کفش هوشمند – کنترل سلامت و تناسب اندام


با کفش پیاده روی اسپرت اورجینال آشنا هستید؟ هرچه سریع تر کلیک کنید.

کفش های هوشمند یا اسمارت چه ویژگی هایی دارند ؟

این نوع کتانی ها اطلاعاتی به فرد می دهند تا بتواند ارزیابی کاملی نسبت به فعالیت های روزانه و ورزش کردن خود داشته باشد، اگر به دنبال تناسب اندام و سلامتی خود هستید قطعا کفش های هوشمند شما را دراین امر یاری می دهند. تلاش مهندسان این حوزه برای تلفیق کفش های استاندارد موجود در بازار با تکنولوژی روز، باعث افزایش راحتی پا و سلامتی فرد می شود. کفش های اسمارت نه تنها یاری رسان شما برای افزایش سلامتی و بهبود حرکات ورزشی هستند، بلکه یاری دهنده ی حوزه ی خدمات سلامت نیز هستند مانند کفش های هوشمند برای کم بینایان و نابینایان، حتی کفش های کار برای کارگرانی که حفظ ایمنی برای آن ها بسیار ارزشمند است.

طراحی کفی کفش هوشمند :

طراحی کفی کفش هوشمند به این صورت است که می‌تواند با بلوتوث یا شبکه ی بیسیم ( wifi ) به نرم افزار روی گوشی شما متصل شود، تا بتوانید با گزارشات ارسالی توسط کفی کفش از قبیل نقطه ی مکانی، شکل، نوع تمرین ورزشی، فشار، تعداد حرکات ورزشی، بتوانید آنالیز درستی از سلامتی خود داشته باشید.

 

 

 آیا میدانید : کدام تولید کننده ی کفش، کفش هوشمند تولید می‌کند؟

در حالی که تولید کفش هوشمند، تازه در ابتدای راه خود قرار دارد، اما هستند کمپانی هایی که پیشرو در تولید کفش هوشمند در جهان شده اند : کمپانی های کفش هوشمند کدامند ؟

 

سریعترین راه برای لاغری و تناسب اندام چیست ؟

 

کفش هوشمند نایک ( Nike )

یک از بزرگترین و بهترین کمپانی های کفش دنیا را میتوان نایک نام برد، نایک کفش های اسمارت خود را با بند کفش HyperAdapt 1.0 به بازار روانه کرد، کفی این کفش ها دارای حسگر هایی است که با قرار گرفتن پا داخل کفش آن را حس می کند و الگریتمی را ایجاد میکند که امکان کشیدن بند به صورت اتوماتیک فراهم می‌شود. با استفاده از LED های یکپارچه ، کفش ها می توانند کاربر را در مورد کمبود باتری یا فیت بودن کفش آگاه کنند. علاوه بر این، این کفش ها هر روز نیاز به شارژ ندارند و شارژ آن می تواند تا دو هفته طول بکشد.

 

کفش ورزشی هوشمند نایک

 

کفش های هوشمند کمپانی آندر آرمور (  Under Armour)

کفش های هور فانتوم ( HOVR Phantom ) و هور سونیک ( HOVR Sonic ) که در فوریه 2018 توسط آندر آرمور ( Under Armour  ) عرضه شدند دارای حسگرهایی برای ثبت تعدادی از معیارهای مهم برای دوندگان هستند. اینها شامل سرعت ، مسافت ، گامها ، گام برداشتن و سرعت گرفتن است. این کفش های تراشه دار به راحتی با برنامه Map My Run همگام سازی می شوند و با گوشی های iOS و Android سازگار هستند. با پوشیدن کفش آندرآرمور که دارای ویژگی هایی از جمله بالشتک در زیره کفش، طراحی فوقالعاده و ... ، از مسافرت و انجام کار های روزانه خود لذت بیشتری ببرید.

 

کفش هوشمند آندر آرمور

 

کفش هوشمند دی‌جیتسوله ( Digitsole  )

کفش های هوشمند Digitsole طیف گسترده ای از کاربردها را دارد و برای همه افراد چه خانم و چه آقا مناسب است. این نوع کفش هوشمند گزارشات دقیقی از جمله تجزیه وتحلیل سلامت فرد، میزان انرژی و کالری از دست رفته و وضعیت فعلی بدن ایجاد میکند، این گزارشات قطعا بر بهبود سلامتی فرد، تناسب اندام، و جلوگیری از آسیب های احتمالی کمک می‌کند. شما میتوانید این کتونی هوشمند را با بلوتوث به نرم افزار داخلی گوشی خود متصل کنید و برای بهبود عملکرد و افزایش توان ورزشی خود این گزارشات را به مربی آنلاین خود ارسال کنید. طراحی نسل بعدی این کفش های هوشمند مجهز به بند خودکار و تنظیم دما می باشد.

 

کفش اسمارت دی جیتسوله

 

غول دنیای دیجیتال و هوشمند سازی این بار در صنعت کفش هوشمند "  شیائومی ( XIAOMI ) "

شیائومی ، یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ بازار کفش هوشمند در جهان است ، کفش های هوشمند ورزشی میجیا ( MiJia ) یکی از تولید های کمپانی شیائومی ست. این کفش ها به راحتی به برنامه MiFit شیائومی متصل می شوند تا سرعت ، مسافت ، کالری ، ساعت خواب و حتی وزن را محاسبه کنند. فقط با تکان دادن کفش، می توان داده ها را به برنامه متصل و همگام سازی کرد. علاوه بر این، این کفش های اسپرت دارای عمر باتری طولانی هستند.

 

کفش هوشمند شیائومی

 

 ضریب هوشی بالا در کتانی های  آلترا ( Altra )

این کفش ها دارای سنسورهای فرستنده و گیرنده های سبک و باریک در داخل و بیرون هر کفش است. این کتانی ها پس از محاسبه منطقه فرود، مسافت طی شده، سرعت دویدن یا قدم برداشتن.. که مستقیما با نرم افزار iFit این کمپانی متصل است، به عنوان مربی مجازی شما عمل میکند و شما را برای انجام تمرینات ورزشی کمک می‌کند. 

 

کفش اسمارت هوشمند الترا

 

 چه فناوری و تکنولوژی ها در کفش اسمارت استفاده می شود؟

کفش های هوشمند به یک سیستم قابل اعتماد برای دستیابی به داده ها ، انتقال داده ها ، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده ها نیاز دارند. طیف گسترده ای از حسگرها برای جمع آوری داده ها برای کفش های هوشمند استفاده می شود.

برای تجزیه و تحلیل راه رفتن ، از واحدهای اندازه گیری مغناطیسی-اینرسی ( Inertial-magnetic ) تشکیل شده از یک شتاب سنج ، یک ژیروسکوپ و یک مغناطیس سنج استفاده می شود.

از سیستم های جهت یابی ماهواره ای مانند GPS ،  GLONASS و GALILEO برای موقعیت یابی استفاده می شود.

 

موقعیت یابی با استفاده از gps در کفش های هوشمند

 

از سنسورهای فشار برای تهیه اطلاعات در مورد توزیع وزن بدن در اواسط راه رفتن استفاده می شود.

از سنسورهای محیطی  ، از جمله حسگرهای فشار جو ، نور و صدا ، برای بدست آوردن داده ها از فعالیت های وابسته به ارتفاع و محیط اطراف استفاده می شود.

از سنسورهای وضعیت داخلی برای ارائه اطلاعات در مورد ظرفیت باتری و حافظه استفاده می شود.

علاوه بر ضبط سنسور ، سیستم های جمع آوری داده اغلب توانایی انتقال مبتنی بر ابر ( cloud-based ) را دارند. حسگر ها برای بدست آوردن اطلاعات مربوطه با استفاده از فیلترها ، تصحیح رانش یا الگوریتم های مبتنی بر نزول پردازش می شوند. داده ها بیشتر با استفاده از رویکردهای مبتنی بر مدل پی در پی، رویکردهای مبتنی بر الگو، پیگیری چند بعدی و یک رویکرد تاب دهی زمان هوشمند تقسیم بندی می شوند. و الگوهای راه رفتن یا فعالیت می توانند برای بازخورد شخصی، تجسم و برنامه های مختلف بهداشتی استخراج و تحلیل شوند.

 

اگر به دنبال خرید کفش اورجینال ادیداس هستید اینجا را کلیک کنید !

 

کفش هوشمند جهت حفظ ایمنی :

به غیر از کفش های فوق الذکر برای ارزیابی و تقویت عملکرد ، سایر شرکت های تولید کفش هوشمند از جمله Zhor Tech کفش هایی را طراحی کرده اند که برای کارگران ساختمانی طراحی شده است. این کفش ها دارای یک کفی ایمنی هستند که می تواند قدم ها را بشمارد ، خستگی را تشخیص دهد و وضعیت بدن را ارزیابی کند. کفی ها می توانند در صورت لغزش یا تصادف فرد، هشدار دهند. کفش های لچال ( Lechal  ) طراحی شده توسط Ducere Technologies مخصوص افراد کم بینا است. سیستم جهت یابی مبتنی بر هپتیک ( haptic-based ) تعاملی در کفش، لرزش پا را تشخیص داده و باعث جلوگیری از لغزش پا می کند. در صورت نیاز به چرخش به سمت چپ، لرزش در پای چپ احساس می شود و بالعکس. کاربران می توانند به راحتی کفش ها را از طریق بلوتوث با برنامه Lechal همگام سازی کنند تا به مقصد برسند.

 

کفش کار و ایمنی هوشمند

 

کتانی هوشمند برای نابینایان و کم بینا ها

 

چالش‌های پیش رو و آینده ی کفش‌های هوشمند :

بنابراین ، با وجود همه این نوآوری ها ، چرا از کفش های هوشمند به طور گسترده استفاده نمی شود؟ شرکت های تولید کفش نیاز به سرمایه گذاری و دانش فنی فوق العاده در ساخت کفش های هوشمند دارند. این نیاز به تخصص ، مهندسی نوآورانه و منابع زیادی دارد. برخی از موانع اجتماعی نیز وجود دارد. بسیاری از مصرف کنندگان هنوز کفش های هوشمند را بخشی از زندگی خود نمی دانند. با این حال ، با پیشرفت تکنولوژی ، این مسائل قابل حل هستند.

گزارش های این صنعت جدید حاکی از آن است که بازار کفش های هوشمند تا سال 2022 با رشد حدود 23٪ در چهار سال آینده به رشد مداوم خود ادامه خواهد داد. در حال حاضر شرکت هایی مانند آدیداس و سالومون در حال آزمایش کفش هایی هستند که می توانند با بیومکانیک پا سفارشی شوند. با همکاری پوما ( Puma )، آزمایشگاه طراحی MIT در حال تولید کفش های هوشمند بیولوژیکی فعال است که قادر به درک احساس ما هستند ، بنابراین می توانند با احساسات و تمایلات فرد سازگار شوند. اپل در حال طراحی کفش های هوشمند است که می تواند از آسیب به پا جلوگیری کند و به کاربران کمک می کند تا از آسیب دیدن جلوگیری کنند. شرکت های بیشتری مانندSensoria ، Garmin ، Vivobarefoot ، E-Traces ، E-vone CAGR  و سایر شرکت ها با نوآوری های خود آینده لباس ورزشی را شکل می دهند. دوران کفش های هوشمند تازه آغاز شده است. صبر کنیم و منتظر بهترین جفت کفش هوشمند بعدی باشیم.

 

اگر به دنبال خرید کفش ورزشی هستید حتما از سری کفش های اسیکس دیدن نمایید !

 

کفش ادیداس هوشمند

کفش رانینگ هوشمند پوما

 

 

 


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید