کفش و کتونی طبی و ارتوپدیکدام مدل از کفش ها را می‌توان کفش ارتوپدی و طبی دانست ؟

 

وقتی از کفش طبی و ارتوپدی نام می‌بریم، اغلب ذهن ما به سمت افراد مسنی می‌رود که این مدل کفش ها را استفاده می‌کنند، در حقیقت، کفش ارتوپدی را افرادی می پوشند که از ضعف یا مشگلات پا رنج می برند، زیرا این مدل کتونی ها به طور خاص برای کمک به ساختار و مکانیک پا و مچ پا طراحی شده اند تا نهایت راحتی را برای پای شما به ارمغان بیاورند.

 

واژه Orthopedic به چه معناست ؟

 

بنابراین بیایید از ابتدا شروع کنیم و کلمه ارتوپدی را تعریف کنیم. ارتو ( Ortho ) یک کلمه یونانی است که به معنی " درست یا راست " است و پدیک (' pedic ) به معنی " پا " است. در کل این کلمه به معنی" پای درست " است.

 

مشخصات کفش و کتانی ارتوپدی و طبی چیست ؟

 

خصوصیات و ویژگی های یک کفش ارتوپدی و طبی چیست ؟

 

کفی این مدل از کتانی قابل تعویض و جابه جایی است

به صورتی که افرادی هستند که با استفاده از ارتز ها دچار مشگل می‌شوند از این رو قابلیت تعویض کفی برای این مدل افراد بسیار حائز اهمیت است ، مانند کفی های سفارشی برای رفع مشگل در استفاده از ارتز ها، یا استفاده از کفی های مخصوص برای بیماران دیابتی

ارتز ( Orthotics ) چیست ؟

وسیله ای مکانیکی و مصنوعی است که در راستای بدن یک فرد قرار می‌گیرد تا فشار وارد شده به قسمت آسیب دیده را کاهش یا جابه جا کند.

 

پهنای سایز مختلف در کفش ( عرض کتانی ) ، و سایز بندی بیشتر این مدل کتونی ها

به عنوان مثال ،کفش های طبی و ارتوپدی پدروکلاسیک " Pedors Classic " ( این مدل کفش ها مخصوص افرادی ست که پینه پا ،انگشت شست خمیده، دیابت وآرتروز دارند ) در سه عرض و بیست اندازه موجود است و 60 ترکیب مختلف را فقط در یک مدل کتانی به شما ارائه می دهد!

 

کفش ارتوپدی  Pedors Classic، پدروس

 

رویه های معجزه اسا

 رویه های این کفش ها، مشکل انگشت شست خمیده یا پینه پای شما را بر طرف می‌کند تا  شما دیگر هیچ مشکلی در قسمت جلوپا احساس نکنید

 

باز و بسته کردن بند در کتونی‌های طبی

افرادی که به آرتروز مبتلا شده اند و همچنین مشگل در ناحیه ی پا دارند، اغلب از نظر تحرک، انعطاف پذیری، و حتی انگشتان دست خود دچار مشگل هستند. به همین دلیل بیشتر این مدل کتونی ها یا جورابی هستند یا چسبی تا مشگل این افراد را  تا حد زیادی کاهش دهند. 

 

برای خرید کفش و کتونی ارتوپدی و طبی جورابی پونی کافیست اینجا را کلیک نمایید.

 

کفش طبی و ارتوپدی

چفت و بست شدن کامل رویه ی کفش با پای شما

به طوریکه هیچ جای بازی در روی پای خود حس نمی‌کنید

 

پاشنه های محکم و قابل اعتماد 

به طوریکه که پاشنه ی کفش ارتوپدی بایستی علاوه بر مقاومت در برابر ضربه بتواند از آسیب های احتمالی به پای شما جلوگیری کند.

 

هستند خانم هایی که از عارضه های پا رنج می‌برند و همچنین علاقه مند به پوشیدن کفش پاشنه بلند ،پس پیشنهاد ما به شما کفش های لژدار طبی رنوما است.

 کفش لژدار طبی

 

زیره ولایه میانی در کتانی طبی و ارتوپدی

 زیره ولایه  میانی کاملاً بالشتی و محکم این کفش ها، دارای نقاط  انعطاف پذیرمشخص و ویژگی ضربه گیری بسیار خوبی دارند. تا علاوه بر راحتی بتواند از پای شما در مقابل ضربات احتمالی مراقبت نماید.

 

چه کسانی  باید کفش ارتوپدی یا طبی بپوشد؟

هر کسی که دچارهر یک از بیماری یا عارضه های  زیر است می تواند از پوشیدن کفش های ارتوپدی نهایت بهره را ببرد:

ورم پا | ورم لنف ادم 

ورم کف پا | درد پاشنه پا

پاهای تخت | قوس های افتاده در کف پا

پاهای پینه دار | انحراف شست پا (هالوکس والگوس)

انگشت چکشی

خار پاشنه

دیابت

آرتروز

و کسانی که تازه از جراحی در پای خود خلاص شده اند.

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید