این فناوری هم بهداشتی است، هم طبی! داشتن این فناوری ساده و موثر تفاوت ها را رقم می‌زند

ب ما همراه باشید تا به شما راجب فناوری شگفت انگیز اورتولایت (®OrthoLite) بیشتر توضیح بدهیم


آشنایی با تکنولوژی اورتولایت OrthoLite

 

ممکن است تا به حال این اسم (اورتولایت) به گوش شما نخورده باشد اما احتمال اینکه برای کفش‌های اورجینالی که می‌پوشید، از این تکنولوژی استفاده شده باشد، زیاد است. به همین دلیل امروزه تقریبا در همه‌ی کفش‌های اورجینال (اصلی) از زیره اورتولایت (®OrthoLite) استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر با این تکنولوژی آشنا می‌شویم.

کفی‌های سفارشی ساخته شده از یک تصویر 3 بعدی پای شما و مواد خام استفاده می‌کنند. اما کفش‌های اورجینال با تکنولوژی‌های بکار رفته در خودشان تا 90 درصد به حالت پا درآمده و می‌توانند درد را نه تنها در پا، بلکه در سایر قسمت‌های بدن مانند زانو، لگن و کمر نیز کاهش دهند. پاهای شما پایه نگهداری کل اسکلت‌تان می‌باشد، در نتیجه می‌توانند در صورت کج شدن بر روی کل بدن تاثیر بگذارند.

کفش اورجینال نقش مهمی در جلوگیری از برگشت تغییر شکل‌های اصلاح شده پا، از وارد آمدن فشار بیش از حد روی یک قسمت از پا جلوگیری کرده و فشار را به قسمت‌های دیگر پا تقسیم و باعث کاهش درد در کف پا و خصوصا در زانو درد ها دارد.

 

شرکت آمریکایی اورتولایت (®OrthoLite) از کمپانی‌های پیشرو در زمینه ساخت لایه میانی کفش، برای بهترین برندهای کفش‌های ورزشی زنانه و مردانه اورجینال (اصلی) در سرتاسر دنیا می‌باشد. از جمله این برند‌ها می‌توان به Adidas و Asics و Nike و Timberland اشاره کرد. این فناوری یکی از مواردی می‌باشد که به میزان بسیار زیاد در تولید انواع کفش‌های کتانی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ساختار فوم ارتولایت برای کتونی‌های اورجینال

فوم ارتولایت ساختار سلولِ باز دارد. در ساخت فوم‌های بکار رفته شده در کفش‌های اورجینال از دو روش می‌توان استفاده کرد، ساختار سلولِ‌ باز و سلولِ‌ب سته. در ساختار سلولِ بسته همین طور که از اسمش مشخص است، سلول‌ها کاملا به هم چسبیده‌اند بنابراین رطوبت و هوا از داخل این نوع فوم نمی‌تواند عبور کند. ولی در فوم سلولِ باز دقیقا برعکس است و هوا و رطوبت در فوم قابل‌ جریان است. علاوه بر این فوم سلولِ باز نرم‌تر است و انعطاف‌پذیری بیشتری دارد.

 

ویژگی‌ها و مزایا‌ی تکنولوژی اورتولایت (®OrthoLite):

کفش‌های کتونی که از ارتولایت استفاده می‌کنند دوستدار طبیعت می‌باشد. در ساخت این تکنولوژی از پنج درصد پلاستیک بازیافت شده استفاده می‌شود. به همین علت کفش اورجینال به خاک و منابع طبیعی آسیب کمتری می‌رسد و سالانه از میزان پلاستیک دفن شده در زیر خاک کم می‌کند.

کفش اورجینال (اصلی) برای مدت زیادی می‌تواند قابلیت خود را حفظ کند. برخلاف فوم‌هایی که در گذشته برای کفش‌ها استفاده می‌شد، در ساخت این نوع زیره مجموع میزان فشردگی کمتر از پنج درصد می‌باشد. بنابراین استفاده از تکنولوژی اورتولایت طول عمر کتونی‌های ورزشی را افزایش می‌دهد و راحتی، اندازه، نرمی و عملکرد زیره تا مدت زیادی مانند روز اول می‌ماند.

همه ما بارها شنیده ایم که پا قلب دوم بدن است. برای محافظت از پاها مهم‌ترین مسئله استفاده از کفش مناسب و متناسب با هر فعالیت ورزشی است. هنگام فعالیت‌های ورزشی فشارهای وارده بر کف پا چند برابر می شود که می‌توان با یک کفش مناسب از میزان فشارهای وارده بر کف پا و زانو و کمر کاست.

این فناوری میزان رطوبت داخل کفش راحتی پیاده‌روی را مدیریت می‌کند. به دلیل ساختار سلولِ باز اورتولایت (®OrthoLite) که در تولید کتونی‌های اسپرت زنانه و مردانه استفاده می‌شود، این فوم به خوبی میزان رطوبت داخل کفش اورجینال (اصلی) را می‌تواند مدیریت کند. به این صورت که میزان رطوبت را از بین می‌برد و محیط خنک‌تر و خشک‌تر و مناسب‌تری را در کفش ایجاد می‌کند.

میزان تنفس‌پذیری این زیره زیاد است. به دلیل ساختار سلولِ باز اورتولایت (®OrthoLite) این فوم 95% تا 100% تنفس‌پذیر می‌باشد و می‌تواند هوا را از داخل خود عبور دهد و محیط داخل کفش را خنک‌تر کند.

فناوری اورتولایت (®OrthoLite) بکار رفته شده در تولید کتونی‌های اورجینال، باعث سبک شدن وزن کفش اصلی شده و این به افزایش عملکرد محصول کمک می‌کند.

فوم‌های اورتولایت (®OrthoLite) قابل شست‌و‌شو می‌باشد. در صورت شست‌و‌شو این فوم در عین حفظ ویژگی‌هایش، مانند روز اول نو می‌شود.

در ساختار این زیره، از یک نوع نمک استفاده شده است که خاصیت ضد میکروبی دارد. این نمک از رشد قارچ و باکتری و حتی از بوی بد پا نیز جلوگیری می‌کند.

بسیاری از ما پاهای کاملا طبیعی نداریم. طبق مطالعات، کمتر از 10 درصد از جمعیت جهان دارای پاهایی هستند که به پای طبیعی یا بی‌نقص شناخته می‌شود، یعنی پایی که نیاز به هیچ مراقبت یا حمایت خاص برای حفظ شکل خود، ندارد. کفش‌های اورجینال به سبب استفاده از فناوری‌های نظیر اورتولایت در کفه‌های این کفش‌ها، به عضلات، تاندون‌ها و استخوان‌های پا کمک کنند تا در بالاترین حد خود عملکرد داشته باشند.

 

خرید کفش‌های اورجینال با تکنولوژی اورتولایت

 

ورود به فروشگاه اورجینال پَل

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید