همه دوست دارند کفشی بپوشند که با آن حس چابکی بهتری داشته باشند، با این فناوری می‌توانید به سادگی دریبل بزنید

اورجینال پَل در این مطلب به شما توضیح خواهد داد که تورشن چگونه خیال شما را از بابت چابکی راحت می کند.


آشنایی با تکنولوژی آدیداس تورشن

 اگر از طرفداران قدیمی آدیداس یا شیفتگان فناوری در کفش راجب فناوری تورشن بپرسید به شما خواهند گفت که این فناوری از 30 سال قبل یار و یاور قدیمی کفش‌های آدیداس بوده‌است. کتونی‌ بازهای قدیمی با آمدن نام تورشن یاد تبلیغ قدیمی آدیداس در اوایل دهه‌ی 90 میلادی می‌افتند که در کودکی خود آن را در قاب جادویی و البته رنگی تلویزیون‌های خانه‌ی خود تماشا می‌کردند. با اورجینال پَل همراه باشید تا این فناوری نوستالژیک را برای شما شرح دهیم.

پوستر تبلیغ قدیمی آدیداس تورشن

 

یاد گذشته ها بخیر...

تورشن دقیقاً در دوره‌ای ابداع شد که رویاهای پسربچه‌ها و دخترک‌ها با جادوی تلویزیون گره خورده بود. دیدن کتونی‌های یک قهرمان المپیک برای نسل جوان‌ در آن دوره به منزله‌ی این بود که آنها هم می‌توانند با داشتن این کتونی‌ها بهتر تنیس و بسکتبال بازی کنند، در عالم خیال تصور می‌کردند که می‌توانند مانند کوبی برایانت همه را در زمین سریع دریبل کنند تا این که سرانجام روزی قهرمان جهان شوند. شاید جیمز هاردن هم روزگاری در وادی این پسرهای جوان بوده و با تلاش رویای خود را به واقعیت تبدیل کرده و این دقیقا دراماتیک ترین جای ماجراست. ولی نکته‌ی جالب اینجاست که با گذشت زمان تورشن دیگر فقط در دسترس ورزشکاران حرفه‌ای نیست بلکه برای همه در دسترس است و از فناوری‌هایی است که در بسیاری از کتونی‌ های آدیداس به کار رفته‌است. اگر مایلید در مورد تاریخ کمپانی آدیداس بیشتر بدانید به بخش داستان برندها در وبلاگ اورجینال پَل مراجعه کنید.

kobe bryant باکفش‌های تورشن خودش در لباس تیم lakers

آدیداس تورشن چیست؟

تورشن توسط مهندسان آدیداس و در سال 1988 ابداع شد. فناوری تورشن در واقع شامل یک ترموپلاستیک بسیار سبک و منعطف است که از حرکات قوس پا حمایت می‌کند. این حمایت تاثیر به سزایی در عملکرد کتونی ورزشی در سطوح مختلف دارد.

کفش نارنجی رنگ اولترابوست از بغلفناوری تورشن در کفش های اولترابوست آدیداس

تورشن چگونه به ما کمک می‌کند؟

تورشن باعث می‌شود حرکات پنجه‌ی و پاشنه‌ی پا مستقل باشد که این سیستم برای کفش ورزشی حیاتی است. این سیستم باعث می‌شود که حرکت و تغییر مسیر برای ورزشکار به شدت سریع‌تر و به مراتب راحت‌تر شود، از طرفی هم  در هنگام حرکات ناگهانی فشار را از روی پا برمی‌دارد. این ویژگی در مسیرهای سخت و پرپیچ و خم کمک زیادی به ورزشکار می‌کند. تورشن با ایجاد یک توازن بین حرکات پنجه و پاشنه به ورزشکار تعادل فوق‌العاده‌ای می‌دهد.

 

تورشن چه قابلیتی دارد؟

این فناوری مانند یک پل ارتباطی بین پنجه و پاشنه است که با محافظت از بخش میانی پا جلوی حرکات غیرطبیعی و پیچ خوردن قوس پا را می‌گیرد و دقیقاً از نوک پا تا انتهای پاشنه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال در کفش بسکتبال ثبات پنجه‌ی پا و آزادی حرکت در پاشنه باعث می‌شود که تغییر جهت در زمین سریع‌تر و راحت‌تر باشد. این قابلیت باعث شده که تورشن در خیلی از کفش‌های ورزشی آدیداس به کار برود. زیرا این امر در بسیاری از ورزش‌ها باعث برتری در عملکرد و سرعت ورزشکار است. آدیداس از تورشن در کتونی‌های زیادی مانند اولترابوست، زد ایکس و کنسرسیوم و اکویپمنت استفاده کرده است که همه با استقبال مخاطبان مواجه شده‌اند.

کفش سفید آدیداس اکویپمنت از بغلکفش مشکی طلایی آدیداس کنسرسیوم از بغل

چرا تورشن در طی این همه سال باز هم پرطرفدار است؟

تورشن بعد از حدود 30 سال هنوز هم در بسیاری از کفش‌های آدیداس به کار می‌رود. تورشن بهترین حمایت از قوس پا را به کفش رانینگ می‌دهد، برای حفاظت از کناره‌ی پا در کفش تنیس هم بسیار خوب عمل می‌کند، برای حرکات انفجاری در بسکتبال هم بی‌نظیر است. دلیل اصلی این گستردگی در سه کلمه است:

 

سادگی،کارآمدی، تطبیق

این فلسفه‌ی اصلی فناوری تورشن است که با گذشت این همه سال باز هم در بسیاری از کفش‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کتانی آدیداس مشکی و سبز از بغلکتونی زرنگی اسپرت زد ایکس طوسی

نتیجه‌گیری

تورشن از یک ایده‌ی ساده پیروی می‌کند و آن را به طرز کارآمدی در همه‌ی کفش‌ها به کار می‌برد. تورشن عملکرد یک کتونی را بسیار بهتر می‌کند و تجربه‌ی بهتری در هنگام استفاده به ما می‌دهد که این نشان دهنده‌ی کارآمدی آن است. از طرفی تورشن با گذر زمان و ورود تکنولوژی‌های جدید از قافله عقب نمانده و به روز شده است، به همین دلایل است که تورشن بعد از این همه سال باز هم در کفش‌های جدید بسیار زیادی استفاده می‌شود. این فناوری استثنایی هر روز توسط آدیداس در حال پیشرفت است و از نظر عملکردی هر بار بهتر از قبل می‌شود. شاید همین میل به پیشرفت باشد که آدیداس را به یکی از غول‌های بزرگ دنیا تبدیل کرده است...

در پایان امیدواریم که از این مطلب خوشتان آمده باشد، شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اورجینال‌پَل اطلاعات دقیق و قیمت‌های به‌روز برندهای معتبری مثل نیوبالانس، ریبوک، رنوما، آدیداس، نایکی و پونی را مشاهده فرمایید.

همچنین با دنبال کردن ما در صفحات اجتماعی از مطالب مختلف، ویدیوها، عکس‌ها و تازه ترین اخبار اورجینال پَل آگاه باشید.

و در پایان با بهترین آرزوها از طرف اورجینال پَل تا مطلب بعدی شما را به خدا می‌سپاریم.


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید