تمیز کردن و شستن کفش سفید


کفش سفید از جمله کتونی هایی است که مورد پسند بیش از نیمی از افراد می باشد؛ اما اکثراً به دلیل زود کثیف شدن رنگ های روشن همانند رنگ سفید از خرید کتانی با چنین رنگ هایی اجتناب می‌کنند. از این رو امروز در این پست اورجینال پَل قصد داریم راه های راحت شستن و تمیز کردن کفش سفید را به شما بگوییم تا بتوانید با خیال راحت نسبت به خرید کتونی سفید اقدام کنید. پس با ما همراه باشید.

ورود به صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی خرید کفش و کتانی اورجینال پَل

مشاهده انواع مدل کتونی اسپرت اورجینال

چطور کفش سفید را تمیز کنیم؟

 

کفش های سفید هنگامی که تمیز و نو هستند بسیار شیک و جلوه دار می‌باشند، اما اغلب آنها بر اثر برخورد با عوامل بیرونی و پوشیدن مدام و روزانه زودتر از سایر کتانی ها کثیف می شوند؛ بنابراین، چهره زیبایی که در ابتدا داشتند را در مدت زمان کوتاهی از دست می‌دهند.

اما سوال اینجاست که چطور در کوتاه ترین زمان بتوانیم به گونه ای کفش را تمیز کنیم که آسیبی به بافت پارچه، متریال و تکنولوژی کفش نرسد؟!

با ما همراه باشید تا به جواب این سوال دست پیدا کنیم.

برای شستن کفش از نکات حرفه ای بهره بگیرید!

 

از شوینده ها استفاده کنید

برخی شوینده ها میتوانند در کمال ناباوری و سادگی تاثیر فراوانی در از بین بردن کثیفی موجود بر متریال داشته باشند. توجه داشته باشید بهترین راه برای شستن کفش اورجینال، تمیز کردن آن با مواد شوینده و به عنوان مثال، استفاده از ترکیب آب و صابون، جوش شیرین، خمیر دندان و مایع سفید کننده آن را تمیز کنید.

 

چطور کفش سفید را بشوریم

 

راه های شستشوی کفش سفید

 

ترکیب آب و صابون

شما برای تمیز کردن کفش خود میتوانید از انواع شوینده ها استفاده کنید؛ اما یکی از بهترین شوینده ها برای تمیز کردن کتونی استفاده از آب و صابون می باشد. حدود یک قاشق چایخوری صابون را در آب بریزید و محلول را با مسواک هم بزنید تا کف آلود و یکنواخت شود.

- استفاده از ترکیب آب و صابون در اکثر کفش ها نظیر چرم سفید بسیار موثر است (توجه داشته باشید اگر این ترکیب را برای کفش های چرم استفاده می‌کنید حتما با اسفنج و یا پارچه نرم کفش را تمیز کنید چرا که مسواک ممکن است چرم را پوسته پوسته کند).

- اگر نمیخواهید از مایع شوینده استفاده کنید، میتوانید از ½ فنجان (120 میلی گرم) سرکه سفید استفاده کنید.

 

از بین بردن لکه های کثیفی سطح کفش

اگر با مسواک کفش را تمیز می‌کنید، آن را داخل محلول پاک کننده ای که از قبل آماده کرده اید بزنید تا خیس شود. سپس فرچه مسواک را به صورت دورانی بر روی سطح کفش حرکت دهید. اگر بر روی کفش لکه مشاهده کردید یا قسمت هایی از آن کثیف تر بود، مسواک یا اسفنج بر آن نواحی بیشتر بکشید.

اگر میخواهید کفش را با مسواک تمیز کنید حتماً به یاد داشته باشید مسواک را در جایی مناسب بگذارید تا با مسواک شخصی مورد استفاده تان اشتباه نشود.

نکته: اگر بند کفش سیاه شده و یا دارای لکه های کثیفی می باشد، آن را در بیاورید و جداگانه بشویید.

تکنیک های مراقبت از کفش

راه های تمیز کردن کفش سفید

 

پس از استفاده از محلول پاک کننده، با یک دستمال یا حوله آب و صابون باقی مانده بر روی کفش را پاک کنید. دقت کنید دستمال، پارچه یا حوله ای که استفاده می کند کثیف نباشد چرا که سبب ایجاد دو برابر چرک و کثیفی بر روی کفش می شود.

تا جایی که امکان دارد آب و مواد شوینده اضافی را از روی کفش پاک کنید و کفش را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود.

بهتر است کفش و کتونی را در شب بشویید چرا که تا صبح به طور کامل خشک شده و میتوانید با خیال راحت آن را بپوشید. میتوانید برای خشک کردن کفش از پنکه نیز استفاده کنید.

 

تمیز کردن کفش با رقیق کننده

مقداری مواد سفید کننده را با دو برابر آب درون ظرفی رقیق کنید. مراقب باشید بیش از حد مایع سفید کننده نریزید؛ چرا که وجود بیش از حد مایع سفید کننده سبب زرد شدن کفش شما می شود!! مایع سفید کننده برای کفش های پارچه ای بهتر عمل می کنند.

هنگام استفاده از مایع سفید کننده برای جلوگیری از سوزش دست از دستکش استفاده کنید. اگر قسمت رویه کفش از جنس مِش (Mesh) است از مایع سفید کننده استفاده نکنید چرا که مش به این مایع حساس است و سبب از بین رفتن پارچه کفش می شود.

مسواک را به مایع سفید کننده آغشته کنید و به صورت دورانی شروع به پاک کردن کفش کنید. برای شستشوی کفش ابتدا از قسمت های نرم تر کتونی همانند پارچه رویی کفش شروع کنید تا به قسمت های سفت آن مانند زیره برسید.

راه های از بین بردن بوی بد کفش اسپرت

از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین، سرکه، و آب گرم را بصورت خمیر باهم مخلوط کنید. یک قاشق چایخوری آب داغ، یک قاشق چایخوری سرکه سفید و یک قاشق چایخوری جوش شیرین را باهم در ظرفی مخلوط کنید. محلول را تا زمانی که به شکل خمیر غلیظی در بیاید، مخلوط کنید. خواهید دید که جوش شیرین و سرکه در هنگام واکنش باهم شروع به حباب و گاز میکند.

- جوش شیرین برای تمیز کردن کفشهای کنواس و مِش بهتر عمل میکند.

- اگر مایع خمیری شُل بود، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را مجدد اضافه کنید.

 با استفاده از مسواک، خمیر جوش شیرین را روی کفش بمالید. مسواک را به خمیر آغشته کنید و سپس پارچه کفش را تمیز کنید. فشار ملایمی به فرچه مسواک وارد کنید تا خمیر جذب پارچه کفش شود. تمام سطح کفش را با جوش شیرین بپوشانید.

- بعد از اتمام شستشو، مسواک را کاملاً با آب بشورید که خمیر در فرچه مسواک خشک نشود.

- اگر نمیتوانید کفش را در فضای آزاد و نور آفتاب قرار دهید، آنها را نزدیک به پنجره ای که نور آفتاب از آن عبور میکند و یا در اتاقی که تهویه آن مناسب است بگذارید.

 

شستن کفش کتونی سفید

 

پاک کردن لکه کثیفی با خمیر دندان

کتانی را با یک دستمال مرطوب پاک کنید تا خیس شود. تمامی پارچه میکروفایبر یا حوله را خیس کنید و سپس به آرامی تمام کفش را دستمال بکشید. کمی کتانی را مرطوب کنید اما خیس نشود تا خمیر دندان کف کند. 

به اندازه یک نخود خمیر دندان را با کمک مسواک روی کفش بمالید. خمیردندان را مستقیماً روی جایی که لکه آن بیشتر است قرار دهید. قبل از حرکت دورانی مسواک، لایه نازکی از خمیر دندان را روی تمام کفش پخش کنید. قبل از پخش کردن خمیر دندان بگذارید به مدت 10 دقیقه روی کفش بماند.

اطمینان حاصل کنید خمیر دندانی که استفاده می کنید کاملا سفید، غیر ژله ای و فاقد رنگدانه باشد چرا که خمیر دندان های رنگی سبب پخش کردن رنگ بر روی سطح کفش می شوند. بعد از تمیز کردن با پارچه یا دستمال خیس یا مرطوب خمیردندان را از روی کفش پاک کنید به طوری که اثری از آن باقی نماند.

بگذارید 2 الی 3 ساعت کفش در هوای آزاد بماند تا خشک شود. بعد از اینکه کتونی کاملاً خشک شود کفش شما باید روشن تر شده باشد.

 

شستشوی کفش و کتونی سفید

 

نکته: اگر کتونی سفید شما بعد از شستشو رنگ زرد به خود گرفت به دلیل این است که شما به درستی آن را نشسته اید. تا جایی که امکان دارد کفش های سفید را داخل لباسشویی نیندازید حتی اگر برند مربوطه شستن کفش با ماشین لباسشویی را مجاز اعلام کرده باشد؛ چرا که چرخیدن کفش در ماشین لباسشویی میتواند به متریال کفش آسیب برساند و حتی کفش را نیز چروک کند.

قرارگیری کفش در معرض مستقیم نور خورشید در طولانی مدت نیز میتواند سبب زرد شدن متریال کتونی شود. بنابراین کفش و کتانی های خود را در جاکفشی و جایی دور از نور مستقیم نگهداری کنید.

 

چه زمانی باید کتانی سفید را شست؟

به یاد داشته باشید هرچه لکه های کثیفی بر روی کفش بیشتر بماند تمیز کردن آن به مراتب سخت تر خواهد بود؛ بنابراین؛ اگر به صورت مداوم و روزانه از کتونی های سفید رنگ استفاده می کنید بهتر است هر چند روز یکبار آن را تمیز کنید تا غبار و آلودگی بر روی کتانی کهنه نشود.

 

مواردی که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

 

کارشناسان سایت اورجینال پَل همواره از طریق راه های ارتباطی زیر آماده پاسخگوئی به تمامی سوالات شما عزیزان می‌باشند:

صفحه رسمی اینستاگرام: original.pal

واتس‌اپ: 09120387302

تلفن تماس: 08138283237 - 08138263633

 

ورود به فروشگاه اینترنتی اورجینال پَل


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید