آشنایی با ورزش تنیس و کفش مخصوص آن


آشنایی با ورزش تنیس و کفش مناسب آن

آیا برای ورزش تنیس به کفش خاصی نیاز است؟

آیا می‌دانید برای ورزش تنیس پوشیدن چه لباس‌هایی مناسب است؟

چه کفشی برای ورزش کردن مناسب است؟

اگر کفش رانینگ را برای تنیس استفاده کنیم اشکالی دارد؟

یک کفش تنیس خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

منظور از کفش تنیس چه نوع کفشی است؟

چگونه میتوانیم یک کفش تنیس خوب انتخاب کنیم؟

بهترین برند برای کفش تنیس کدام است؟

با ما همراه باشید تا به بررسی نکات یک کفش ورزشی خوب مخصوص تنیس بپردازیم.

 

کفش پیاده روی ورزشی راحت و شیک میخواهید؟ هرچه سریع‌تر کلیک کنید.

 


چه کسی تنیس را ابداع کرد؟

در سال 1873، سرگرد والتر وینگفیلد (Walter Wingfield) نسخه ای از تنیس واقعی را اختراع کرد که میشد با آن در فضای خارج از چمن هم بازی کرد. این بازی اِسفایریستیک (Sphairistike) نام داشت و به تنیس چمن (Lawn Tennis) معروف بود که به زبان یونانی به آن "توپ بازی" می‌گفتند. سرگرد وینگفیلد ابتدا آن را به ولز [Wales (UK)] معرفی کرد که در زمین چمن روف گاردن (Roof Garden) افراد ثروتمند انگلیسی بازی میشد. 

 

اگر شما هم علاقه مند به ورزش تنیس هستید، لازم است درباره کفش و لباس مناسب آن نیز اطلاعات کافی داشته باشید. چرا که پوشیدن لباس و کفش راحت مناسب سبب لذت بیشتر شما حین بازی می‌شود. بنابراین داشتن یک کفش مخصوص تنیس برای هر فرد بسیار توصیه می‌شود. حتی اگر از آن دسته افرادی هستید که وقت زیادی برای ورزش کردن ندارید و حداقل هفته‌ای یکبار بازی می‍‌کنید، بهتر است یک کفش مخصوص برای خود داشته باشید. 

 

 

بیشتر افراد در حین اهمیت دادن به انتخاب کردن لباس ورزشی مناسب، به ظاهر و زیبایی آن نیز توجه می‌کنند. یکی از بهترین گزینه هایی که افراد شیک پوش به آن اهمیت می‌دهند سِت کردن شورت و پیراهن ورزشی است. سِت کردن شورت و پیراهن یکی از آداب این ورزش است که بسیار مدرن می‌باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از شلوارهای بلند هنگام بازی محدودیت هایی را برای شما به همراه دارد.

داشتن یک کفش ورزشی مناسب نیز بسیار حائز اهمیت است. به هیچ وجه از مارک های متفرقه که ممکن است سلامت شما را تهدید کنند یا راحتی مورد انتظار را برای شما فراهم نکنند استفاده نکنید. از آنجا که ورزش کردن یک فعالیت فیزیکی بسیار مهم است و با سلامتی شما رابطه مستقیم دارد، مهم است که کفش ورزشی خود را از بهترین برندهای جهان نظیر آدیداس، نیو بالانس، نایک، پونی، ریبوک، اسکیچرز، و... انتخاب کنید. یکی از بهترین برند هایی که کفش های تنیس و والیبال فوق العاده‌ای تولید می‌کند برند ژاپنی اسیکس می‌باشد.

 

کفش مخصوص تنیس برند آدیداس

 

همانطور که می‌دانید دویدن یک راه ساده برای داشتن حس خوب است. اگر اهل رانینگ هستید و برای آن نیز یک کفش مخصوص دارید، میتوانید از کفش رانینگ خود برای تنیس هم استفاده کنید. چرا که کفش‌های مخصوص رانینگ به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به خوبی از پا و مچ پای شما پشتیبان گیری و محافظت می‌کنند. از آنجا که ورزش تنیس هم گاهی با دویدن‌های کوتاه و پرش همراه است، کتونی‌های اسپرت مخصوص رانینگ هم مناسب این ورزش بخصوص می‌شوند.

 

تفاوت بین کفش‌های رانینگ و کفش‌های تنیس چیست؟

کفش‌های تنیس به طور اختصاصی برای زمین تنیس طراحی شده اند. کفش‌های رانینگ تاکید بیشتری بر بالشتک سازی سیستم کوشن (Cushioning) دارد، درحالیکه کتونی‌های تنیس بر پشتیبان گیری و ثبات پا تاکید دارد. به همین دلیل در کتونی های تنیس از سیستم لایه گذاری کمتری نسبت به کتانی های رانینگ استفاده شده است. جهت آشنایی با سیستم لایه گذاری کوشن به وبلاگ علمی تخصصی اورجینال پَل مراجعه کنید.

 

کفش رانینگ و کفش تنیس چه تفاوت هایی دارند؟

 

برای خرید کفش تنیس به سه نکته توجه کنید:

• زمین بازی

• پاهای خود

• سبک بازی شما

 

زمین های سفت و سخت، نیازمند یک کفش با دوام هستند. در حالیکه زمین‌های نرم نیازمند کفش با انعطاف پذیری بیشتر هستند. کفش‌های تنیس برای زمین های سخت با دوام بیشتری در نظر گرفته شده‌اند که در قسمت بالایی از انعطاف عالی، و در قسمت زیره از پشتیبانی بیشتری برخوردار هستند.

 

قوانین بازی تنیس:

• اگر بازیکنی توپ را به خارج از محوطه مشخص شده بازی بزند، موجب از دست دادن امتیاز خود می‌شود.

• بازیکنان نمی‌توانند در حین بازی تور یا میله آن را لمس کنند و یا از کنار حریف خود بگذرند.

• به هیچ وجه هیچ بازیکنی حق ندارد در حین بازی توپ را با دست یا با راکت بگیرد.

 

آیا بازی تنیس واقعا جزء ورزش‌ها محسوب می‌شود؟

بله تنیس بازی کردن نیازمند انرژی بسیار است. مسابقات تنیس حرفه‌ای بین دو تا پنج ساعت طول می‌کشد. جالب است بدانید طولانی ترین مسابقه تاریخ تنیس بیش از 11 ساعت نیز طول کشیده است. یک تنیسور ماهر باید دارای قدرت، استقامت، چابکی، سرعت و قدرت ذهنی باشد. به وضوح روشن است که تنیس یک ورزش کاملا دشوار واجد شرایط است.

 

چگونه به طور صحیح یک کفش تنیس انتخاب کنیم؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که هنگام انتخاب یک کفش تنیس باید در نظر بگیرید زیره آن است. کفش‌های تنیس را با توجه به نوع زمینی که بازی می‌کنید باید انتخاب کنید. عامل مهم دیگر ارتباط بین وزن، ثبات و سرعت کفش است. اغلب کتونی هایی که ثبات و دوام بسیار بالایی دارند از لحاظ وزنی سنگین تر هستند اما با این حال کفش‌های سبک تر سرعت بیشتری را به شما می‌دهند که همین امر مهم سبب حرکت کردن سریع شما می‌شود.

 

 

کفش های تنیس مخصوص زمین های مختلف

 

کفش تنیس مناسب تمامی زمین ها

کفش‌های زمین بازی تنیس بسیار متنوع هستند. آنها با دوام بسیار بالایی که دارند بر روس سطوح سخت نیز به خوبی عمل می‌کنند. توصیه می‌کنیم سایر گزینه های زیر را در نظر بگیرید.

 

• کفش‌ تنیس برای زمین فرش شده

این کفش ها زیره بسیار صاف و نرمی دارند که با خیال آسوده میتوانید بر روی زمین فرش شده بدوید. به یاد داشته باشید نمی‌توانید آنها را بر روی سطوح دیگر بپوشید؛ زیرا کف این مدل کتونی‌ها در مقایسه با سایر کفش‌ها به سرعت فرسوده می‌شود.

 

• کفش تنیس برای زمین چمن

زیره کفش‌هایی که مخصوص زمین های چمن شده هستند دارای شیارهایی هستند که به خوبی در چمن های مصنوعی و طبیعی عمل می‌کنند. این کفش ها را نباید برای استفاده بر سطوح دیگر انتخاب کنید، زیرا شیار های کتونی ورزشی فرسوده شده و به مرور تحلیل می‌روند.

 

• کفش تنیس برای زمین چمن مصنوعی

این نوع کفش ها برای بازی در چمن های مصنوعی و زمین های سخت استفاده می‌شوند که مزایای هر دو کفش نام برده شده در بالا را یک جا دارد.

 

• کفش تنیس زمین خاکی

این نوع کتونی های ورزشی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که میتوانید بدون اینکه لیز بخورید در زمین خاکی مانور بدهید. همچنین در سطوح سخت تر هم میتوانید از آن استفاده کنید.

 

کفش مخصوص تنیس در زمین های مختلف

 

کفش مناسب مهم ترین وسیله در کنار راکت و سایر تجهیزات می‌باشد. کفشهای تنیس با استفاده از یک کفی جذب کننده درد و ضربات، باعث کاهش فشار در عضلات، مفاصل، کمر و تاندون ها می‌شوند. همچنین میتوانید از جوراب های مخصوص تنیس استفاده کنید که ویژگی هایی مانند رطوبت زدایی، قابلیت تنفس بهتر و چسبندگی بهتری دارند که همه اینها موجب راحتی بیشتر حین بازی تنیس می‌شود.

 

 

امیدواریم اطلاعات خوبی را در اختیار شما گذاشته باشیم. جهت مشاهده جدیدترین کفش‌های پیاده روی ورزشی زنانه به فروشگاه اینترنتی اورجینال پل مراجعه نمایید.

 

بهترین کفش اسپرت مردانه جدید و صد در صد اورجینال را فقط از اینجا بگیرید!

دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید