مدل ان ام دی از برند آدیداس برای اولین بار در دسامبر سال 2015 وارد بازار شد و بسیاری از توجهات را نیز جلب کرد

با ما همراه باشید تا به بررسی این سری جذاب از کفش‌های خاص آدیداس بپردازیم.


تاریخچه کفش آدیداس NMD | اورجینال پَل

 

مدل ان ام دی از برند آدیداس برای اولین بار در دسامبر سال 2015 وارد بازار شد. در همان سال بسیاری از کفش‌ها با تکنولوژی نوآورانه به بازار عرضه گردید که تمامی محصولات توسط Nic Galway معاون رئیس و طراح جهانی آدیداس و گروه خلاقش طراحی شده بود. NMD کوتاه‌شده کلمه "NOMAD" می‌باشد و به طور معمول به کسانی اشاره میکند که مکررا از مکانی به مکان دیگر سفر می‌کنند. NOMADها برای آن‌که سفری خالی از استرس داشته باشند فقط وسایل مورد نیازشان را با خود به همراه می‌برند. با توجه به اسم خود NMD به معنای نوعی کفش راحتی است که هر گونه وزن اضافی از آن حذف شده تا نقش خاصی به قسمت‌های کارآمد آن بدهد. 

 

تاریخچه ی کفش ادیداس NMD

 

ویژگی‌های قابل توجه کفش

NMD R2 به سبک مینیمالیسم طراحی شده که به کفش این قابلیت را می‌دهد که با انواع پوشاک بسیار عالی به نظر برسد. بسیاری از خریدارانی که از انواع دردهای پشت و مفاصل رنج می‌برند تحت تاثیر راحتی بسیار داخل کفش قرار گرفته‌اند. هم‌چنین کسانی که از این کفش‌ها برای پیاده‌روی‌های طولانی و کوه‌نوردی های سبک استفاده کرده بودند از عملکرد این کفش‌ها راضی بوده‌اند. پارچه نرم و قابل انعطاف کفش احساس آسودگی و راحتی را علاوه بر محافظت در پای شما ایجاد می‌کند. این کفش هم برای زنان و هم برای مردان قابل استفاده است.هر دو در مقیاس متوسط تولید شده‌اند. طرح کلی کفش پارچه‌ای و از جنس چرم جیر مومی می‌باشد. ۳ نوار نمادین و کمی شفاف در کناره‌های کفش دیده می‌شود. طرح کلی کفش پارچه‌ای و از جنس چرم جیر مومی می‌باشد. لایه میانی از جنس EVA با هدف کاهش وزن کفش و ایجاد برآمدگی در آن طراحی شده است. ساختار کفش به کمک پد پاشنه و ساختار رویه و زیره و لایه میانی کفش ارتقا یافته است. قسمتی از رویه کفش با توجه به رنگ کفش می‌تواند از جنس چرم یا پارچه کشباف باشد. زبانه در قسمت پاشنه کفش برای راحت‌تر پوشیدن و درآوردن کفش وجود دارد. قسمت خط جوراب کفش از جنس چرم است. زیره بادوام لاستیکی باعث ایجاد استحکام و پایداری می‌شود. بندهای کفش بر اساس سیستم بندهای سنتی تولید شده است که این بندها باعث ایمنی و راحتی پاها می‌گردد. برند آدیداس روی زبانه و زیره کفش دیده می‌شود.
برخی از خریداران این کفش به این نکته اشاره کردند که کفش برای افراد با کف پای صاف مناسب نیست. هم‌چنین لایه میانی کفش به راحتی کثیف می‌شود و تمیز کردن آن کار راحتی نیست.

NMD R2

 

رویه کفش:

رویه کفش در R2 تغییر چندانی نکرده و استفاده از پارچه از نظر ظاهری و میزان راحتی همانند گذشته است. سیستم بندهای کفش هم تغییر چندانی ننموده اما در این سری سوراخ‌های پلاستیکی برای بندهای کفش حذف شده که این باعث انعطاف‌پذیری بیشتر شده است. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به کناره‌های کفش اشاره کرد که بلندتر شده‌اند. تعدادی از مصرف‌کنندگان در رابطه با تنفس‌پذیری این کفش اظهار داشتند که R2 به اندازه سری قبلی تنفس‌پذیری خوبی دارد. یکی از نظرات منفی در رابطه با اندازه کفش این مورد است که کفش باریک به نظر می‌رسد و زود کثیف می‌شود .

Primeknit

 

تنفس‌پذیری کفش:

 همانند مدل قبلی مدل NMD نیز بسیار سبک می‌باشد لایه نازک اما بادوام از Primeknit بر روی کفش باعث گردش هوا در داخل کفش می‌شود. این پارچه خاصیت کشسانی دارد که فضای بیشتری در داخل کفش برای پاهای شما ایجاد کرده و به هوا این اجازه را می‌دهد که داخل کفش شده و پاهای شما را خنک کند.

 

استایل کفش:

 استایل کفش از زمان R1 تغییر زیادی نکرده است. تنها تغییر چشمگیر در ساختار لایه میانی بوده و این که قسمت‎های کناره کفش هم نسبت به R1 کمی بلندتر شده‌اند. Adidas همان استفاده از استایل کلاسیک را در این کفش هم رعایت نموده و علاوه بر آن رنگ‌های جدیدی نیز ارائه کرده که این کفش در پترن‌ها و رنگ‌های مختلف هم برای زنان و هم برای مردان ارائه شده است.

 

زیره کفش:

 زیره کفش از زمان R1 تغییری نکرده و همان زیره لاستیکی ساده است که در مدل قبلی ارائه شد. این زیره کشش لازم برای انجام فعالیت‌های مختلف را دارد. منتقدان در مورد زیره کفش نظر خاصی ارائه نکرده‌اند.

Adidas

 

لایه میانی کفش:

همانند R1 این مدل هم دارای پدهای Boost برای ایجاد برآمدگی در کف کفش می‌باشد. این نوع لایه میانی باعث ایجاد راحتی شده و از پاها نیز محافظت می‌کند. یکی از تفاوت‌های بین R1 و این سری از کفش‌ها در این می‌باشد که در R2 به جای استفاده از اجزا مختلف در قسمت‌های متعدد از لایه‌ی میانی یک تکه در قسمت وسط پا استفاده شده است. استفاده از یک جز در لا یه ی میانی به معنای سبک تر بودن کفش بدون کاهش استواری آن می باشد. در حالی که منتقدان از میزان پایداری و استحکام کفش راضی بودند عده‌ای در رابطه با لایه  میانی کفش اظهار ناراحتی کردند. آنان این عقیده را داشتند که به دلیل جایگزینی نادرست این قطعه کفش راحت نیست.

 

وزن و راحتی کفش:

 این کفش همانند پر سبک می‌باشد. این ویژگی مورد تحسین عده زیادی قرار گرفت. در این کفش از پارچه پرایمکنیت Primeknit استفاده شده که دلیل اصلی سبک بودن کفش به شمار می‌رود. این کفش که بیشتر احساس جوراب را دارد تا یک کفش سنگین به دلیل وزن سبک بسیار تنفس‌پذیر می‌باشد و این به آن معنا نیست که کفش عملکرد پایینی دارد یا از مواد باکیفیت پایین ساخته شده‌ است. بلکه لایه میانی کفش که دارای ساختار متفاوتی است به این سبک وزنی افزوده است. تغییراتی که آدیداس در این کفش ایجاد کرده این کمپانی را به یکی از موفق‌ترین کمپانی‌ها تبدیل نموده است یکی از این تغییرات لایه میانی Boost است. دیگری پارچه بسیار سبک Primeknit در رویه کفش می‌باشد. این که شما چه فعالیتی داشته باشید فرقی نمی‌کند شما در هر حال راحتی کفش را احساس می‌کنید. در رابطه با سایز کفش عده‌ای با باریک بودن کفش مشکل داشتند و عده‌ای نیز با ساختار متفاوت زیره کفش که راحت نیست.

 

دوام کفش:

درحالی که عده‌ای نظرات منفی در رابطه با ماندگاری کفش داشتند عده‌ای از خریداران درباره  قابلیت ماندگاری کفش در طول زمان نظرات مثبتی ارائه کردند. ویژگی‌های کفش R2 از نظر دوام و مقاومت بسیار به R1 نزدیک می‌باشد. زیره کفش همانند ورژن قبلی سخت و بادوام می‌باشد.

 

انعطاف‌پذیری کفش:

پارچه Primeknit استفاده شده برای رویه کفش کمی قابلیت کشسانی دارد. همانند ورژن قبلی این کفش انعطاف‌پذیر و تطبیق‌پذیر است. در رابطه با این ویژگی کفش هیچ شکایتی از طرف خریداران و یا منتقدان وجود ندارد.

مشهورترین کالکشن های آدیداس

 

در آخر

خط تولید NMD یکی از مشهورترین کالکشن‌های آدیداس است. این کفش قابل استفاده برای انواع کاربردهای ورزشی و روزانه دارای زیبایی مدرن و تکنولوژی بسیار عالی می‌باشد. آدیداس به عنوان یکی از برندهای معروف ورزشی کارکرد و مد را می‌آمیزد و کفشی طراحی می‌کند که قابل استفاده در موارد ورزشی و غیره می‌باشد. اگر سبک و استایل برای شما اهمیت دارد این کفشی بسیار زیبا و به همان اندازه بسیار راحت است.

ویژگی‌های کلیدی کفش:

  • رنگ‌های جدید
  • لایه میانی با ساختار جدید
  • کناره‌های بلندتر نسبت به مدل قبلی
  • رویه Primeknit
  • لایه میانی Boost
  • زیره لاستیکی کفش
  • خط جوراب از جنس چرم مصنوعی

 

خرید کفش‌های ان ام دی ادیداس

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید