین نوع قوس کف پا این کار را انجام دهید ؟

کف پای خود را خیس کنید و بر روی یک تکه مقوا بگذارید، رد پای شما نوع قوس کف پای شما را نشان می‌دهد !

 

انواع قوس پا و کفش مناسب برای کف پای صاف و قوس پای زیاد

 

قوس معمولی کف پا 

اگر قسمت میانی قوس پای شما تقریبا تا وسط رد پای شما آمده است، پای شما دارای قوس معمولی است، انتخاب کفش مناسب برای قوس های معمولی پای این افراد، کفش هایی است با لایه میانی محکم و پاشنه ی کفشی مستحکم 

کف پای صاف

رد پای شما بر روی مقوا همان رد پای کامل شماست بدون هیچ قوسی، برای درمان کمردرد یا ستون فقرات برای افرادی که کف پای صاف دارند کفش هایی با زیره صاف با تکنولوژی کنترل حرکات پا توصیه می شود.

قوس بالا

رد پای شما بر روی مقوا به صورتی است که فقط پاشنه و پنجه ی پای شما مشخص است. پاهای افرادی که دارای قوس زیاد پا هستند، نمی تواند فشار وارد شده را به خوبی جذب کند، به همین دلیل این افراد دچار کشیدگی بیش از حد عضلات در هنگام پیاده روی یا رانینگ می شوند. از این رو کفش هایی با زیره نرم و منحنی میتواند تا ضربه وارد شد به پا را تا حد زیادی کنترل کنند تا باعث کشش عضلانی و درد کمر نشود.

 

انتخاب کفش با لایه میانی متناسب برای درمان کمر درد

لایه میانی کفش یکی از مهم ترین اجزا تشکیل دهنده یک کفش مناسب برای پیاده روی و ورزش کردن محسوب می‌شود، لایه میانی در کفش کمک میکند تا حد زیادی ضربه وارد شده به کف پای شما را از بین ببرد، لایه میانی شوک خارجی وارد شده را کنترل می کند، جنس این لایه از پلی اورتان ، EVA  و ...  است، لایه میانی EVA نسبت به پلی اورتان سبک تر است اما  دوام پلی اورتان نسبت به EVA بیشتر است.  افرادی که دارای قوس زیاد پا هستند بهتر است از کفش هایی با لایه میانی و کفی نرم تری استفاده کنند، اما افرادی که دارای کف پای صاف هستند بهتر از کفش هایی با لایه میانی سفت تری استفاده کنند، برای تست نرم و محکمی لایه میانی در کفش کافیست انگشت خود را از داخل کفش به سمت لایه میانی فشار دهید.

 

تاثیر کفش پاشنه بلند در درد کمر و ستون فقرات

 

خانم ها توجه داشته باشند : کفش پاشنه بلند نپوشید !

جالب است بدانید در ایالات متحده آمریکا سالیانه میلیارد ها دلار صرف خرید و تولید کفش های پاشنه بلند می شود، کفش های پاشنه بلند بسیار ظریف، شیک و به کمد لباس شما احترام خاصی می بخشد، با این حال استفاده از کفش پاشنه بلند باعث می شود کمر شما به حالت قوسی در بیاید، و باعث می شود ستون فقرات شما از حالت طبیعی خود خارج بشود. از این رو اگر خیال ندارید دست از سر کفش پاشنه بلند برندارید خود را برای درد کمر و ستون فقرات آماده کنید . برای خرید انواع کفش دخترانه و زنانه پیاده روی و رانینگ کافیست بر روی این لینک کلیک نمایید !

با این حال اگر استفاده از کفش پاشنه بلند را امری ضرروی می دانید به این دو نکته توجه کنید !

از کفش های پاشنه بلند طبی لژدار استفاده کنید

از پوشیدن کفش پاشنه بلند در طولانی مدت بپرهیزید

 

از فلیپ فلاپ ها استفاده نکنید !

همانطور که کفش های پاشنه بلند می توانند باعث آسیب جدی به کمر و ستون فقرات شما شود، کفش هایی که خیلی صاف هستند مانند فلیپ فلاپ ها نیز در درد کمر شما نقش موثری دارند، فلیپ فلاپ ها هیچ پیشتیبانی از قوس پای شما نمیکنند، که سبب می شود شما در قوس پا، پاشنه، مچ پا، زانوو کمر احساس درد کنید. به هیچ عنوان در پیاده روی های طولانی مدت از صندل یا فلیپ فلاپ های صاف استفاده نکنید.

 

انتخاب کفش مناسب با سایز پا

شاید بسیار اتفاق افتاده است هنگام خرید کفش، کفشی را به خاطر ظاهر آن خریده باشیم که اصلا مناسب با سایز و پای شما نبوده است، همچنین یکی از دوستانتان کفش بسیار شیک به شما معرفی می کند که با داشتن ظاهری بسیار زیبا، به پای شما تنگ است. در هر صورت دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد کفش مناسب برای خود را انتخاب نکنند. اما پوشیدن کفش و کتونی اسپرت یا پیاده روی که از نظر طول و عرض با پای شما متفاوت باشد، سبب می‌شود که شما در هنگام راه رفتن از حالت طبیعی خارج بشوید و در نهایت درد کمر و ستون فقرات گریبانگیر شما شود.

برای خرید کفش پیاده روی و رانینگ مناسب به این چند نکته توجه داشته باشید!

سعی کنید در اواخر روز اقدام به خرید کفش کنید، چرا که اوایل صبح پای شما منبسط می‌شود.

به دقت پای خود را اندازه گیری کنید ( راهنمای انتخاب سایز پا

بعد از پوشیدن کفش سعی کنید مقداری راه بروید تا ببینید احساس راحتی می کنید یا خیر!

داخل کفش را چک کنید! به دنبال برچسب یا هرچیز دیگری که امکان دارد پای شما را آزار دهد باشید.

کفی کفش را بررسی کنید

زیره کفش را به دقت بررسی کنید، تا به اندازه کافی مستحکم است یا خیر، تا بتواند از پای شما در مقابل اشیائ تیز و برنده محافظت کند. با فناوری آدیداس تورشن (adidas torsion) در زیره کفش اورجینال آدیداس آشنا شوید !

 از جنس و فناوری های استفاده شده در لایه میانی، زیره، پاشنه، پنجه ی کفش اطلاع کافی بدست بیاورید.

عرض کفش های پیاده روی و اسپرت در تمامی برند ها به نسبت استاندارد هستند، اگر عرض پای شما از حالت عادی پهن تر یا باریک تر است، اورجینال پل آمادگی این را دارد که کفش مناسب با عرض پای شما را سفارش دهد !

 

اگر به دنبال خرید کفش اسپرت 100% اورجینال از معتبرترین برندهای دنیا هستید! اینجا را کلیک کنید.

 

استفاده از کفش های ارتوپدی طبی

در حقیقت، کفش ارتوپدی را افرادی می پوشند که از ضعف یا مشگلات پا رنج می برند، زیرا این مدل کتونی ها به طور خاص برای کمک به ساختار و مکانیک پا و مچ پا طراحی شده اند تا نهایت راحتی را برای پای شما به ارمغان بیاورند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کفش طبی ارتوپدی کلیک نمایید !

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید