آشنایی با سری ZX ادیداس Adidas


امروزه استفاده از کفش‌های اورجینال برند ورزشی آدیداس بسیار رایج شده است. اگر شما هم از طرفداران کتانی های این برند آلمانی هستید با ما همراه باشید تا سرگذشت و تاریخچه کتونی های زد ایکس ZX آشنا شویم.

 

خرید کفش اسپرت اورجینال با ضمانت صد در صد اصالت کالا

کتونی زد ایکس آدیداس Adidas ZX

 

همانطور که میدانید، کمپانی آدیداس همواره با تولید جدیدترین و به‌روزترین کتونی‌های اورجینال با استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته و اختصاصی کمپانی خود، از جمله بهترین کفش های اسپرت و کتانی های ورزشی را در سراسر دنیا برای فعالیت های مختلفی اعم از دویدن، روزمره، پیاده روی، رانینگ و بسیاری از ورزش‌های تخصصی به تولید رسانده است. ادیداس در بین کفش هایی که تا امروز تولید کرده است مجموعه های و سری های بسیاری را معرفی کرده است. یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین این مجموعه ها، سری کتونی زد ایکس zx می‌باشد.

کفش‌های زد ایکس قریب به سی و هشت سال است که وارد دنیای کفش و کتانی شده‌اند. آدیداس زد ایکس از زمانی که اولین کتونی خود را منتشر کرد به دنبال به‌روزتر کردن و استفاده از فناوری‌های مختلف بود، به همین سبب در میان تولیدات جدیدتر خود سعی بر ارتقاء آنها داشت که همین امر نیز اتفاق افتاد. با گذشت زمان هرچه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدیدتری توسط برند آدیداس ارائه شد، در فرایند ساخت کتونی های اولیه زد ایکس نیز مورد استفاده قرار گرفتند و نتیجه و بازخورد خوبی از سوی مخاطبان ادیداس حاصل شد.

 

تاریخچه برند زد ایکس ادیداس

قدیمی ترین کتونی زد ایکس برند ادیداس

 

در سال 1984، کمپانی ادیداس سری کتونی‌های زد ایکس را راه‌اندازی کرد که برای هر فرد با هرنوع توانایی و برای انجام انواع فعالیت های روزانه و دویدن مناسب بود. در ابتدا امتیاز مدیریت کتونی‌های زد ایکس به ژاک شاسینگ (Jacques Chassaing) و مارکوس تالر (Markus Thaler) داده شده بود. آنها کتونی‌های ZX را به دو دسته کفش های اسپرت ورزشی و مسابقه ای تقسیم کردند. ژاک شاسینگ به هر کفش نام‌های حاوی اعداد داد. او در سال‌های 1984 و 1986 از ZX 500 و ZX 800 شروع کرد و در نهایت تا اخر دهه 80 به ZX 4000  و ZX 5000 رسید.

 

سیستم لایه گذاری یا کوشن (cushioning) سری کتونی ZX با فناوری اختصاصی برند آدیداس، فناوری تورشن (Torsion) که هم اکنون هم در مدل‌هایی از کفش های اسپرت ادیداس از جمله مدل آلترا بوست (Ultra Boost) استفاده می‌شود مجهز شد. در سال 2014، آدیداس سری زد ایکس را با نام ZX Flux که یک کتونی سبک وزن و حرفه‌ای از کفش های اسپرت ZX 8000 بود در سطر به روزترین کتونی‌های جهان قرار داد.

 

تاریخچه سری مجموعه زد ایکس برند آدیداس

 

مقبولیت فروش کفش های اسپرت ZX توسط برخی خرده فروشی‌ها در منچستر انگلیس و برلین آلمان پذیرفته شد. پس از تولید کتونی‌های ZX 9000، کفش های اسپرت ZX 10000 C طراحی شدند. گری آسپدن (Aspden) طراح کتونی های آدیداس اسپژال (adidas Spezial) به کمپانی هایسنوبیتی گفت که نام و پیشوند ZX در میان طرفداران آدیداس بسیار محبوب است، بنابراین ساخت کتونی های جدید سری زد ایکس از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

در سال 2008، کمپانی ادیداس پروژه aZX را آغاز کرد و در 22 فروشگاه و بوتیک مشهور و برجسته جهان از جمله گود فوت (Goodfoot)، کوآلیتی میتس (Quality Meats) و... به فروش رسیدند. هر فروشگاه این شانس را داشت که رنگ‌بندی متنوعی از کتونی های زد ایکس را تهیه کرده و طیف وسیعی از رنگ‌های کتونی زد ایکس را به مردم نشان دهد. این بزرگ‌‎ترین فرصتی بود که فروشندگان میتوانستند برای فروش بیشتر از این کفش های اسپرت برند ادیداس استفاده کنند و تا این کتانی های زد ایکس با گذشت روزها و محبوب‌تر شدن میان مردم به‌روزتر شده و از تکنولوژی های بهتری برای بهبود و ارتقاء خود استفاده کند. کمپانی آلمانی آدیداس در سال 2019 همکاری با فروشگاه ها و فروشنده های ابرقدرت ادامه داد و برندهای معتبری از جمله اُورکیل (Overkill)، آل‌تایمرز (Alltimers)، هایس اند لوس (Highs & Lows) را به عنوان همکاری با آنها برگزید.

 

تاریخچه سری کفش های زد ایکس کمپانی آدیداس

آشنایی با تاریخچه کتونی های زد ایکس

 

آدیداس همواره برخی از کلکسیونی ترین و تاریخی ترین مدلهای ZX گذشته را جمع آوری کرده و در دفتر مرکزی برند Herzogenaurach قرار داده است؛ به همین دلیل از شرکت هایسنوبیتی (HIghsnobiety) دعوت کرد تا از آرشیو ادیداس دیدن کند. گریفین درباره نحوه انتخاب طرح و طرح‌های کتونی های قبل می‌گوید: آرشیوها برای من بسیار مهم هستند، هنگامی که به کاتالوگ‌ها و مدل‌های قبلی نگاه می‌کنم ایده های جدیدتری را یاد می‌گیریم به همین دلیل این آرشیوها برای تلاش بیشتر و بهتر انجام دادن کارها بسیار مهم است. ممکن است مدل‌های امروز ادیداس حدود 30 سال بعد مورد توجه قرار گیرند یا مثلا از کتونی زد ایکس ZX 10000 C به عنوان یادگار از کفش‌های امروز تحسین شوند.

کفش‌های اسپرت ادیداس زد ایکس اخیراً نشانه دهنده نوآوری هستند؛ زیرا فناوری‌های جدیدتر به طور یکپارچه در مدل های گذشته کتونی ZX قرار گرفته اند و همانند کفش ادیداس ZX 500 Boost و ZX 4000 4D که نتیجه همکاری با اسنیکرز استاف (Sneakerstuff) می‌باشد عملکرد بسیار مناسبی از خود نشان داده اند. گریفین در این باره خارنشان می‌کند که کتونی های زد ایکس همیشه با فناوری های جدید و نوآوری همراه بوده است. امروزه ما فناوری هایی از قبیل Boost و 4D را در کتونی های زد ایکس مشاهده می کنیم که از جمله بهترین و به‌روزترین تکنولوژی های این برند مشهور می‌باشند.

 

کتونی های زد ایکس آدیداس از کجا شروع شدند؟

 

بحث‌های بسیار زیادی درباره این 30 سال فعالیت برند آدیداس شکل گرفته است. هر سه دهه یکبار آثار هنری فرهنگی مانند موسیقی، فیلم، مُد نیز از فعالیت های این برند تولید می‌شود. با توجه به اینکه سال 2019 سی و پنجمین سالگرد معرفی کتونی زد ایکس ZX باشد، تاریخچه جذابی از نوآوری و همکاری های این برند گفته خواهد شد.

 

برای ادامه تاریخچه سری کتونی‌های ادیداس منتظر ما باشید..

کارشناسان سایت اورجینال پَل به صورت 24 ساعته از طریق راه های ارتباطی زیر آماده پاسخگوئی به تمامی سوالات شما عزیزان می‌باشند:

صفحه رسمی اینستاگرام: original.pal

واتس‌اپ: 09120387302

تلفن تماس: 08138283237 - 08138263633

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید